Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Moj osjecaj ya feeling.
To je okvirno mjesto jer mislim da je puno pao, da ce jos padati, i da ce trend volumena biti prema dolje uy povremene snayne odbijance.

Slobodno ucrtajte vase vidjenje situacije na te grafikone.
Rado bih to procitao.

moram reci da ti je osjecaj za filing losiji. [smiley]
koju god kombinaciju da izvedem, nikako ne mogu naci ovu tvoju tocku.

ali evo, meni se tu jasno vide:
1.ljubojurčić korekcija-blaga sa velikim retracementom, svi misle da je jos bull market
2.lijevak-oštar pad na 3200
3.ova sad panika, ostar, strmoglav pad, na velikom volumenu.

to se jasno vidi,a i pozicija..dakle 1. dno od ona 3 koja Graditelj spominje.

sto se mog konacnog targeta tice on je na 1550-1650.
da li ce to biti sad, u ovoj turi, ili prvo odbijanac, pa onda, ne znam.

takodjer ne bi me iznenadilo da zavrsimo sa medvjedom i vise, ali i nize od toga, kad uhvatim vremena, dam cijelu sliku [thumbsup]
[/quote]

znaci pocinjes kupovinu sutra … od 1800 do 1700? [lol]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


Ameri (tehničari) većinom vjeruju da su već startali peticu velke trojke i da odrađuju njene podvalove, te da će ta uskoro završiti velikim praskom nakon kojeg nastupa velka četvorka i nešto duži rally prema gore. Tek daljnjim razvojem događaja moći će zaključiti dal je count bio dobar il će se morati mijenjati. Tako to ide s EWTom.
Mi smo također tu negdje u istom brojanju ako je suditi po zadnjim Vladovim i inim analizama (drEvil, AbuAli), samo su performanse tih valova kod nas nešto iskrivljene zbog, hm, naše specifičnosti.

do gdje može ići veliki prasak u ovom valu?

@xxyyzz
što je smješno u pitanju upućenom MIG-u?

Kada svi postanu pesimistični to je jedan od najboljih buy signala.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

imajući u vidu kak se žena preziva, biće da se dobro kuži u EWT :-)))

http://www.cnbc.com/id/27799264

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

@xy

ne [smiley]

uostalom ovo ne mora biti kratkorocni cilj, ako sad udjemo u veliko B ili X, bit ce jos prilike.
a kao sto rekoh, moguce da totalno promasim i da dno bude vise, ili nize od te razine.
sve opcije drzim otvorenima i mogucim.

kratkorocno prije kapitulacije necu kupovat.

a ako se trend promijeni i bez nje, kupovat cu tek kad se potvrdi uzlazni trend.
vec sam rekao, meni su cijene odlicne i jeftine i na Crobex 2500.

i dao Bog, da sutra crobex bude 2500, pa nek’ ja skuplje platim, meni nije zao! [thumbsup]

nadam se da si zadovoljan odgovorom, samo ne znam kako ce to tebi pomoci [lol] [lol] [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


Kada svi postanu pesimistični to je jedan od najboljih buy signala.

istina, istina..
ove cijene su dugorocno bonbone!dugorocno je sve duze od 2-3 godine.
za investitore, samo takvih je malo.
vecina je spekulantski nastrojena i trazi se bottom-fishing. [wink]

a to skodi i tijelu i psihi [tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Evo jos malo usporedbe medju glavnim americkim indeksima i nasim crobijem.

Crobex, Nasdaq i S&P 500 svi stvaraju zakljucnu formaciju "falling wedge" a DowJones je vec 3-puta testirao dno. Kod tako zvanih "major reversals" pojavljuju se i jedne i druge formacije. Mislim, da cemo jako brzo doznati, da li te analize piju vodu. Uskoro ce se doznati, jel su bili jaki zivci i strpljenje badava ili ce biti bogato nagradeni.

Sretno.

Samo za nekog tko je u dionicama je jako riskantno sad izlazit. Pogotovo s većim portfeljem. Jer mu se lako može dogodit da se ne stigne vratit unutra ako krene rally.

Ima zanimljivih statistika na temu:

S&P 500 Index returned on average 8.4% a year between July 1, 1997 and June 30, 2006. Based on an average of 252 trading days a year, if someone missed the best 10 trading days in those 10 years, the return would’ve been only 3.4% a year. In dollars, 8.4% a year means $10,000 invested in 1997 would turn into $22,402 in June 2006, for a cumulative gain of 124%. If one missed the best 10 days, $10,000 in 1997 would only turn into $13,970 in 2006, or only a 40% cumulative gain. If someone missed the best 40 days, the return would’ve become -6.4%, which means $10,000 in 1997 would turn into $5,161, for a cumulative loss of 48%. Hmm … 124% gain or 40% gain, perhaps even a 48% loss, night and day, huh? Unbelievable.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

ja sam 90 % u dionicama i koliko god bilo čudno, sada izlazit je isto kao i kupovat na 5k crobexa..malo se moglo zaradit, kao i što se malo moze sada spasiti..

a velika vecina vas koji ste u kešu, nema šanse da udjete niže nego je bilo danas…ne zato što nece biti niže, nego zato kaj nebute imali muda [thumbsup]


ja sam 90 % u dionicama i koliko god bilo čudno, sada izlazit je isto kao i kupovat na 5k crobexa..malo se moglo zaradit, kao i što se malo moze sada spasiti..

a velika vecina vas koji ste u kešu, nema šanse da udjete niže nego je bilo danas…ne zato što nece biti niže, nego zato kaj nebute imali muda [thumbsup]

Odličan post.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Dobro moze li onda jedna pametna umjesto "odlican post"…prodati, posto sam 100% u dionicama INGRE i HT-a il ostaviti i cekati TITANIK !!

I very much love INGRA !!

New Report

Close