Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Danas treće testiranje 1820 u zadnja dva dana.. Smanjenje prometa – slijedi c.
Pozdrav.

i to probijeno .
[/quote]

smije malo kliznuti izvan….
mislim da ce ceka odbijanac u usa….
[/quote]

Teško da bi i u slučaju odbijanca u Americi mogao slijediti i kod nas odbijanac, jer smo pali ispod 1950 bodova, a čak i ispod 1875 bodova, gdje su se nalazile veće potpore. Ovim spuštanjem cijene dosta ispod tih razina, otvoren je put sljedećoj potpori, koja je na žalost dosta dosta nisko.





Danas treće testiranje 1820 u zadnja dva dana.. Smanjenje prometa – slijedi c.
Pozdrav.

i to probijeno .
[/quote]

smije malo kliznuti izvan….
mislim da ce ceka odbijanac u usa….
[/quote]

Teško da bi i u slučaju odbijanca u Americi mogao slijediti i kod nas odbijanac, jer smo pali ispod 1950 bodova, a čak i ispod 1875 bodova, gdje su se nalazile veće potpore. Ovim spuštanjem cijene dosta ispod tih razina, otvoren je put sljedećoj potpori, koja je na žalost dosta dosta nisko.
[/quote]

mozda da, a mozda i ne….
pogledaj prodaju na npr HTu.
u najnizih 10 si vec na 207kn….
to je veliki raspon….
moglo bi skociti puno na malom prometu…

s&p se opet odbio od 850 ….

ma kakav cash-r-a, 100% in



Danas treće testiranje 1820 u zadnja dva dana.. Smanjenje prometa – slijedi c.
Pozdrav.


samo mala primjedba:
u ewt-u se nikad ne smije se biti isključiv u count-u…
čak ako sada i jesmo u valu 5, njegov početak može biti u tvojoj točki II, nakon odrađenog running flat-a u valu 4.

nadam se da se ne ljutiš što sam ovu varijanatu nacrtao na tvom grafu (samo radi lakšeg praćenja prethodnog teksta).
[/quote]

Ne ne ljutim se.. samo sam već prije napisao zašto mislim da 4 nije završio u točci koju si ucrtao ti. Razlog je da to po mojoj ocjeni nije bio impuls C runinng flata. Impuls je po mojoj ocjeni bio izlaz iz trokuta.

Svakako je moguće još dosta varijacija (recimo da ovo još nije bilo konačno dno III već samo jedna ekstenzija itd.) ali ovaj nagib zadnjeg impulsa u 5 koraka mi je za sada najvjerovatnija varijanta. Ovo dosta solidno za sada potvrđuju i volumeni.

Pozdrav.

Pitanje za vlada:

Vidim da se stalno piše o 4 ili 5 valu po EWT, a ja se pitam da li se CROBEX možda ipak još uvijek nalazi u 3 valu koji traje od onog rasta do 4100 u 5 mjesecu?


s&p se opet odbio od 850 ….

Odbio se u cca. 16 sati, jer je dotaknuo donju liniju kanala dnevnog intraday na 850. No isto tako se kasnije odbio od gornje linije dnevnog intraday na 865 i sada dodiruje ponovno donju liniju kanala intraday na 830 bodova, gdje bi se ponovno morao odbiti na gore do gornje linije dnevnog intraday kanala na cca. 845. Eto tko hoće na Wall Stretu trejdat puno je lakše nego kod nas, jer kod nas samo pada. No tko želi kupiti dionice i onda ih držati pa makar i par dana, jako puno gubi, jer je trend jako silazni.


Pitanje za vlada:

Vidim da se stalno piše o 4 ili 5 valu po EWT, a ja se pitam da li se CROBEX možda ipak još uvijek nalazi u 3 valu koji traje od onog rasta do 4100 u 5 mjesecu?

imam dojam da prevladava mišljenje da smo još u trojci, samo je dilema jesmo li u 4 ili 5 te trojke

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Ameri (tehničari) većinom vjeruju da su već startali peticu velke trojke i da odrađuju njene podvalove, te da će ta uskoro završiti velikim praskom nakon kojeg nastupa velka četvorka i nešto duži rally prema gore. Tek daljnjim razvojem događaja moći će zaključiti dal je count bio dobar il će se morati mijenjati. Tako to ide s EWTom.
Mi smo također tu negdje u istom brojanju ako je suditi po zadnjim Vladovim i inim analizama (drEvil, AbuAli), samo su performanse tih valova kod nas nešto iskrivljene zbog, hm, naše specifičnosti.

evo friski grafovi … [rolleyes]

*** *****

Hvala na odgovoru (tako sam i mislio), trebalo bi uvesti bolje brojanje valova i njihovo označavanja ovako se lako izgubiti.

recimo 3.4 ili 3.A itd.


Ameri (tehničari) većinom vjeruju da su već startali peticu velke trojke i da odrađuju njene podvalove, te da će ta uskoro završiti velikim praskom nakon kojeg nastupa velka četvorka i nešto duži rally prema gore. Tek daljnjim razvojem događaja moći će zaključiti dal je count bio dobar il će se morati mijenjati. Tako to ide s EWTom.
Mi smo također tu negdje u istom brojanju ako je suditi po zadnjim Vladovim i inim analizama (drEvil, AbuAli), samo su performanse tih valova kod nas nešto iskrivljene zbog, hm, naše specifičnosti.

Kao rezultat praska stvaraju se dijelovi koji lete na sve strane. Na koju će u tom slučaju Crobi?

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


Moj osjecaj ya feeling.
To je okvirno mjesto jer mislim da je puno pao, da ce jos padati, i da ce trend volumena biti prema dolje uy povremene snayne odbijance.

Slobodno ucrtajte vase vidjenje situacije na te grafikone.
Rado bih to procitao.

moram reci da ti je osjecaj za filing losiji. [smiley]
koju god kombinaciju da izvedem, nikako ne mogu naci ovu tvoju tocku.

ali evo, meni se tu jasno vide:
1.ljubojurčić korekcija-blaga sa velikim retracementom, svi misle da je jos bull market
2.lijevak-oštar pad na 3200
3.ova sad panika, ostar, strmoglav pad, na velikom volumenu.

to se jasno vidi,a i pozicija..dakle 1. dno od ona 3 koja Graditelj spominje.

sto se mog konacnog targeta tice on je na 1550-1650.
da li ce to biti sad, u ovoj turi, ili prvo odbijanac, pa onda, ne znam.

takodjer ne bi me iznenadilo da zavrsimo sa medvjedom i vise, ali i nize od toga, kad uhvatim vremena, dam cijelu sliku [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

New Report

Close