Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




HT – stanje i perspektive, pred sutrašnje otvaranje (plave crte su neki targeti).

ja vam za ht kažem pravi target (za sada): ca 135-140.
prijelom ispod 190.
ali, kako je već odrađen prijelom za 165 (target vrlo izvjestan), znači da sigurno ronimo ispod 190.
zato pucam odmah 135-140.

a vi me razapnite.
[/quote]

Nitko te neće razapjeti. 1.Kad dođe na 135-140 onda će se opet odraditi prijelomi pa će target biti 70, pa nakon toga 35, pa nakon toga 10, pa nakon toga 2, pa nakon toga -5.
Nađi jednog TA analitičara koji će dati neke targete i biti u njih siguran? Što je danas sigurno?
Što se trudiš ovdje pisati kad si siguran da će na 135? Pa čekaj dok dode na 135 pa kupi. 2.Ili vam možda treba pomoć da se ht, a time i cijeli crobex sruši?
Self fulfilling prophecy
http://www.accel-team.com/pygmalion/index.html

[/quote]
ad1.
ma kako ne, to ti ide baš tako…

ad2.
pitaju ljudi, to je razlog.
jel ti stvarno misliš da ja mogu rušit burzu?
američku naročito.
pa kad napišem da padom ispod ca 800 sp500 ima 3.target 430, cijela ulica volova strepi i, ako se to desi, slijedi panična rasprodaja hr foruma radi?

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@tigrus

vidi se iz aviona da si ušao u dionice.
i pišeš kako ti paše.

a ja ne drukam.
ma što god vi mislili.
pišem uvijek samo ono što vidim.
čak sam napisao da uopće nije isključena mogućnost proboja klina prema gore.
i rast do ca 2850.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!





HT – stanje i perspektive, pred sutrašnje otvaranje (plave crte su neki targeti).

ja vam za ht kažem pravi target (za sada): ca 135-140.
prijelom ispod 190.
ali, kako je već odrađen prijelom za 165 (target vrlo izvjestan), znači da sigurno ronimo ispod 190.
zato pucam odmah 135-140.

a vi me razapnite.
[/quote]

Nitko te neće razapjeti. 1.Kad dođe na 135-140 onda će se opet odraditi prijelomi pa će target biti 70, pa nakon toga 35, pa nakon toga 10, pa nakon toga 2, pa nakon toga -5.
Nađi jednog TA analitičara koji će dati neke targete i biti u njih siguran? Što je danas sigurno?
Što se trudiš ovdje pisati kad si siguran da će na 135? Pa čekaj dok dode na 135 pa kupi. 2.Ili vam možda treba pomoć da se ht, a time i cijeli crobex sruši?
Self fulfilling prophecy
http://www.accel-team.com/pygmalion/index.html

[/quote]
ad1.
ma kako ne, to ti ide baš tako…

ad2.
pitaju ljudi, to je razlog.
jel ti stvarno misliš da ja mogu rušit burzu?
američku naročito.
pa kad napišem da padom ispod ca 800 sp500 ima 3.target 430, cijela ulica volova strepi i, ako se to desi, slijedi panična rasprodaja hr foruma radi?
[/quote]

Dođe li sp500 do 430 ja ču ovdje priznati da si čarobnjak i hvalit svaku tvoju analizu, do tad za mene je ovo samo Self fulfilling prophecy.

I kao što Croman kaže, vrijeme će pokazati.





HT – stanje i perspektive, pred sutrašnje otvaranje (plave crte su neki targeti).

ja vam za ht kažem pravi target (za sada): ca 135-140.
prijelom ispod 190.
ali, kako je već odrađen prijelom za 165 (target vrlo izvjestan), znači da sigurno ronimo ispod 190.
zato pucam odmah 135-140.

a vi me razapnite.
[/quote]

Nitko te neće razapjeti. 1.Kad dođe na 135-140 onda će se opet odraditi prijelomi pa će target biti 70, pa nakon toga 35, pa nakon toga 10, pa nakon toga 2, pa nakon toga -5.
Nađi jednog TA analitičara koji će dati neke targete i biti u njih siguran? Što je danas sigurno?
Što se trudiš ovdje pisati kad si siguran da će na 135? Pa čekaj dok dode na 135 pa kupi. 2.Ili vam možda treba pomoć da se ht, a time i cijeli crobex sruši?
Self fulfilling prophecy
http://www.accel-team.com/pygmalion/index.html

[/quote]
ad1.
ma kako ne, to ti ide baš tako…

ad2.
pitaju ljudi, to je razlog.
jel ti stvarno misliš da ja mogu rušit burzu?
američku naročito.
pa kad napišem da padom ispod ca 800 sp500 ima 3.target 430, cijela ulica volova strepi i, ako se to desi, slijedi panična rasprodaja hr foruma radi?
[/quote]
Istina, ne možeš rušiti USA.
Ali ja vidim da se ameri odbijaju kao od zida a crobex tone.
Ne možeš ti utjecati na da stvaraš paniku stvaraš.
Ljudi ti vjeruju, misle da si bog i slušaju te.
A targeti samo niži i niži.
Ode ht na 130 a onda će biti target 60 kuna.

Ali hebiga ti znaš kao da si navođen od strane mirovnika.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



@tigrus

vidi se iz aviona da si ušao u dionice.
i pišeš kako ti paše.

a ja ne drukam.
ma što god vi mislili.
pišem uvijek samo ono što vidim.
čak sam napisao da uopće nije isključena mogućnost proboja klina prema gore.
i rast do ca 2850.

Slažem se. Ja osobno ništa ne pitam, ne stvaram mišljenja na konto tvojih "uviđaja" i iznesenih mišljenja, ali ih uzimam u obzir. Imam svoje mišljenje i tehnike koje koristim u TA. A mislim da bi tako trebao svatko, i svakako je korisno o tome pričati.



@tigrus

vidi se iz aviona da si ušao u dionice.
i pišeš kako ti paše.

a ja ne drukam.
ma što god vi mislili.
pišem uvijek samo ono što vidim.
čak sam napisao da uopće nije isključena mogućnost proboja klina prema gore.
i rast do ca 2850.

usao i izasao sa nulom.
[tongue]

trokut se ne mora odraditi.
bio ti je trokut na crobex sa dnom na 1700 pa se preobratio u padajuci klin.

molim diskutirati o fomracijama a ne o osobama.

@vlad

imas odgovornost kreiranja sentimenta na ZSE.
dosta ti ljudi vjeruje i to ti daje "moc"
ali ako ne budes odgovoran i neispravno budes postupo sa tom "moci" moglo bi lose zavrsiti.

vlad, croman..ili ko zna..

pretpostavimo da su ameri u 5. valu i probiju s&p 775, dakle najniže vrijednosti korekcije od prije 5 god…kolike su šanse da se zaustavi na npr 720..kolike su mogućnosti rasta u valu koji slijedi nakon toga ?…jer prave potpore nema do 460 šta je vladov 3. target…i kolike su šanse da se naraste nekih 200 bodova kroz mjesec dana..i onda novi val(3 impulsna i 2 korektivna 🙂 )

Vadi jedan krumpire i upita ga drugi jesu li dobri krumpiri, a ovaj prvi mu odgovori da ovi bolji i jesu, a ovi gori i nisu.

Nije mi nikako jasno što ste se uhvatili Vlada?! Čovjek vam lijepo iznese svoje analize. One se pokažu točne… Pa nije on srušio tržište. Što Novoselca ne optužujete, pa on je govorio da je crobex precijenjen barem 30% i imao dovoljno moći da ga već tom izjavom barem poljulja, a potom da ga i financijskom moći s kojom raspolaže uruši barem donekle. Izračunajte samo KAD je Vlad govorio o nekim targetima. Ako je netko tada izišao, uštedio je barem 30-ak %. Dionice koje ja pratim uglavnom prodaju razni (strani) fondovi i fondići, neki skriveni pod skrbničkim računima, neki otvoreno vidljivi. Tako npr. Kd Victorija, Ny bank…, i jedan skrbnički redovito ruše PTKM velikim nalozima. Pa ne mislite valjda da Vlad utječe na ta 3 fonda. Upravo obratno, on (i drugi tehničari) svojim analizama nastoje što ranije samo detektirati takve stvari kamo to (po intenzitetu trgovanja, cijeni itd.) vodi… Pa kad vam to lijepo ponude, onda bi se svatko pametan barem trebao zapitati ima li što u tome, odnosno uračunati taj mogući rizik i odmjeriti je li spreman podnijeti ga…

a ja ne drukam.
ma što god vi mislili.
pišem uvijek samo ono što vidim.
čak sam napisao da uopće nije isključena mogućnost proboja klina prema gore.
i rast do ca 2850.

Samo ti Vlad piši i dalje, ne obaziri se.
Tvoje pisanje cijeni velika večina sudionika ovog foruma.
Što se tiče druka, pa svatko ima svoju glavu neka razmišlja njome. Nitko nikog ne prisiljava na kupnju ili prodaju.
Oni u dionicam su nervozni i samim time subjektivni u prosudbama, zato i napadaju svakoga tko ne misli da nas sutra čeka blagostanje od 5000+ crobexa.

Ako čitamo tekstove u dnevnim novinama, financijskim i poslovnim tjednicima, internetskim portalima, vidimo previše tekstova koji javljaju o krizi koja traje.
Dajte prestanite napadati kolegu vlad1111, croman, MMM i ostale koji pišu argmentirano o TA.
Svatko tko ima suprotno mišljenje od njega, neka ga iznese i argumentirano potkrijepi sa činjenicom, a ne da blati čovjeka koji se zaista trudi.
Tko to učini na taj način zaslužit će poštovanje svih koji prate ovaj forum.
Za početak, prije bilo kakvog pisanja o TA za neku HR dionicu svatko od nas bi na poslovnom mogao pogledati grafičku analizu koja ovdje besplatno postoji.

"Istina je neotkrivena laž"

U zadnje vrijeme se na ovim stranicama moglo pročitati nekoliko predviđanja dna 1850, 1700, 1500, …
Evo upravo je crobex na prvom…
Ako je suditi po prometu bar za sada koji je bio 5 mil. u prvih 15 min. (što ipak ne znači i da će na kraju biti velik) mogli bi se od ove kote čak i malčice odbiti prije daljnjih potonuća (ako ih bude).
Kakvi su komentari…?

New Report

Close