Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sličnu situaciju sadašnjoj smo već odraditi ove godine u ožujku i travnju. Raspoloženje je izrazito bearish pa ćemo stoga vjerujem opet probiti klin dolje (ciljam na 1800-1850) nakon toga slijedi katapultiranje do cca 2900.


Pa kolega,da bismo poletili za 1000 indeksnih poena trebalo bi 10-ak fondova da se gadno pokefaju za dionicama ali mi imamo još samo nekoliko umiručih te 4 velika nezainteresirana do daljnjeg,dapače,ulažu drugdje pojačavajući kod nas down trend…stoga pobogu,pa tko je taj koji će dići toliko ili ih mi ne vidimo

[lol] [bye]


zxinfo, 17.11.2008. u 20:33

Slično, međutim u ožujku su bilo puno veći volumeni nego danas

Volumen je za sada by the book. Volumeni na grafu su kune a ne količine tako da izgleda da su dosta manji, no količine nisu toliko manje.


Ovo katapultiranje na 2900 oćito je ironija! U suprotnom, mislim da ste u totalnoj zabludi.

full sam ozbiljan.

[/quote]

…volumen su količine.. komadi… ali ne komadi novčanih jedinica, već dionica. Da ne bi bilo zabune i krivih informacija.


@Croman

Nemoj moju šali shvatiti preozbiljno, samo sam primjetio da na jednu ozbiljnu analizu dođe desetak, kako se to narodski kaže -naknadno pametnih (takvima je i bila upućena).

P.S. Pitanje: zadnja 2 odbijanca (u prošla 3 tjedna) na svjetskoj razini mi nismo uopće popratili, mislite da analiza grafova može pomoći u predviđanju bilo kakvog rasta ili odbijanca ako se fondovi ne uključe u kupnju kao što i nisu zadnji mjesec dana?
Na žalost oni kod nas nemaju prave jake tržišne konkurencije na zse, a bez kapitala svaka analiza gubi smisao.
Da na zse vlada tržišna konkurencija s više neovisnih velikih igrača nebih morao postavljati ovo pitanje.


http://www.moj-fond.hr/clanak/az-mirovinski-fond-sve-karte-odlucno-polozio-preko-granice/hr-1-5-8857.html

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


…volumen su količine.. komadi… ali ne komadi novčanih jedinica, već dionica. Da ne bi bilo zabune i krivih informacija.

Na ZSE volumen na Crobexu je izražen u Kunama da ne bi bilo zabune. Podaci koje skidam su sa ZSE.

@Ostali

Vidim da uredno pratite žutu štampu. Ponekad je potrebno čitati između redova. Čudim se da još niste bankrotirali.

Rekli ste…kad se odbije +5 onda krenuti sa kupnjom…pa bih se vratila na jedan konstantan problem
a to je veličina portfelja.

Nešto sam manje od 2 godine sa dionicama….i kad krene rast cijene- ja više ništa ne stignem kupiti.. ti nalozi odu brzo, a ja malo veće količine..nemam šanse kupiti..zato ja pokušavam kupovati dok pada…( onak – od oka procijenim..već je dugo padalo pa ajde…krenem/ tako da je isto kritilčan
moment – PRODAJA- Pa, nema šanse da na vrijeme prodam.Ako počnem prodavati još dok nema zarade..ne isplati mi se..ako čekam da dionica naraste ..ne mogu prodati količine ..tako ja moram
čekati / a bome se načekam/ idealne STABILNE trenutke…kad mogu potrefiti momente da ima
potražnje za tom dionicom i da je u plusu… Redovito , u posljednje histerično vrijeme, čim
stavim malo jači nalog na prodaju..opa, sve se ruši, odmah se povlači kupnja…stranje…..
Iz ovog malog iskustva procijenila sam zbog toga slijedeće oko visine portfelja:

1. Portfelj do 100.000,00- idealan za trgovanje
2. do 500.000,00 – mali problemi na vidiku
3. do 1.000.000,00 – veći problemi na vidiku
4. preko 2-5-10 miliona- stranje na vidiku……definitivno

Zato Vas molim, dajte malo konkretnije signale za kupnju-prodaju, da sebi olakšamo probleme….
Ne mogu se fondovi samo tako provući- i sigurno za isplatu udjela, daju svoju cash poziciju….uz
naravno, prodaju na zg burzi…../to je za Samodola, pa oni znaju kad RBA- mirovinac hoće
izaći sa tržišta, jer sklapa posao sa obveznicama vani- da će povući 200 mil- i srušiti crobex oko
15 %…samo ne zna, kak je informacija procurila…
Mi znači, imamo samo jedno zlo- a to su nerasčišćeni odnosi između fondova..koji nam
smetaju rastu dionica…..nije problem likvidnost-uopće…na određenim točkama Crobexa
npr.2500-na više likvidnost rapidno raste!Pogledajte podatke unatrag ….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Da ponovim: Još zapravo ni nismo dobro zakoračili u krizu, tako da je svaki oprez dobro došao.

@ graditelj

to je promet o čemu ti govoriš… a ne volumen.
Volumen izražava količine, ne novce.

Prema svoj teoriji klasične TA – kad se neki obrazac razvija dulje od 5 tjedana, on postaje tzv. dugoročni, pa mu i u analizama treba tako pristupati. Obrasci, klinova i trokuta, sad su, može se reći upravo to, a ne neki Pennantsi i sl.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

HT – stanje i perspektive, pred sutrašnje otvaranje (plave crte su neki targeti).

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

IGH – stanje i perspektive. pred sutrašnje otvaranje (plave crte su neki targeti).

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

ADRS – je na rubu svoje formacije. Danas formacija klina nije probijena
DLKV -još je iznad ruba formacije, također klina.

S time, sad, imate potpunu sliku glavnih usmjerivača Crobexa, pred sutrašnje otvaranje. Sretno.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

MMM, ima li veze to što je HT danas već bio ispod druge plave linije, da mu je širom otvoren put prema trećoj bez znatnijeg zaustavljanja do nje?

New Report

Close