Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


jao, otici ce taj klin u mp3, vec i vrapci pjevaju o njemu [cry] [cry] [bye]

Suludo je očekivati da bi cijene dionica mogle početi rasti uc trenutku kada dolaze najskabije vijesti iz svih strana. Ako bi i bilo odbijanca, on će biti kratkotrajan, jer kriza se zapravo još nije ni rasplamsala. Tek nas očekuje ono najgore, a pravi odbijanac će uslijediti tek nakon dramatičnih događaja. Tako se je gotovo u pravilu događalo svih proteklih kriza.


Međutim,na ovim razinama treba ulaziti i ne čekati te sviće..a danas s obzirom na cijene koje su pale na ćetvrtinu od početka godine zaista ima super jeftinih dionica.

Jako lose razmisljanje, ali eto svatko ima svoj stil investiranja.
Lopina, jos ljetos sam rekao kako FA u padajucem trzistu ne vrijedi NIST! Nisi se slozio, a ne slazes se ni sada…a sve na svoju stetu. Iz dana u dan dionice su sve jeftinije, a biti ce jos jeftinije…GRAFOVI dugorocno ne pokazuju dobro i to je jedino bitno. Ono sta nije bitno jest necije MISLJENJE. Ni moje ni tvoje.
Postoji mogucnost da se trenutne cijene prepolove, sto znaci da vi fundametalisti igrate rulet. Ako krene rast, evo zarade ; ako se prepolovi onda sam dugorocni investitor!
Nemoj se ljutiti na mene , ali od 3000kn/TNPL pricas kako je jeftina! Pa dokle je jeftina??
A sta ako padne na 500kn ?? ATPL na 100kn? Jdpl na 30kn?
Ne kazem da ce pasti jer mozda i nece, ali poanta mojeg posta je: ZASTO ulagati ako je trziste NESTABILNO ??

ZASTO???


@(in)verter
atpl- ne znam kad će, ali točka prijeloma je odrađena.

p.s.
kepten đerković najavio gubitke u 2009….

vlad,

imaš li target za jdpl ? txs

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !




@(in)verter
atpl- ne znam kad će, ali točka prijeloma je odrađena.

p.s.
kepten đerković najavio gubitke u 2009….

A zašto je cijena već pala sa 3800 na 800? Zaključili smo to i sami bez njega dosta prije nego je on to rekao. Ali tko zna. Možda se nađe još tko sa kasnim paljenjem sutra. [/quote]

Ah, konacno netko tko koristi mozak. Ovaj citirani post je ujedno i odgovor onim genijalcima gore.

[/quote]
ma, svi mi palimo jako kasno.
osim onih koji ove razine smatraju povoljnim za ulaz.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Falling wedge. Slijedi breakout.

malosi krivo oznacio,moje vidjenje je malo drukcije [wink],prepravljen tvoj graf

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Meni ovo nije povoljno. Pisao sam vec prije da ako ne pratite sto se dogadja sa zlatom necete daleko dogurati. Moram priznati da sam pogresno procijenio kretanje zlata u 7mj ali ta greska je nesto i znacila, ustvari znacila je jako puno. Oni koji prate uz trzista kapitala i cijenu nafte, zlata i comoditia nemogu pogrijesiti – naravno ako su "procitali" strategiju i interese velikih ulagaca na globalnoj razini. Vidim da je Saudijska Arabija kupila zlata za 3,5 mlrd $ – valjda znate da ista kontrolira oko 10% najvecih tvrtki u SAD-u i da je jako bitan igrac u odredjivanju svjetske politike. Pisao sam i da ce se dogoditi neke stvari na stetu mase ali me moderator obrisao – ipak je to preopasna tema.



Falling wedge. Slijedi breakout.

malosi krivo oznacio,moje vidjenje je malo drukcije [wink],prepravljen tvoj graf
[/quote]

Tnx. Ni to ne bi bila loša izvedba.


Suludo je očekivati da bi cijene dionica mogle početi rasti uc trenutku kada dolaze najskabije vijesti iz svih strana. Ako bi i bilo odbijanca, on će biti kratkotrajan, jer kriza se zapravo još nije ni rasplamsala. Tek nas očekuje ono najgore, a pravi odbijanac će uslijediti tek nakon dramatičnih događaja. Tako se je gotovo u pravilu događalo svih proteklih kriza.

Baš je u tome stvar. Svi očekuju pad.


Padajući drokut..


Sjedi 1, to je falling wedge.


[ Zato su se u Americi i pojavile kuće s cijenom jednog jedinog dolara. Eto to bi bilo sve onako pojednostavljeno rečeno.


Po 1 dolar kažeš? Ajde daj neki link pa da si kupim jedno 10000 kuća.
Razmišljate vi ljudi svojom glavom?

S&p

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones


S&p

zanimljiviji je cijeli tekst

http://evilspeculator.com/

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Eto se i Vladov target tamo negdje s jeseni (ak se dobro sjećam) za Industrogradnju lagano približio. A pričalo se da nema šanse. Dakle ljudi, pouka je da je sve moguće.

New Report

Close