Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


g-klasična TA

Što bi vam točno konstituiralo proboj i gdje anticipirate točku 5 ?

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


na slici je visina obrasca izračaunata pod pretpostavkom da će 5. točka biti na gornjoj liniji.

no, ako bi 5. točka bila na donjoj liniji, na ca 1850, visina obrasca je ca 1000 pa je i target (1850 – visina obrasca)=ca 850…

ovo i meni izgleda jako nisko…

p.s.
oprostite na manjoj izmjeni u hodu… radim nekoliko stvari.

međutoa, veli murfi da je padajući klin signalizira rastući trend, tako da je možda vjerojatniji proboj na gore nego na dolje?

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


g-klasična TA

Imam primjedbu na ovu analizu. Ovo je po svim kriterijima falling wedge pattern, koji je u velikoj većini primjera reversal – promjena trenda. Naravno sve to mora popratiti skok u volumenu pri kraju klina.

Vaš link

I naš Grobex u prilogu.. (gledaj promjenu trenda u PPO). Ovo što si računao je target za pennant ili flag.

Padajuci klin na kraju padajuceg trenda signalizira obrat trenda… [thumbsup]

Mala škola računanja targeta po klasičnoj TA za falling wedge:
Vaš link

Dakle target rasta bi u slučaju proboja prema gore bio 2820 – najniža točka u donjoj liniji potpore – ovisi gdje se odbijemo (ako se odbijemo [wink]) + točka proboja gornje linije otpora (ukoliko ju probijemo [wink])

Dakle imamo nekoliko ali, ali život je sastavljen iz mnoštva ALI (Abu ALI, Mohameda ALI …)


Padajuci klin na kraju padajuceg trenda signalizira obrat trenda… [thumbsup]

i traje obično 3-6 mjeseci, a dotle se more nisko zaleči
no več smo u relativno kratkom vremenu napravili 2 highs i 2 lowsa.
svakako 3 bi dobro došla za patern no ne i za nas
ko če ga znat
alibaba

padajući klin – prema mojim gledanjima/infosima, minimalan period formiranja ca 3 tjedna.
to smo zadovoljili.

još nemamo odrađenu 5. točku (još jedan odbijanac od gornje ili donje stranice klina).
možda je i neće biti pa neće biti ni klina.

ako se odradi 5. točka, slijedi proboj gore ili dole…
za ostvarivanje targeta je potreban proboj stranice klina od ca 5% (ca 100 bodova na ovim razinama).

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



na slici je visina obrasca izračaunata pod pretpostavkom da će 5. točka biti na gornjoj liniji.

no, ako bi 5. točka bila na donjoj liniji, na ca 1850, visina obrasca je ca 1000 pa je i target (1850 – visina obrasca)=ca 850…

ovo i meni izgleda jako nisko…

p.s.
oprostite na manjoj izmjeni u hodu… radim nekoliko stvari.

međutoa, veli murfi da je padajući klin signalizira rastući trend, tako da je možda vjerojatniji proboj na gore nego na dolje?
[/quote]

Točno je da padajući klin signalizira skori rastući trend.
Padajući klin se većinom javlja u uzlaznom trendu kao obrazac nastavka uzlaznog trenda.

Rijetko se javlja na dnu padajućeg trenda, kao obrazac promjene.
Kao i za većinu drugih obrazaca, tako i za probijanje klina te promjenu trenda, bitni su volumeni.

S obzirom na potpis koji prati svaki moj post, moram ovdje staviti i jedan nadasve zanimljiv primjer padajućeg klina…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb



g-klasična TA

Imam primjedbu na ovu analizu. Ovo je po svim kriterijima falling wedge pattern, koji je u velikoj većini primjera reversal – promjena trenda. Naravno sve to mora popratiti skok u volumenu pri kraju klina.

Vaš link

I naš Grobex u prilogu.. (gledaj promjenu trenda u PPO). Ovo što si računao je target za pennant ili flag.
[/quote]

evo mene..
[smiley]

slazem se s tobom u vezi klina, ne znam da se moze to racunati ovako kako je Vlad rekao.
ili ide fakeout dolje i breakout gore, ili se pattern nije ostvario.
zasad sve ide po PS [thumbsup]

ali zar penant nema trokut, kao zastavicu,a ne klin? [huh]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

@krpa

ovo nije klin! [thumbsup]

ja bi rekao da se nije pravilno ocrtao, opcija se mozda nece sloziti, ali volumeni definitivno ne odgovaraju [tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



@krpa

ovo nije klin! [thumbsup]

ja bi rekao da se nije pravilno ocrtao, opcija se mozda nece sloziti, ali volumeni definitivno ne odgovaraju [tongue]

Napisao sam da su bitni volumeni, a nisam tvrdio da su oni na onom grafu odgovarajući.
Prihvatit ću da ono nije klin, ako mi objasniš zašto nije.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

krpa je priložio graf ht-a.
koji ima duboke targete.
ovdje navodim samo 1. target za kojeg očekujem potvrdu padom cijene ispod ca 215 (na slici napisano 217, ali je velika borba na ovoj razini…).

p.s.
vidim ja svašta, ali ovdje navodim samo primjer klasične TA.

p.p.s.
krpa je dobro uočio padajući klin, koji je nakon proboja prema gore narastao ca 4%…a ja uvijek zahtijevam 5%.
zato nije dostignut target.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close