Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

npr. JDPL..
kupis dionicu za cca170kn i onda sa cashom na racunu(180/dionica kn) otplate sve dugorocne i kratkorocne obaveze, a ostatak kapitala koji bi trebao biti oko 800kn/dionica dobijes za dzabe.

daj mi sad molim te po bilo kojoj fundamentalnoj analizi i najstrozem medvjedjem revidiranju uvjeri da ovo nije potcijenjeno? jedno 3-4x?
[lol] [lol] [lol]

zivio rodjo! [thumbsup]

I dodao bih samo da JDPL nije samo mrtvi kapital. Firma kontinuirano dodaje vrijednost. I dodavat će. Možda manje, možda više, al dodaje.

I'LL BE BACK




kako komentirate ovaj jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaako mali promet

23 m od čega je na samom otvaranju i odmah nakon njega napravljeno 10 m

Pad na malom prometu je samo pred jelo.Nakon predjela dolazi obilna porcija glavnog jela.Poslije glavnog jela mala stanka pa desert.Nakon deserta idemo nešto raditi.Ako nismo preumorni.Tako ja komentiram ovaj jaaaaaaaaaaaaaaaako mali promet………..mišljenja?…možda tigrić??
[/quote]

smanjenje prometa u nekom pravcu znaci da to nije primarni trend.

s obzirom da se danas promet smanjivo kod padajuceg indexa, zakljucujem da pad indexa nije primerni trend.
primarni trend je rastuci trend. (bar kratkorocno…)
[/quote]

Smanjenje prometa uz padajući trend je zbog toga jer smo s Crobexom trenutno iznad 2000 koje smo već probili prethodnih dana, ali vidjet ćeš ako se spustimo ispod 2000, kako će se promet pojačavati, jer će stizati margarin call-ovi. A ako bi se spustili ispod 1950 vidjet ćeš kako će nastati stampedo prodaje.

Murphy je Murphy, nema pomoći…. [wink] [sealed] makoliko mi šutjeli o tome [thumbsup]

I will ask you one question "Do you feel lucky?"

pitanje jesu li ovi završili s rasprodajom ili ista tek slijedi

http://social.stocktock.com/profiles/blogs/a-key-point

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Moj vec tradicionalni tjedni pregled ewt mogucnosti crobexa:). Za sve tri razine (dugorocno, srednjorocno i kratkorocno) prilazem grafove, iako su mi podaci bili manjkavi pa ima gresaka zbog zakrpa.

Dugorocno mozemo biti u ciklickom C, III od (A) ili V od (A).

Srednjorocno, usporedjujuci sa situacijom od prije tjedan dana, opet nije bilo potrebe za drasticnim zaokretima u najvjerojatnijoj mogucnosti da smo u primarnoj petici. Druge dvije mogucnosti za koje sam rekao da su vrlo nategnute su otpale: da smo u (c) intermediate valu primarne cetvorke kao flata (plavo na proslotjednom grafu) ili da je petica zavrsila 27.10. 2008. pa da sad idemo gore u nekom od mogucih primarnih valova (crveno na proslotjednom grafu).

Kratkorocno, u primarnoj petici nalazimo se u intermediate cetvorci (crno na kratkorocnom grafu), ili manje vjerojatno jos nismo dovrsili intermediate trojku pa smo u njenoj minor cetvorci (zeleno na kratkorocnom grafu). Ako smo u intermediate trojci imamo primarnu peticu kao normalan impuls. Ako smo u intermediate cetvorci, imamo primarnu peticu kao ending diagonal zato jer: intermediate cetiri je uletio u intermediate jedinicu, volumen je pao u odnosu na prethodne primarne valove, svi intermediate valovi se najlakse broje kao trojke.

Zakljucno, isto kao i prosla tri tjedna: kratkorocno bi trebali dovrsiti peticu na dole. Srednjorocno gore u nekom od primarnih valova: [1] od I nakon C ili [A] od IV nakon III ili [A] od B nakon A, zadnji s podmogucnostima B u flatu i B u zigzagu. Dugorocno u dvije mogucnosti dole, u jednoj, ako je gotov ciklicki C, gore.

g-klasična TA

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


g-klasična TA

Ovo je užas…ako krenemo dolje (a vjerojatno hoćemo)… tko će nas dići i spasiti… strašno…1150… to je manje od 20% od ath…


pitanje jesu li ovi završili s rasprodajom ili ista tek slijedi

http://social.stocktock.com/profiles/blogs/a-key-point

http://www.mmexecutive.com/news/187418-1.html

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....



g-klasična TA

Ovo je užas…ako krenemo dolje (a vjerojatno hoćemo)… tko će nas dići i spasiti… strašno…1150… to je manje od 20% od ath…
[/quote]

s tim da bi se prema slici proboj prema dolje trebao nalaziti u području 1830 – 1875 ako se ne varam?

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Na 1875 bi bila tek 5. točka.
A onda ili nastavak dolje pa proboj -> prema 1150 ili odbijanac pa eventualni proboj na 2250 -> prema 2850.
Tako barem kaže ovaj graf.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

na slici je visina obrasca izračaunata pod pretpostavkom da će 5. točka biti na gornjoj liniji.

no, ako bi 5. točka bila na donjoj liniji, na ca 1850, visina obrasca je ca 1000 pa je i target (1850 – visina obrasca)=ca 850…

ovo i meni izgleda jako nisko…

p.s.
oprostite na manjoj izmjeni u hodu… radim nekoliko stvari.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

grobi_intraday10m ..

*** *****

New Report

Close