Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sve u redu, ali da bi se mali mogli udružiti i pomrsiti račune velikima potrebno je pomaknuti guzicu, a realno i očekivati je da će trebati i požrtvovnosti.Npr. mi želimo sada dignuti vrijednost ATPL, i napraviti mali, mini bull market, a u konačnici zaraditi i natjerati velike da počnu kupovati ATPL na znatno većim razinama , da bi im se mi mogli onda lčagano iskrcati.Dakle, prijedlog, svi mali koliko nas ovdje ima krenimo u ponedjeljak navaliti na ATPL, možda navučemo kakvog mirovinca, koji će zajahati našu brazdu i dodatno je povećati, odnosno, zavrtimo malu grudu snijega možda se putem prevali preko kakvog jakog, možda počne rasti.Problem je ipak, da postoji mogućnost da se to neće desiti i što onda, jesmo li spremni mrsiti račune velikima i da si stavimo vlastita muda u moršu (škripac).Ajde "Gazdarica" reci ti to meni, o’š driješit kesu il’ ne’š?

I will ask you one question "Do you feel lucky?"

@abu

slazem se ja s vecinom onog sto si napisao, uostalom zato i jesmo na ovom topicu [cool]

mene samo smeta kad se oni koji misle da nije sve "čisto" i da OMFovi imaju krvave ruke, proglašavaju idiotima i guraju se neke stvari iz proslosti ili iz okruzenja pod nas, kao opravdanje.
opet kazem, ne krivim ja OMFove, veca ribe jede manju ribu, tako je bilo i bit ce!

ja sam samo protiv HANFE i laznog uredjenog trzista, laznog morala i zakona.

dajte nam brate, lassaiz faire i trzisnu dzunglu, pa nek pobijedi jaci i pokvareniji, ali su barem pravila jednaka za sve..tj. nema ih [wink]

osobno ne vjerujem u teroije zavjere, iako je Zeitgeist super slozen.a 9/11 definitivno nije ono kakva je sluzbena verzija.

sto se tice fundamenata, u pravu si!oni se mijenjaju, ali fundamenti nisu multiple sto mnogi krivo pretpostavljaju.
ali evo, ja bih molio fair izracun po kojem npr. HT ne vrijedi vise od 218kn [thumbsup]

ako je problem, nema frke pricekat cemo da samo keš na racunu pojedinih firmi bude veci od njihovog Mcapa, da mozemo komisijski i zajednicki, nedvojebeno utvrditi da je potcijenjeno.

bar se nadam da onda vise nece biti dvojbi[rolleyes]

npr. JDPL..
kupis dionicu za cca170kn i onda sa cashom na racunu(180/dionica kn) otplate sve dugorocne i kratkorocne obaveze, a ostatak kapitala koji bi trebao biti oko 800kn/dionica dobijes za dzabe.

daj mi sad molim te po bilo kojoj fundamentalnoj analizi i najstrozem medvjedjem revidiranju uvjeri da ovo nije potcijenjeno? jedno 3-4x?
[lol] [lol] [lol]

zivio rodjo! [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Sastavnica naše džungle je i HANFA i Samodol i Jure Kradić, pardon Radić i Bandi(ti)ć, naše vrle firme i one koje nešto vrijede i o ne koje ne vrijede.Džungla je džungla, kakva j…na pravila.Nemožeš doć do love , a da nešto ne strada, ili tvoje vrijeme, živci, znojne žljezde, tvoja torba (ako glavu nosiš u njoj), ili opet novac.Ne može se do para bez neke tlake, ovakve ili onakve, inače bi to bio perpetuum mobile, a on je na ovoj znanstvenoj razini spoznaje nemoguć.Ljudi prestanite se buniti i biti revoltirani.Šta vi k’o da ste pali s Marsa, svi bi da vas se tetoši i da vam pečeni pilići padaju u usta, da burza raste u beskonačnost i da budete bez brige.Svi biste htjeli biti Paris, Fuckin’ Hilton.No pain no gain.

I will ask you one question "Do you feel lucky?"

Da, biti će sve i dalje ovako osim ako se većina ne pobrine da promijeni situaciju. Što misliš da je onima koje smo izabrali (a nismo ih izabrali jer nismo imali ni priliku – u slučaju da nismo uopće izašli na izbore nebi se ništa dogodilo) stalo do nas velike većine. Ne, oni gledaju samo svoja posla bez imalo zabrinutosti da će ih netko maknuti s njihova trona. A velika većina malenih se prepustila u njihove ruke misleći da oni o njima brinu te ne vjeruju nikome ko im skrene pozornost na to što se u biti događa. I tako svijet ide dalje.


@Boss

Ovo sto ti pises je cista istina. Ali u takvoj situaciji pomaze samo..ZNANJE !

Ako ljudi imaju znanje (dali se radi o ekonomiji,nauki ili bili sto drugome) mogu konkurisati sa "velikima" i expertima.

Jedna slozena grupa "malih" ljudi moze uciniti puno sa dobrim znanjem a sto veca to vise.

Medutim problem u svijetu je POHLEPONOST.

Ako jedan direktor (koji je vrijedan) zaradi 10 puta vise od radnika…ok
Ali ako isti taj zaradi 100 ili 1000 puta vise onda je nesto krivo u zajednici
(posto toliko fantasticni nisu ti ljudi…).
Takvih slucajeva ima puno u svijetu.
Najgore je da ti "experti" kao grupa cine velike greske (danasnje stanje svjetske ekonomije i burze je njihov produkt) vecina njih opet prode bez ikakve korekcije.
Te grupe se pomazu medusobno …i tako to ide/nastavlja …kao sto je historija toliko puta pokazala.

Znanje je snaga! Ali sloge nema…thats the problem

Ps nisam nikada bio politicki aktivan (ni lijevo ni desno) ali misljenja imam

Što se voda jače muti to je bolje za burzu.Čista voda=nema burze.To je tako normalno.Da bi netko bio bogat, netko mora biti siromašan.Ako hoćemo puno bogatih, treba nam siromašnih u geometrijskoj progresiji.Bogati su to shvatili i smislili burzu.Biti bogat znači biti obrazovan i biti informiran i iz juhe tih informacija izvući korist za sebe.Znači još, moraš biti inteligentan, promoćuran, bezobrazan, bešćutan.Biti nova vrsta homo sapiensa, koliko si bolji od drugih toliko si i bogatiji.Ako si sve to, a nisi se do sad obogatio, onda j..b ga nemaš sreće ili su ti roditelji sindikalni povjerenici i nemaš naviku pomaknuti guzicu kad moraš (pa kupi više taj LOTO tiket).

I will ask you one question "Do you feel lucky?"

Prvo, potpisujem sve MIG-ove postove di se obazire na kriminal na TK. Svaka ti dala [thumbsup]
Drugo, molim objašnjenje nekog tko misli da mi koji u vezi toga isto mislimo, imamo sindrom Balkanskog špijuna: LOGIKU – zasto pokupovat na ATH-u ZVZD, INGR, ZABA, LEDO, itd, te onda povuc lovu iz OIF-ova i tim cinom si masakrirat vrijednost upravo tih istih dionica. Kako trenutno, tako i naredni period, jer isti ti OIF-ovi, uz to sranje, jos moraju namakat extra lovu za isplatu udjelnicara panicara-kojima je upravo radi gore navedene akrobacije pala vrijednost udjela. A zna se kako oni jedino mogu do love [bye]
Unaprijed hvala.
pozdrav

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

unaprijed sam zahvalan ako se nekom da staviti ohlc podatke crobexa za 10-14.11. ovdje ili mi ih poslati porukom (da, nemam instaliran teletrader:).

Tehničke analize Financijskih tržišta by John Murphy.To je onaj što je rekao :"Ako nešto može krenuti po zlu, krenut će" ili se varam?
Ništa od TA, vrijeme, vrijeme.Savjet : pogledati film Iskupljenje u Shawshenku (Neznam točno kako se piše).Tamo ima jedno fino razmišljanje o vremenu i kako pobjeći iz zatvora kad imaš puno vremena.Žličicom možeš iskopati tunel…istina rezultat neće doći odmah…u tome je caka.

I will ask you one question "Do you feel lucky?"


g
"Nacrtanih pet koraka nisu impulz, ni ED"

Pitanje: Zar val B nije u tri koraka (a, b, c)?


Tehničke analize Financijskih tržišta by John Murphy.To je onaj što je rekao :"Ako nešto može krenuti po zlu, krenut će" ili se varam?

Varaš se. [tongue]
Vaš link

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

uh, muška rasprava napokon [cool]

abu i bakar su rekli sve, a croman ono najbitnije….jedino oružje je zananje.

@geronimo
pls, intra grobi i sp.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close