Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovo liči na bull run
big time
ali još je rano

Može li netko komentirati amere ?


ŠTA SAD S&P PROBIO 840 TRENUTNO NA 824.MISLIM DA NEBUM SE SUTRA UKRCAO.
POZDRAV SVIMA

Dosta pratim kretanje indexa kod Amera, ali ovakve turbulencije kao danas još nisam vidio. Stanje se mijenja praktički iz minute u minutu, čas pozitivni, čas još više negativni. Izgleda da se kod njih počelo trejdati u par postotaka.

SP 10 mi,ogranicenje rasta na 884

SAM PROTIV SVIH

Trenutno, imamo slijedeće stanje:

Ameri su definitivno prekinuli odrađivanje 4D vala. Dakle 4. val je dogotovljen u ABC formaciji, i sada odrađuju 5. val.

Na trenutak su čak ispali iz postojećeg cjenovnog kanala. Ali su se ubrzo vratili.

Zaključno, Ameri definitivno neće završiti korekciju u postojećem cjenovnom kanalu. U ovom prolazu, mogu samo potvrditi Croman-ova predviđanja, ostaje im 10-ak% rasta.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


SP 10 mi,ogranicenje rasta na 884

Vrlo sam suglasan s tvojim pogledom, osim u jednom detalju. 2. podval 5. vala vjerojatno se tek sada formira. Onaj, kojeg si označio kao 2. malo mi izgleda krnjavo.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Ako ne probiju sada 884 pogled je ok.Trenutno su na 881.Do 22 h sve ce se znat.

SAM PROTIV SVIH


@gosp. Croman

iako se ja ne razumijem u Vas realtime Ewt, danas sam (zajedno s vama, pretpostavljam) ocekivao odbijanac u US.koliko sam pratio Vi volite NASDAQ, ja sam staromodan pa sam na SP500 ocekivao odbijanje od cca850, donje linije, do gornje, pa onda glavni napad.
to je bilo u skladu s Vasih 10% gore, pa onda veliki pad.

doduse, vecina je to mislila, a vecina obicno nije u pravu [lol]

kako sada gledate na razvoj situacije?

thx


@Mig29

Moj princip je sledeci:

Analize sa Minut podacima… pokazuju na kratkorocne pravce(formacije) (vremenski gledano od par dana do pra tjedna).

Analize sa End-of-Day podacima daju mi pravac gde ima mogucnost uci ili izaci iz pozicije (vremenski gledano od par tjedana do par mjeseci.

Na grafikonima se mozevideti cesto da ima skoro pravolinijski put prema cilju,dok druge pute ima zik-zak ili flat formacija sto cine odbijance…ali cilj je isti.

Pratim i cinim analize u Real-time i to dnevno…tim putem izadem kad je potrebno iz pozicije

Sada ocekujem barem jos jedan ili dva dana, da vidim sa novim EOD podacima dali da se ude 80 do 100 % sa kapitalom u kupnju dionica.

thats all

Evo kako ja to vidim na DJI (s ucrtanim trenutnim stanjem). Slično je i s drugim indeksima.

Valja uočiti da je nastavak 4. vala danas prekinut, i trenutno smo u 5. valu.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Dopuna SP

SAM PROTIV SVIH


Slično je i s drugim indeksima.

Jel to slično vrijedi i za nas?


Valja uočiti da je nastavak 4. vala danas prekinut, i trenutno smo u 5. valu.

A peti je mnogo zaheban za trejdanje kažu, pa sad ko voli…

Važna napomena: Moje viđenje u odnosu na DJI vrijedi ukoliko ameri do kraja dana ne pljusnu ispod 8280. Ako slučajno pljusnu ispod, nastavljaju se ranije formacije!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

New Report

Close