Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

inace danas cirkus sa rsi kod ine – bio minus 100!
to jos nisam vidio…
hahaha

RSI ne može biti manji od nula niti veći od 100 !
Hammer ili dragonfly doji, za prognozu nema razlike.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

onda zakasnih da uletim.mozda sutra.pozdrav

Ameri voze "sporovozno" i za sada im ne pada napamet odlučivati o smijeru kretanja indeksa.

Što se nas tiče – s obzirom da nismo zatvorili formaciju, do daljnjega ostajemo zarobljeni u njoj. U slučaju rasta do gornje granice formacije, a u slučaju pada do donje granice formacije.

Čak i u slučaju da ameri odluče sutra ući u 4E, mi to nećemo moći slijediti u potpunosti, kao da smo zatvorili formaciju. Istina-bok, u slučaju da ameri odluče transformirati se u 5. mi ćemo biti "privilegirani" i to ublaženo odraditi u granicama postojeće formacije. Reklo bi se svaka medalja ima dvije strane. Nije svako zlo za zalo, ali niti dobro za dobro. Sretno.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]



Teška borba evropskih indexa, futuresa i cijene nafte od +1% do -2% i nazad na nulu za sada (ne svi baš tim redoslijedom).
Očekujem ili veliki skok danas-sutra ili strmogljavljivanje kako se rijetko viđa u glavnom neki extrem, ne bude dosadno to je sigurno. [wink]

Ako Crobex dozivi ono sto pokazuje analiza za Svedsku burzu, onda moze narednih 5-10 dana biti privremenog rasta (do ca 10%).

Posle toga nameravam biti 100% likvidan…i velika opreznost za moguc ! "veliki pad"

Sretno

Ps

Moguce targete za crobex mogu drugi izracunat
[/quote]

S time da smo samo danas već odradili skoro polovicu od tih 10% rasta od najniže vrijednosti Crobexa. Točnije:

(2050,59-1974,31)*100/1974,31=3,86%

pa nam onda još vrlo malo ostaje do vožnje toboganom.

I sve se poklapa………"Uz to, 15. listopada istječe krajnji rok do kada ulagači u hedge fondove moraju prijaviti povlačenje svojih uloga.

To će, pak, značiti da će fondovi morati prodavati dionice kako bi namaknuli gotovinu potrebnu za isplatu tih ulagača."Svaki uspon cijena dionica bit će ograničen do tog datuma, ako će se hedge fondovi naći pod pritiskom brojnih zahtjeva ulagača koji se žele izvući s tržišta. Poslije toga, može se očekivati smirivanje pritisaka na prodaju", kaže Richard Dickson, analitičar u tvrtki Lowry Research"



@delo

moguć rast.
ako uskladimo fazu s amerima, vjerojatno ćemo odraditi složeni val (4).

p.s.
ovo je vjerojatan, ne i 100% izvjestan scenario.
potezi se ažuriraju u skladu s razvojem situacije.


Tako majstore…
-da i mi smrtnici razumijemo. [thumbsup]

Studenti bez diplome,Žene bez ljepote,Neženje bez stana,Putnici bez para.....




@delo

moguć rast.
ako uskladimo fazu s amerima, vjerojatno ćemo odraditi složeni val (4).

p.s.
ovo je vjerojatan, ne i 100% izvjestan scenario.
potezi se ažuriraju u skladu s razvojem situacije.


Tako majstore…
-da i mi smrtnici razumijemo. [thumbsup]
[/quote]
A ŠTA AKO AMERI ZARONE ,A KAKO TRENUTNO STVARI STOJE MOGLI BI.

hvala da i mi koji smo manje upućeniji u TA razumijemo
dali moze i laičko objašnjenje kako to izgleda složeni val 4
hvala



@delo

moguć rast.
ako uskladimo fazu s amerima, vjerojatno ćemo odraditi složeni val (4).

p.s.
ovo je vjerojatan, ne i 100% izvjestan scenario.
potezi se ažuriraju u skladu s razvojem situacije.

pepe7

S time da smo samo danas već odradili skoro polovicu od tih 10% rasta od najniže vrijednosti Crobexa. Točnije:

(2050,59-1974,31)*100/1974,31=3,86%

pa nam onda još vrlo malo ostaje do vožnje toboganom.

@Inovator

Sto vise ovaj pad nastavlja to je manja vjerojatnost da bude odbijanca sto sam spomenuo u prijasnjoj poruci.
Ali positivno je to sto se time "direktnim" padaom bez odbijanca daje mogucnost …veceg rasta.

Ja sam 90 % likvidan a za nasdaq pratim razinu/intervalu > 1400-1300

ŠTA SAD S&P PROBIO 840 TRENUTNO NA 824.MISLIM DA NEBUM SE SUTRA UKRCAO.
POZDRAV SVIMA

@gosp. Croman

iako se ja ne razumijem u Vas realtime Ewt, danas sam (zajedno s vama, pretpostavljam) ocekivao odbijanac u US.koliko sam pratio Vi volite NASDAQ, ja sam staromodan pa sam na SP500 ocekivao odbijanje od cca850, donje linije, do gornje, pa onda glavni napad.
to je bilo u skladu s Vasih 10% gore, pa onda veliki pad.

doduse, vecina je to mislila, a vecina obicno nije u pravu [lol]

kako sada gledate na razvoj situacije?

thx

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

samo malo

tko je još jučer objavio da se nasdaq odbio na 1530?

New Report

Close