Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@geronimo

pogledao.
sp500 i dax- nedovršena korekcija.

mastercard: šortati nakon pada ispod 115.
target 75.

Vlad, moram ti priznati da si jedna od najvećih dobričina i pošenjačina koje sam sreo. Ne toliko zbog savjeta Geronimu (i drugima), koliko zbog ovog benignog spominjanja šortanja. To me se stvarno dojmilo. Šortanje je toliko zlorabljeno u zadnje vrijeme da ga u tako svijetloj formi može spomenuti samo dobar i pošten čovjek. Sretno.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]



Mislim da se spominjao 15.11. kao datum do kad se može povlačit udjeli iz hedge fondova,
kao to su neka standardna pravila u tekućoj godini…zna neko nekaj više o tome??

Nekim velikim hedge fondovima poslovna godina završava 15.11. Stoga svi koji žele izići iz tih fondova izdali su naloge za prodaju svojih udjela. Daljnji pad indeksa zato će ovisiti o količini još neprodanih dionica iz sastava tih hedge fondova. Stga je malo vjerojatno očekivati opravak američkih indeksa prije ponedjeljka.
[/quote]

eh, ovo je stvarno interesantno, nije li za 15.11 (subota [lol] ) . dogovoren onaj svjetski sastanak o financijama?
e sad zakaj je to tak složeno?

A) da se stopaju izlasci u nadi da će sastanak dati rezultate i podići burze

B) da se prije istresu imaoci povlastenih informacija znajući da od sastanka neće biti ništa, odnosno da se spriječe jos veći izlasci iz hedge fondova nakon objave poslije sastanka da nam se crno piše, a sve kako bi se smanjili gubici u poslovnoj godini?

Nazalost meni se cini da je B u igri. [sad]

Vrag šalu bere, a penezi ga ne!!!




@geronimo

pogledao.
sp500 i dax- nedovršena korekcija.

mastercard: šortati nakon pada ispod 115.
target 75.

Vlad, moram ti priznati da si jedna od najvećih dobričina i pošenjačina koje sam sreo. Ne toliko zbog savjeta Geronimu (i drugima), koliko zbog ovog benignog spominjanja šortanja. To me se stvarno dojmilo. Šortanje je toliko zlorabljeno u zadnje vrijeme da ga u tako svijetloj formi može spomenuti samo dobar i pošten čovjek. Sretno.
[/quote]
aj, hvala ti.
ovdje većina misli da sam druker i plaćenik.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Danas ili sutra ćmo dobtiti neke potvrde – jesmo li u 4D ili 5. Ako DJI padne ispod 8000, onda odrađuje 3. podval 5. i target mu je 7500. Ukoliko se to ne desi i dalje smo u 4D.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


Danas ili sutra ćmo dobtiti neke potvrde – jesmo li u 4D ili 5. Ako DJI padne ispod 8000, onda odrađuje 3. podval 5. i target mu je 7500. Ukoliko se to ne desi i dalje smo u 4D.

Ranije sam već kazao da 4D i 5. imaju jedan dio identičnog (vrlo sličnog) puta. U ovom slučaju je to na DJI do 8100-8000.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]





@geronimo

pogledao.
sp500 i dax- nedovršena korekcija.

mastercard: šortati nakon pada ispod 115.
target 75.

Vlad, moram ti priznati da si jedna od najvećih dobričina i pošenjačina koje sam sreo. Ne toliko zbog savjeta Geronimu (i drugima), koliko zbog ovog benignog spominjanja šortanja. To me se stvarno dojmilo. Šortanje je toliko zlorabljeno u zadnje vrijeme da ga u tako svijetloj formi može spomenuti samo dobar i pošten čovjek. Sretno.
[/quote]
aj, hvala ti.
ovdje većina misli da sam druker i plaćenik.
[/quote]

Pridružujem se kolegi MMM-u sa istim stavom, Vlad, svaka čast!




@geronimo

pogledao.
sp500 i dax- nedovršena korekcija.

mastercard: šortati nakon pada ispod 115.
target 75.

Vlad, moram ti priznati da si jedna od najvećih dobričina i pošenjačina koje sam sreo. Ne toliko zbog savjeta Geronimu (i drugima), koliko zbog ovog benignog spominjanja šortanja. To me se stvarno dojmilo. Šortanje je toliko zlorabljeno u zadnje vrijeme da ga u tako svijetloj formi može spomenuti samo dobar i pošten čovjek. Sretno.
[/quote]svaka čast vlad1111, samo nastavi
eh,da sam te prije slušao(ima ona jedna pjesma "DA SAM TE SREO RANIJE MALO, NE BI MI SRCE ZA TUGU ZNALO…"

Puno ljudi je optimisticno zbog malih prometa trenutacno, iako postoji jedna razlika sto je na onom grafu iz 1930 do dna doslo sa malim volumenima i odbilo se na malim volumenima. Na Crobexu je ova razina vec branjena sa velikim volumenom. I bilo je govora vec davno prije o volumenima jos tamo na 3600 kad su takodjer neki bili odusevljeni sa malim volumenima. Bili su isto tako uvjereni da vise nema raspolozenih prodavaca. Dobro Vlad govori ali masa je vec odlucila i nema smisla joj stajati na putu trenutacno.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Puno mi je Vlad uštedio živaca i para,sa svojim iznošenjem mogućih formacija na određenim dionicama.
Stvarno mi nije jasno kako dio forumaša ,ne vidi ili ne želi vidjeti ono što se događa,a istovremeno blate Vlada na sve moguće načine.
Vlad samo nastavi tako. [thumbsup]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

vlad

znaš li u kojem će pravcu danas s&p?

Je li netko obraćao pažnju da se OHLC podaci na Bloombergu na dionicama za neke dane razlikuju od podataka na ZSE?

Ponekad close cijena zna biti kriva.
Ovo važi za neke dionice, a za Crobex nisam promatrao.

????

New Report

Close