Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da se spominjao 15.11. kao datum do kad se može povlačit udjeli iz hedge fondova,
kao to su neka standardna pravila u tekućoj godini…zna neko nekaj više o tome??


Na burzi je sve moguće.Sentiment se promjeni u jednoj sekundi s razlogom ili bez.Obzirom da je crobi pao 60% od ath znači da tek rastom od 120% bi bio na prošlogodišnjoj razini.A ovaj promet(isti broj dionica) bi u najboljim danima bio cca.80mil.To znači nije mali nego solidan promet.Za očekivati odbijanac sutra-prekosutra.

Joj kak su neki ljudi loši u matematici, strašno…od 2000 do 5400 nam treba rast od 170%…

Kakav si to ti investitor kad neznaš izračunati elementarne stvari…

Ako je nešto palo 60% onda treba 150% da dođe na istu cijenu…
Ti pad množiš s 2 i to je to… to ti vrijedi samo kad je nešto palo točno 50%…natrag u osnovnu školu…

Ne znam što kaže vlad, ali pokazatelji su potpuno drugačiji nego kod prethodnih padova. Može li to netko prokomentirati?

@pokazatelji su slicni.


Evo refreshane analize na ovi graf

ovaj bolje drži vodu čini mi se

http://www.stocktock.com/wp-content/uploads/2008/11/nov10-17-spx-2h.png

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


Mislim da se spominjao 15.11. kao datum do kad se može povlačit udjeli iz hedge fondova,
kao to su neka standardna pravila u tekućoj godini…zna neko nekaj više o tome??

Nekim velikim hedge fondovima poslovna godina završava 15.11. Stoga svi koji žele izići iz tih fondova izdali su naloge za prodaju svojih udjela. Daljnji pad indeksa zato će ovisiti o količini još neprodanih dionica iz sastava tih hedge fondova. Stga je malo vjerojatno očekivati opravak američkih indeksa prije ponedjeljka.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Ovaj graf ste skinulin 688 puta. Sada ga prilažem u OHLC formatu s uključenim današnjim stanjem (original je bio u EOD formatu, radi lakšeg uočavanja valova). Crobex je trenutnona nekih 10% od odrađivanja obrasca. I to je sasvim u skladu s najavama od prije mjesec dana. Neke dionice koje sam analizirao, iz sastava indeksa, udaljene su od svojih targeta između 9 i 16%. Svi ostali zaključci uz originalni graf ostaju nepromijenjeni. Za sada još uvijek nemam dovoljno dokaza da nismo u 4. valu. Jednako tako su i zapadni indeski još uvijek u 4. valu. Razvijaju se ili expanding flat ili expanding triangle formacije.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

vlad111,

može li se ipak nešto znati targetu crobexa jer mene to ipak ne uznemirava!
može i na pm. u svakom slućaju veliki pozdrav iz vukovara!

uvijek ima kupnje koja je nisko postavljena, ali nema uvijek kupnje koja je postavljena visoko:)


mali volumeni na dnu se dešavaju kada kupnje gotovo nema.
kod nas kupnje ima, ali je nisko postavljena.


uvijek ima kupnje koja je nisko postavljena, ali nema uvijek kupnje koja je postavljena visoko:)


mali volumeni na dnu se dešavaju kada kupnje gotovo nema.
kod nas kupnje ima, ali je nisko postavljena.

[/quote]
I imali li kupnje sutra???Gledajući preko bare……..sutra?

Uhljebe na ulicu!!!!!

sutra će bit na snazi potvrda u volumenu .. kao što sam i jučer pisao da cijene nisu dovoljno nisko za prodavače koliko god to apsurdno zvučalo

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Može li netko prokomentirati promete na S&P, Nasdaq i Dow?

New Report

Close