Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


prema svim varijantama (val (4), val (5) ED, val (5) impuls) trebao bi uskoro uslijediti odbijanac.

pod uskoro smatraš malo vremenski ili malo bodovno ?

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

@vlad. Cekaj cekaj


prema svim varijantama (val (4), val (5) ED, val (5) impuls) trebao bi uskoro uslijediti odbijanac.
. Dakle ti predvidjas da ce u slijedecih par dana doci do rasta? Makar i kratkog? Ili vrijedi onaj famozni CROBI na 2800 odbijanac?

VIVA LA REVOLUCION !!!



mali volumeni na dnu se dešavaju kada kupnje gotovo nema.
kod nas kupnje ima, ali je nisko postavljena.

ne baš, nego kad ostanu u dionicama samo oni koji ih više ne žele prodavati, odnosno koji su kupili npr. nekoliko dana ranije na ogromnim prometima, a na sličnim razinama… Tad nastupa faza akumulacije, laganog skupljanja bez podizanja cijena, na malom prometu… A pri svakom idućem rastu prometi se vrtoglavo povećavaju..

[/quote]

ti govoriš o manjku prodaje.
ja o manjku kupnje.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@pinball
vremenski

p.s.
gibam…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



@pinball

vremenski

p.s.
gibam…


A šta je s targetima, je li se oni prolongiraju ili što se sa njima događa kad je uskoro odbijanac ili odbijanac nije dovoljno jak da ih poništi. Ako je tako onda ovo nije konačno dno.

A neka bude tako.

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

Do sada sam primjetio da se prije velikih odbijanaca dan ili više ranije događao i nešto veći pad sa osjetno većim prometima.
Dali je to bila samo koincidencija ili je i poslije ovako letargičnig dana na zse i konstantnih ali ne pretjeranih padova moguće očekivati neki jači odbijanac ili…??


A neka bude tako.

iliti:
Amen!


Do sada sam primjetio da se prije velikih odbijanaca dan ili više ranije događao i nešto veći pad sa osjetno većim prometima.
Dali je to bila samo koincidencija ili je i poslije ovako letargičnig dana na zse i konstantnih ali ne pretjeranih padova moguće očekivati neki jači odbijanac ili…??

To su OMF izlazili iz OIF, generirali jake padove i zatim jake odbijance.



Do sada sam primjetio da se prije velikih odbijanaca dan ili više ranije događao i nešto veći pad sa osjetno većim prometima.
Dali je to bila samo koincidencija ili je i poslije ovako letargičnig dana na zse i konstantnih ali ne pretjeranih padova moguće očekivati neki jači odbijanac ili…??

To su OMF izlazili iz OIF, generirali jake padove i zatim jake odbijance.

[/quote]

Da.
Zadnji puta kada je Dow skočio 10,88%, a Evropa potegla gore cca 5% mi smo čamili čekajući i jedva bili pozitivni s prosječnim prometom (kada je Dow skočio 11% početkom 10. mjeseca to smo i mi popratili).
Iz toga bi se dalo zaključiti da bez obzira na kretanja vani mi smo u rukama fondova, odnosno ako su oni odlučili prekrižiti ovu godinu da bi im iduća ispala profitabilnija (pa i zgodna za reklamiranje i navlačenje klijenata na ulaganje) možemo je slobodno i mi prekrižiti, a ako su pak odlučili još ove godine neki pozitivan pomak napraviti mogli bi se i mi mali nečem pozitivnom nadati.
Ako je moja teorija makar i blizu realna gdje je onda tu tržišno natjecanje, čemu analize??
Nadam se da će se fondovi odlučiti za drugi scenario ili da potpuno nisam u pravu.


Do sada sam primjetio da se prije velikih odbijanaca dan ili više ranije događao i nešto veći pad sa osjetno većim prometima.
Dali je to bila samo koincidencija ili je i poslije ovako letargičnig dana na zse i konstantnih ali ne pretjeranih padova moguće očekivati neki jači odbijanac ili…??

Teško da bi se nakon ovako latergičnog dana na ZSE i vrlo malog prometa mogao dogoditi odbijanac. Iskustva iz prakse pokazuju da se odbijanac dogodi gotovo pa u pravilu nakon velikog pada na velikim volumenima. Ako pak hoćemo biti realni danas ni nije bio neki veliki pad, naravno osim INE, koja je i doprinjela Crobexu od -2,91%. Vremenski možda odbijanac i slijedi u skorom roku, ali se prethodno mora dogoditi veći pad.

@croman
Nije se nasdaq još odbio, ima li nade za njega?

New Report

Close