Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Vlad

Evo to sto si u zadnjem postu napisao trebao si rec vec i prije. Znas, da je na ovim razinama vec puno ljudi jako ocajnih i prodaja malo ispred moguceg oporavka, tesko bi jih vratila natrag u dionice u pravo vrijeme.

Ja svakako ne bi u ovim trenucima nekome, tko nije pod pritiscom margina ili lombarda preporucio izlazak.

Vidi se, da testiramo prijasnje dno, zona podrske je i na nizim razinama, nadajmo se da ce izdrzati. Sada su trenuci, kad treba imati jake zivce.

U prijasnjoj analizi napisao sam kako je konstalacija na Dailyu najmanje obecavajuca, sto se sada ostvaruje i testiramo prijasnje dno. S tim procesom i daily graf dobiva oblik, koji bi mogao omoguciti rast. Ne smijem zaboraviti rec, da je struktura na Weeklyu zasad neporemecena. U podrucju prijasnjeg da i jos malo nize po mom misljenju nalazi se iznimno jaka podrska, koja se spaja sa 100% retrakcijom rallya (po fibonacciju), koji zapoceo pocetkom 2006. Jos jednom ponavljam, da nije nemoguce, da probijemo ovaj jako znacajan suport, ali osobno u to ne vjerujem prije jednog znacajnijeg rallya. Iz prilozenog grafa mozete vidjeti, da je do jacih ralliya doslo nakon 23,6% i 61,8% retrakcije i jedan manji oko 38,2%. Dionice su vec dugo, dugo u oversoldu i mislim, da su se medvjedi dosta nahranili, pa mogu na mali zimski san. Treba samo pripaziti, da jih skoro opet ne probudimo.

Puno srece svima. Svakome u svojoj specificnoj situaciji.



Zašto Mrka tvrdiš da se Crobex pogubio ? Pogledaj kako se lijepo slažu.

Ne tvrdim nego mislim. Gledam događanja zadnjih nekoliko tjedana pa mi se čini da ih pratimo, ali s 5% snage pa se tako dešavaju otkloni poput zadnjeg mlakog oporavka, trenutačnog pada. S njihovim se indeksima događaju logične stvari koje svoju potporu zaista i nalaze u tehničkoj analizi. Nama očigledno fali likvidnosti. I ne vidim neki suvisli pattern prema kojem se krećemo. Kao da nabadamo, s povezom preko očiju.
I nije k, već č (mrča).
[/quote]

Nisi napisala da misliš , znači da tvrdiš . Pratimo ih , ali imamo otklone zbog svojih osobnosti .
Mrka sam te nazvao zbog tvojih postova . [wink]


Vlad , ako je 4.11. točka A da li možemo biti u trećem podvalu petice ?

Upravo htjedoh reći danas nije dan za prodaju, ali bi mogao biti za kupnju. Naravno kratkoročno, ne treba spominjati. Mišljenje? Samo koju dionicu pitanje je sad?

@mise99

ja ću još pričekati ( DLKV-R-A i INGR-R-A )

Bez straha, pohlepe i sentimenta.



@mise99

ja ću još pričekati ( DLKV-R-A i INGR-R-A )

Ah kvragu, sad ja moram odustat! 🙂 Kad svi nahrle na to, nakraju … njesra! 🙂


Vlad , ako je 4.11. točka A da li možemo biti u trećem podvalu petice ?

teoretski(ewt), moguće je da smo sasvim blizu dnu vala (5)- već se može "pročitati" 5 koraka, doduše malih, koji su dovoljni za val (5).

ali, prema klasičnoj TA, na pravom dnu prisutan je veliki volume.
kako još nema velikog volumena, ovo danas, u slučaju da se radi o valu (5) s početkom u točki A, nije dno.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



@Vlad

Evo to sto si u zadnjem postu napisao trebao si rec vec i prije.

nisam mogao reći prije, jer se nije bila formirala 5-ica nakon točke A.

prije je bio vidljiv samo pad u 3 koraka na temelju kojeg sam tvrdio da korekcija sigurno nije dovršena (100%).

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



@Vlad

Evo to sto si u zadnjem postu napisao trebao si rec vec i prije. Znas, da je na ovim razinama vec puno ljudi jako ocajnih i prodaja malo ispred moguceg oporavka, tesko bi jih vratila natrag u dionice u pravo vrijeme.

Ja svakako ne bi u ovim trenucima nekome, tko nije pod pritiscom margina ili lombarda preporucio izlazak.

Vidi se, da testiramo prijasnje dno, zona podrske je i na nizim razinama, nadajmo se da ce izdrzati. Sada su trenuci, kad treba imati jake zivce.

U prijasnjoj analizi napisao sam kako je konstalacija na Dailyu najmanje obecavajuca, sto se sada ostvaruje i testiramo prijasnje dno. S tim procesom i daily graf dobiva oblik, koji bi mogao omoguciti rast. Ne smijem zaboraviti rec, da je struktura na Weeklyu zasad neporemecena. U podrucju prijasnjeg da i jos malo nize po mom misljenju nalazi se iznimno jaka podrska, koja se spaja sa 100% retrakcijom rallya (po fibonacciju), koji zapoceo pocetkom 2006. Jos jednom ponavljam, da nije nemoguce, da probijemo ovaj jako znacajan suport, ali osobno u to ne vjerujem prije jednog znacajnijeg rallya. Iz prilozenog grafa mozete vidjeti, da je do jacih ralliya doslo nakon 23,6% i 61,8% retrakcije i jedan manji oko 38,2%. Dionice su vec dugo, dugo u oversoldu i mislim, da su se medvjedi dosta nahranili, pa mogu na mali zimski san. Treba samo pripaziti, da jih skoro opet ne probudimo.

Puno srece svima. Svakome u svojoj specificnoj situaciji.

bravo adler
[thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



Vlad , ako je 4.11. točka A da li možemo biti u trećem podvalu petice ?

teoretski(ewt), moguće je da smo sasvim blizu dnu vala (5)- već se može "pročitati" 5 koraka, doduše malih, koji su dovoljni za val (5).

ali, prema klasičnoj TA, na pravom dnu prisutan je veliki volume.
kako još nema velikog volumena, ovo danas, u slučaju da se radi o valu (5) s početkom u točki A, nije dno.
[/quote]

koliko vrijedi ovaj padajuci klin sto se formira?
to je rijetki patern ali moze znaciti okret trenda…

Davno još je zliprorok postao ovu sliku vezano za dno.

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

@vlad1111
pročitaj ovaj tekst što ga je prije par mjeseci postao Striko (ako se ne varam), studiju o identificiranju DNA i prometima…
Hoću reći, ove razine smo već bili dotakli na jako velikom prometu, koji bi mogao biti "kapitulacija". Iako osobno vjerujem da ćemo još padati, ali samo hoću reći da se i po volumenima ovo također može uklopiti u kraj…

Evo sad vidim da je i Striko reagirao na tvoje mišljenje o prometima, pa pogledaj i tu slikicu Zlog proroka… koja pokazuje da se na pravom, konačnom dnu zapravo smanjuje volumen u padu, a povećava pri odbijancima… A to je uostalom prisutno i u obrascima npr. dvostrukog ili trostrukog dna…

New Report

Close