Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



šta reć’?

bravo Croman!! [thumbsup]

skinuo ga je i u petak, sve točno!

evidentno je da znanje nije upitno, vec samo prezentacija i komunikacija na forumu.
ta, ko se jos zabrinjava zbog ocjena? [lol]

@Odgovor i za one sto su poslali PM

Znanje (Ewt) nije nikakav problem i nasuprot nekim expertima(slusao sam danas govor oko "okruglog stola sa M Oreskovic i jos par njih koji se toliko brinu o DNU) Croman zna gde je moguce Dno.

Kad se radi o poslovnom i forumu (i cenzuri) kazem jos uvjek : ocjene poruka je budalastina po meni a ponasanje nekih na forumu je neozbiljno i glupo .

Dao sam vam dve razine u prijasnjim porukama.Jedna je ispunjena a ako se druga isto ispuni …kazem samo ..budite oprezni.
(procitajte moje prijasnje poruke i razumit cete sto zelim kazat)

Dok sistem sa ocjenama poruka nestane…mene nece biti na poslovnom

sretno i oprezno

[/quote]

kolega, ja nikako ne mogu shvatiti zasto netko poput Vas, koji pretpostavljam ima vise godina ne moze shvatiti da je forum skup individua i da nikad ne mozete postici da Vas svi vole ili postuju.
pa nisu ni Elvisa. [lol]

bez obzira na nase prepiske i podbadanja, ja cu Vam uvijek odati respect i priznanje, i usprkos vasem teskom i ekcentricnom karakteru.
ali ne razumijem da Vas smeta sto Vam netko besposlen zalijepi 1,2, ili 3%?[shocked]
cemu taj juris na vjetrenjače, nikad mi nece biti jasno [undecid]

bravo za danasnje pogodke, jos jednom kao i za misteriozno "moguce dno"

zivjeli i svako dobro! [smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

prezauzet sam, berem masline – oko mene zelenilo brale [proud]

Kad vidim crveno pretvaram se u bika

to volim dixi ,tako,čvrst muževan stav!ja sam čula za tebe da si ti vrstan poznavalac TA jel to istina ili se samo priča?

nisam pratio japanske svijece…
formiramo evning star…na dosta dionica vidljivo.
vrlo jasnu indikaciju pada…

na dionicama po ewt odradujemo trece dno na razlicitim trokutima….jasna indikacija pada…

crobex odraduje padajuci klin sa mogucim trecim dnom na oko 1950.
inace , padajuci klin na dnu padajuceg trenda moze znaciti obrat trenda.

ima li itko kakav komentar na ovo sto sam napisao?

nešto konstruktivno ili grafom potkrepljeno mišljenje ne mogu dati .. no, ipak ću pokušati ne zatrkeljati previše .. po prometu i nalozima koji se pojavljuju i nestaju na puno dionica mislim da razine prihvatljive za prodavače još nisu dovoljno nisko tj. opet će se potvrditi da kod nas počinje prodaja kad prođemo prijelomnicu (skijaškim žargonom) .. samo mi je žao što nisam i danas prodao ostatke i neke usputne zajebe jer mi se čini da opet idemo malo ronjat .. u nekoliko navrata sam si rekao da ću sve prodat i samo trejdat dok ne prođe ovo njesra ali jbg moro sam si malo ostavit da sam kao pravi dioničar .. uspio sam par puta ove godine tako lijepo zaradit da je milina i kad podvučem crtu da sam to napravio sa svom lovom bio bi u prekrasnom plusu a ovak se zavaravam da sam malo izgubio kolko su neki (da ne spominjem fondove)

samo da se sutra azija i eu malo zacrvene i eto kod nas ponovo blokada

[angry] da bar fulam [pray]

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

@zmrklić

nisam ti ja nikakav druker: vidim malo više od ostalih.
radi pravih drukera ispušio si na kodt i tnpl…

zbog sumornih targeta koji su odradili prijelome, ne postam ništa do daljnjega.

p.s.
ewt vam neće dati targete.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!




šta reć’?

bravo Croman!! [thumbsup]

skinuo ga je i u petak, sve točno!

evidentno je da znanje nije upitno, vec samo prezentacija i komunikacija na forumu.
ta, ko se jos zabrinjava zbog ocjena? [lol]

@Odgovor i za one sto su poslali PM

Znanje (Ewt) nije nikakav problem i nasuprot nekim expertima(slusao sam danas govor oko "okruglog stola sa M Oreskovic i jos par njih koji se toliko brinu o DNU) Croman zna gde je moguce Dno.

Kad se radi o poslovnom i forumu (i cenzuri) kazem jos uvjek : ocjene poruka je budalastina po meni a ponasanje nekih na forumu je neozbiljno i glupo .

Dao sam vam dve razine u prijasnjim porukama.Jedna je ispunjena a ako se druga isto ispuni …kazem samo ..budite oprezni.
(procitajte moje prijasnje poruke i razumit cete sto zelim kazat)

Dok sistem sa ocjenama poruka nestane…mene nece biti na poslovnom

sretno i oprezno

[/quote]

kolega, ja nikako ne mogu shvatiti zasto netko poput Vas, koji pretpostavljam ima vise godina ne moze shvatiti da je forum skup individua i da nikad ne mozete postici da Vas svi vole ili postuju.
pa nisu ni Elvisa. [lol]

bez obzira na nase prepiske i podbadanja, ja cu Vam uvijek odati respect i priznanje, i usprkos vasem teskom i ekcentricnom karakteru.
ali ne razumijem da Vas smeta sto Vam netko besposlen zalijepi 1,2, ili 3%?[shocked]
cemu taj juris na vjetrenjače, nikad mi nece biti jasno [undecid]

bravo za danasnje pogodke, jos jednom kao i za misteriozno "moguce dno"

zivjeli i svako dobro! [smiley]
[/quote]

-za neke se može reći STARA GARDA koja je više držala "do obraza" nego do sitnih postotaka kao i moj stari kojem je obraz i poštenje na prvom mjestu pa makar i familija bila zakinuta,
isti ti puno ozbiljnije i poštenije doživljavaju ovu komunikaciju na forumu.
isto tako ja dobro znam na osnovu čijeg pisanja ,grafova i privatnih poruka sam sačuvao određene novce a tko druka (pa i drukeri su dobri indikatori )
sve u svemu budite svi pozdravljeni uspješno trgujte i na kraju falati bogek kaj ce uskoro petek [thumbsup]

nisam dostojan da uniđem u krug prijatelja vaš nego samo recite riječi ozdraviće minus moj


@zmrklić

nisam ti ja nikakav druker: vidim malo više od ostalih.
radi pravih drukera ispušio si na kodt i tnpl…

zbog sumornih targeta koji su odradili prijelome, ne postam ništa do daljnjega.

p.s.
ewt vam neće dati targete.


A ako se zazelenimo, da li se ti targeti moraju ponovo potvrditi?

@mise
ne.
jedino u slučaju velikog rasta (ca 30-50 %, ovisno o dionici) targeti se poništavaju.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Da li bi mogao napisati kakve targete za Grobija ako si računao? Hvala!

Abu ali, 12.11.2008. u 04:53
zadnji put se sjecam da smo se obojica slozili da treba uci jer je gotova korekcija na ATPL, mislim da je bila oko 1800.fino smo obojica dobili po prstima

Upravo tako, u ATPL sam usao spekulativno jer sam znao da je izuzetno volatilna i racunao sam na brzi ulaz izlaz strategiju i naucio lekciju da nikada ne ulazim u dionicu za koju smatram da je losa a to je bila ATPL (iako je sama kompanija dobra ali kratkorocno ne) u tom trenutku jer sam isto tako govorio da je brodarski ciklus zavrsio i da brodari i njihove zarade nisu relevantne za Crobex (kojemu zbog toga umjetno snizavaju njegov PE). Jos sam rekao da ce ljudi ostati zakucani godinama, mozda desetljecima na visokim cijenama (kombinirani balon brodarskog ciklusa plus normalno dionickog balona).
Abu ali, 12.11.2008. u 04:53

sto se tice turizma..kad sta i kako, tu stvarno ne bih zelio davati savjete jer apsolutno pojma nemam jel treba ici na masovni-jeftini turiazm, ili na skupi-exluzivni.pa o tome necu.
sto se tice hotela, znam da ih je gro prezivilo rat, prognanike i izbjeglice, a da rak raka jebe, ova kriza nikako ne moze biti gora od te!

Ne mora bas biti da ce bankrotirati ili sl, ali problem su ulaganja, i odrzavanje tijekom zime za koje treba vidjeti od kud ce namaknuti novce. Ionako su povrati na kapital u turizmu izuzetno maleni a izgleda da ce biti i manji.
Abu ali, 12.11.2008. u 04:53

sto se tice dugova..lijepo si zbrojio sve te svjetske dugove i postavio pitanje njihove naplate.
samo, netko treba i dobiti tu lovu, zar ne?

Upravo tako, to je i kljuc problema, mislim (premalo znam da budem siguran ali koliko sam proucavao tu problematiku) da ta lova ne postoji i nikad nije niti postojala. Ta lova se tek treba zaraditi da bi se isplatila. Npr. kao kad uzmes kredit 150 000 EUR na 30 godina. Zena i ti radite i mozete otplacivati kredit ali tesko. Ali je problem sto zelis i novi auto, pa skijanje i malo pomalo ne mozes nista kupiti bez kredita jer nemas kesa. I onda ti banka vise ne zeli dati novce jer si u crvenom do grla. I onda si naj..o.
Zapravo mi se cini da pocinje svjetska kontrakcija novca i opasnost od implozije. Slicno kao u Velikoj depresiji.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Vlad dali su i dalje oni targeti koje si naveo prije 20-tak dana

New Report

Close