Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ewt-Nasdaq pogled na MOGUCI razvitak:

moguci odbijanac(rast) od razine 1570-1560

dali ce tako biti? vrijeme ce pokazat

Odbilo se, odbilo se!!!!!
[wink] [thumbsup] [thumbsup]



Ewt-Nasdaq pogled na MOGUCI razvitak:

moguci odbijanac(rast) od razine 1570-1560

dali ce tako biti? vrijeme ce pokazat

Odbilo se, odbilo se!!!!!
[wink] [thumbsup] [thumbsup]
[/quote]

šta reć’?

bravo Croman!! [thumbsup]

skinuo ga je i u petak, sve točno!

evidentno je da znanje nije upitno, vec samo prezentacija i komunikacija na forumu.
ta, ko se jos zabrinjava zbog ocjena? [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



@zmrklic

Ok, sve u redu. Mozda je malo bombasticno zvucalo ali ukoliko ostanemo u ovakvom kanalu, cca 1500 bi bila neka razina na kojoj bi se trebali odbiti. Ne moramo obavezno doci do nje ali prije toga je barem po meni dosta riskantno ulaziti ukoliko ne postoje jasni kupovni signali. Normalno i na toj razini je potrebno traziti signale a ne ulaziti napamet.

Hoćeš reći da je crveno na semaforu?
[lol]
Ne bih bio zloroki prorok i bacao neke lude targete, al realno je da(pošto efekti krize tek trebaju stić na naplatu) da će Crobi zaronit ispod 2000 bodova, a sad kolko samo Bog zna…i dalje tvrdim da u vremenima kriza TA vrijedi šipak (isto kao i FA).

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


@Mig

Sjeti se sta sam govorio o brodarima jos tamo u zlatna vremena, sad cu reci za turizam, bit ce love ali po meni niti priblizno koliko ovaj nadobudni ministar turizma laprda. Skupi par losih godina, dodaj nedostupnost kredita i zapitaj se koliko ce hotela i kako prezivjeti krizu pogotovo ako ne snizimo cijene ove godine a koliko vidim isti taj nadobudni ministar se izgleda jucer probudio iz zimskog sna i ne namjerava ih snizavati.

zaista ne znam sta si pricao u zlatna vremena brodara.
po meni su ona bila jos prije godinu dana, tebe tad nije bilo na forumu.
ja sam se s njima jako namucio, kupovao po 2500-3500, pa u 11.mj sve otresao po 2700 u panici, pa opet kupovao, pa sve istresao na vrhu na 3500.tu se pozdravio s tom igrom "na long". pokusao jos par sto uspjesnih, sto neuspjesnih trejdova.
zadnji put se sjecam da smo se obojica slozili da treba uci jer je gotova korekcija na ATPL, mislim da je bila oko 1800.fino smo obojica dobili po prstima
[lol]

sto se tice turizma..kad sta i kako, tu stvarno ne bih zelio davati savjete jer apsolutno pojma nemam jel treba ici na masovni-jeftini turiazm, ili na skupi-exluzivni.pa o tome necu.
sto se tice hotela, znam da ih je gro prezivilo rat, prognanike i izbjeglice, a da rak raka jebe, ova kriza nikako ne moze biti gora od te! [thumbsup]

sto se tice dugova..lijepo si zbrojio sve te svjetske dugove i postavio pitanje njihove naplate.
samo, netko treba i dobiti tu lovu, zar ne?
ili su duzni Alienima?

sto se Hr. duga tice, tu mnogi uopce ne gledaju strukturu duga, nego se odmah pocne pricati o dugovanju i zaduzenosti.a to nije tako jednostavno, jer mene osobno savrseno boli k.. koliko se Novoselčeva ZABA zaduzuje vani.to je njihova privatna stvar.drzava je likvidna, odjebali smo i MMF, a ‘falabogu, uvijek ima imovine za prodat [lol]

i na kraju, i sam sam stavio svoj target apsolutnog dna tamo negdje oko 1600 Crobex.
to naravno apsolutno nema veze niti sa makroekonomijom, niti fundamentima Hr. firmi.
uostalom sjetimo se ljetosnje priceo hiperinflaciji i nafti na 200$.di je sad?

tako da mi ove danasnje price o crobexu 500-1500 liče na to.
ili na ono sa početka godine di je target price od OMF i analiticara bio oko 6500pts [smiley]

..time will tell..

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

i na kraju, i sam sam stavio svoj target apsolutnog dna tamo negdje oko 1600 Crobex.
to naravno apsolutno nema veze niti sa makroekonomijom, niti fundamentima Hr. firmi.
uostalom sjetimo se ljetosnje priceo hiperinflaciji i nafti na 200$.di je sad?

Nije da se hvalim, al znam da sam pisaoo o nafti po 70 baksa za izbore. Bilo je 60 i to puno prije.
Ne mislim da sam nešto posebno pametan, al bilo je vrlo jasno kamo nafta ide kad su počele nebuloze od 200 dolara, a čulo se i za 500 dolara od onih ludih Rusa. kako da ne, samo za njih [thumbsup]

I'LL BE BACK


i na kraju, i sam sam stavio svoj target apsolutnog dna tamo negdje oko 1600 Crobex.
to naravno apsolutno nema veze niti sa makroekonomijom, niti fundamentima Hr. firmi.
uostalom sjetimo se ljetosnje priceo hiperinflaciji i nafti na 200$.di je sad?

Nije da se hvalim, al znam da sam pisaoo o nafti po 70 baksa za izbore. Bilo je 60 i to puno prije.
Ne mislim da sam nešto posebno pametan, al bilo je vrlo jasno kamo nafta ide kad su počele nebuloze od 200 dolara, a čulo se i za 500 dolara od onih ludih Rusa. kako da ne, samo za njih [thumbsup]
[/quote] neaktivnost velikih na ovim razinama..ili je crni petak bilo dno( 170 milja prometa) ili sljedi krah i depresija…..ima li netko trece rjesenje?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


šta reć’?

bravo Croman!! [thumbsup]

skinuo ga je i u petak, sve točno!

evidentno je da znanje nije upitno, vec samo prezentacija i komunikacija na forumu.
ta, ko se jos zabrinjava zbog ocjena? [lol]

@Odgovor i za one sto su poslali PM

Znanje (Ewt) nije nikakav problem i nasuprot nekim expertima(slusao sam danas govor oko "okruglog stola sa M Oreskovic i jos par njih koji se toliko brinu o DNU) Croman zna gde je moguce Dno.

Kad se radi o poslovnom i forumu (i cenzuri) kazem jos uvjek : ocjene poruka je budalastina po meni a ponasanje nekih na forumu je neozbiljno i glupo .

Dao sam vam dve razine u prijasnjim porukama.Jedna je ispunjena a ako se druga isto ispuni …kazem samo ..budite oprezni.
(procitajte moje prijasnje poruke i razumit cete sto zelim kazat)

Dok sistem sa ocjenama poruka nestane…mene nece biti na poslovnom

sretno i oprezno



šta reć’?

bravo Croman!! [thumbsup]

skinuo ga je i u petak, sve točno!

evidentno je da znanje nije upitno, vec samo prezentacija i komunikacija na forumu.
ta, ko se jos zabrinjava zbog ocjena? [lol]

@Odgovor i za one sto su poslali PM

Znanje (Ewt) nije nikakav problem i nasuprot nekim expertima(slusao sam danas govor oko "okruglog stola sa M Oreskovic i jos par njih koji se toliko brinu o DNU) Croman zna gde je moguce Dno.

Kad se radi o poslovnom i forumu (i cenzuri) kazem jos uvjek : ocjene poruka je budalastina po meni a ponasanje nekih na forumu je neozbiljno i glupo .

Dao sam vam dve razine u prijasnjim porukama.Jedna je ispunjena a ako se druga isto ispuni …kazem samo ..budite oprezni.
(procitajte moje prijasnje poruke i razumit cete sto zelim kazat)

Dok sistem sa ocjenama poruka nestane…mene nece biti na poslovnom

sretno i oprezno

[/quote]

croman, napisao si da je razina 1560 zanimljiva i odbilo se od te razine, ali je na kraju opet krenulo prema dole i zavrsilo na 1580 bez neke jasnije formacije da postoji moguci okret prema gore.

takoder si napisao da je u svedskoj zavrsio 4 val.tj da je poceo 5.

jel to zelis reci?

@svi tehnicari

koje su sanse da se trend promjeni sa zavrsnim obrazcem padajuceg klina koji se sada forimira?


Dok sistem sa ocjenama poruka nestane…mene nece biti na poslovnom

Ja mislim, da jednu zrijelu osobu ne bi trebale smetati ocjene poruka i odmetnuti je od pisanja ovdje. Ovo mi izvini izgleda malo djetinjasto.

Za odrzavanje kvaliteta na ovom forumu su iskljucivo odgovorni moderatori, pa bi mozda bilo dobro da nekad i saslusaju prijedloge cijenjenih clanova zajednice.

Ako Croman poznas neki drugi forum, na kojem ima manje smeca (to je ono sto mene najvise smeta) molim te javi.



šta reć’?

bravo Croman!! [thumbsup]

skinuo ga je i u petak, sve točno!

evidentno je da znanje nije upitno, vec samo prezentacija i komunikacija na forumu.
ta, ko se jos zabrinjava zbog ocjena? [lol]

@Odgovor i za one sto su poslali PM

Znanje (Ewt) nije nikakav problem i nasuprot nekim expertima(slusao sam danas govor oko "okruglog stola sa M Oreskovic i jos par njih koji se toliko brinu o DNU) Croman zna gde je moguce Dno.

Kad se radi o poslovnom i forumu (i cenzuri) kazem jos uvjek : ocjene poruka je budalastina po meni a ponasanje nekih na forumu je neozbiljno i glupo .

Dao sam vam dve razine u prijasnjim porukama.Jedna je ispunjena a ako se druga isto ispuni …kazem samo ..budite oprezni.
(procitajte moje prijasnje poruke i razumit cete sto zelim kazat)

Dok sistem sa ocjenama poruka nestane…mene nece biti na poslovnom

sretno i oprezno

[/quote]

Evo ga još jedan koji zna gdje je dno [proud]
Niti sam te kudio niti hvalio ikad, no ne mogu odoliti ….trkeljaš da je to milina

Kad vidim crveno pretvaram se u bika

đže si Diksi, puška te ub’la [smiley]

posl’o sam ti PM prije 200 godina, a od tebe ni traga [tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

New Report

Close