Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@MMM

Jel ta promjena trenda znači rast ili što?

Hvala


ako je sad padajući trend, valjda ti je jasno što je promjena trenda.



zanima ko moze napraviti TA za cash (mislim na vrijednost novca)… bas me zanima je li doslo vrijeme pucanja cash bubble-a…

Miro, ako usporedis graf novca sa grafom dionica prije godinu dana mislim da ce ti sve biti jasno. Uvijek moze jos gore a da li ce i ici vidjet cemo.
[/quote]

abu, imas li te grafove da ih postas?

@wiking
Slažem se tako bi imali inv h&s a i ewt bi došla na svoje.Ali ipak….

U subotu sam napisao da postoji tehnička indikacija izraženog šortanja kao uzroku "grešaka" na Crobexu, u odnosu na zapadne indekse. Prvih pola sata današnje trgovine potvrđuje da se vodi pozicioni "rat" između dvije grupe profesionalaca, šortera i onih drugih. Tko pobjedi definirati će daljnji tijek indeksa.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Vladovi targeti:

ulpl- za sada vidim samo 500
ingr- 1. target 60
ptkm- vrlo nejasno se nazire 120 kao jedini vidljivi target
lkpc- za sada vidim samo ca 860
ledo- 3800, 2500, 1600
blje- nazire se 50 kao target u slučaju pada ispod 100.
ina-pad ispod 1900 vodi na 1150…
igh- pad ispod ca 5300 vodi na 2700
ht- pad ispod 190 vodi na 135
lvcv- ispod 280 ide na ca 80
crox ispod ca 1150 ide na 720
ATPL – 1.) 720 2.) 500 3.) 200
JDPL – 1.) 180 2.) 150 3.) 50
TISK- 1.) 150

Trenutno se Crobexu formirao trikut u padajućem trendu.
Isto kao i na SP500 i DOW. Koja slučajnost.

Postam ga poslije.

[/quote]

nema impuls ide u vijek u 5 valova bitno je samo dal smo dobro brojali


@krikman

glava ce se napraviti 5. impulsnim valom,za sada imas LH

[/quote]

moja greska nije LH nego LA(lijevo rame)

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

LS (left shoulder)


U subotu sam napisao da postoji tehnička indikacija izraženog šortanja kao uzroku "grešaka" na Crobexu, u odnosu na zapadne indekse. Prvih pola sata današnje trgovine potvrđuje da se vodi pozicioni "rat" između dvije grupe profesionalaca, šortera i onih drugih. Tko pobjedi definirati će daljnji tijek indeksa.

Veselilo bi me da imaš pravo, čisto radi opravdanja termina ‘profesionalci na burzi’ 🙂
No, po nalozima koje mogu vidjeti…

per aspera ad asparagus

nema impuls ide u vijek u 5 valova bitno je samo dal smo dobro brojali


@krikman

glava ce se napraviti 5. impulsnim valom,za sada imas LH

[/quote]

moja greska nije LH nego LA(lijevo rame)

[/quote]
..u redu je treba pratiti obv i cmi indikatore kao ključne za za potvrdu inv h&s!



možeš li nama laicima objasnit zdravo seljčki šta to znači mm.
pozdrav

To bi značilo da je korektivni rastući 4. val gotov, i da se započelo s impulsnim padajućim 5. valom. Sve to vrijedi za Zapad, gdje su valovi jasno prepoznatljivi. O stanju i perspektivama Crobexa također sam pisao prethodnih dana.
[/quote]


@mmm

Iako sve pokazuje da je moguce da je 4 val (kod na pr svedskog indexa) gotov,jos uvijek je samo moguce sve dok druge formacije ne daju podrsku za navedeno.

Jedna formacija se uvijek mora zavrsiti u 2 faze: tehnicki i vremenski …inace nije zavrsena/ispunjena !

Sve uzme svoje vrijeme…a tako i znanje


U subotu sam napisao da postoji tehnička indikacija izraženog šortanja kao uzroku "grešaka" na Crobexu, u odnosu na zapadne indekse. Prvih pola sata današnje trgovine potvrđuje da se vodi pozicioni "rat" između dvije grupe profesionalaca, šortera i onih drugih. Tko pobjedi definirati će daljnji tijek indeksa.

na zapadu nema izraženog šortanja?

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close