Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Najvaznije na ovom grafu je lociranje zone podrske (plava tockasta crta). Na tim se razinama nalazio Crobex cijelu 2005-u. Ja ga osobno definiram kao jako snazan suport. Nije, da se taj suport ne moze probiti, ali je po mom misljenju jako mala vjerojatnost, da ga probijemo u ovom valu. Prije cemo gledati razine iznad 3000 bodova nego ispod ovog suporta.

Ako si mislio na 3000 to je samo moguće u narednih godinu-dvije.
Ako misliš na Crobex 3000 u nerednih mjesec-dva, grdno se varaš, jer 50%
rasta ima svoj put, i na svakoj razini će se netko iskrcavati.

Adler, analiza je zanimljiva i različita – barem naoko – od mnogih ovdje.
Ovo "barem naoko", tj. barem na prvi pogled mislim ovako: Čak kad se usporedi analiza MM-a nekoliko postova iznad, moglo bi se doći do sličnog zaključka kao ova tvoja višemjesečna slika crobexa. Naime, i on pretpostavlja da je najizglednija crvena varijanta, po kojoj slijedi jedan rast, pa onda pad… Što bi se u duguročnoj slici uklopilo u tvoju mogućnost formiranja "dvostrukog dna", iako sam ja za sad skloniji očekivanju da se formira obrnuti H&S (što bi potvrdilo i MM-ovu teoriju s prethodne stranice). Ovaj nedavno odrađeni veliki pad na velikom prometu (!!! vrlo važno!) mogao bi predstavljati lijevo rame, sljedeći val pada koji manje-više svi očekuju (tj. 5. val po EWT-u) išao bi nešto niže od prošle najniže točke i time bi formirao glavu, a potom vjerojatno još jedan manji pad (nakon odbijanca) koji bi predstavljao i desno rame… (na sve manjem prometu).
Još jednom: Ovo je mogući scenirij, i još je jako teško zaključiti koliko je realan. Vidjet će se uskoro…
Usporavajuća linija padajućeg trenda također bi mogla potvrditi ovu mogućnost, a i ogromni prometi u ovom padu prije cca mjesec dana tomu idu na ruku.
Naime, promet od npr. 150 mil kuna na razinama crobexa od 2.200 ekvivalentno bi na razinama od 5.000 bio skoro 400.000 mil. kuna. A to su već velika preslagivanja. Prolazi i puno blok-prometa, dogovorenih transakcija… što daje naslutiti da smo blizu dna… odnosno da smo ga po volumenu prometa možda čak već i dotaknuli, ali po najnižoj razini crobexa vjerojatno još ne.

….večer

– Jedino je problem kod suporta iz 2005 ….

-Okolnosti su se promjenile , to je vrijeme podizanja OIF-a , prije narodne rasprodaje
,drukčiji su volumeni , publika ….itd …

-Mislim kako "plava linija" nema neku snagu , ali zato ostalo je tu ….

……čak i sentimenti …., a i drhtavi su već daleko ….. [smiley]

-Problem svih (ili bar većine) prognoza je to što se temelje na prošlosti , a za ovo
što se događa proteklih nekoliko mjeseci nema "povjesnih modela" …..
….prijašnji šokovi nisu bili globalni … , a spominjanje ’29-33 je smiješno ….

-Zato su sve (ili gtovo sve) prognoze krive …. , ako bismo bili malo iskreni sami sa
sobom ….. [smiley]…. , a svi targeti nekorisni ….(i kratka vijeka [smiley])

-Čudi me odbacivanje "jahanja na valovima" na ovoj temi …. , nije li joj to svrha ???

.Dr M Wagner

cijenim vaš trud i volio bi da ste u pravu ali…
slušali smo učene ljude koji su u 6-7 mjesecu prognozirali naftu, koja je sada trebala biti na razinama oko 200 dolara, ali se sve obrnulo preko noći. da li su vaše analize išta nolje od njihovih? pokazaće vrijeme, ali tada je za neke kasno ako ste fulali, što je moguće… i tako to…Hvala.

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

zanima ko moze napraviti TA za cash (mislim na vrijednost novca)… bas me zanima je li doslo vrijeme pucanja cash bubble-a…


Crobex – mogući razvoj situacije, kratki -srednji rok.

sorry za posudbu grafa
a moguče da smo odradili 4. ,1/5 .(a moguče i 2/5 ili još ne)
…no scenarij i dalje skoro isti


Adler, ovo je najbolja analiza koja sam pročito od ohohoho kad.

Pridružujem se cestitkama. Barem mali dašak optimizma u ovim turobnim vremenima …

nisam bob, ali dylan ...


zanima ko moze napraviti TA za cash (mislim na vrijednost novca)… bas me zanima je li doslo vrijeme pucanja cash bubble-a…

Miro, ako usporedis graf novca sa grafom dionica prije godinu dana mislim da ce ti sve biti jasno. Uvijek moze jos gore a da li ce i ici vidjet cemo.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Tehnički gledano, prema jutrošnjem otvaranju u Londonu, Zapad je završio s 4. valom, prošli tjedan u formi expanding flata, i započeo s 5.valom Ovo je prva indikacija. Potvrda se očekuje tjekom dana. U slučaju potvrcde, trenutno se odrađuje 2. podval 5. vala.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


Tehnički gledano, prema jutrošnjem otvaranju u Londonu, Zapad je završio s 4. valom, prošli tjedan u formi expanding flata, i započeo s 5.valom Ovo je prva indikacija. Potvrda se očekuje tjekom dana. U slučaju potvrcde, trenutno se odrađuje 2. podval 5. vala.

Laički rečeno… danas lagani rast… a poslije slijedi pad?
Smatraš da bi neko privremeno dno bilo u petak?

Tko to ima primjedbe i koje na prethodni post. Molim lijepo. Da rasčistimo, ako nešto nije jasno.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


možeš li nama laicima objasnit zdravo seljčki šta to znači mm.
pozdrav

To bi značilo da je korektivni rastući 4. val gotov, i da se započelo s impulsnim padajućim 5. valom. Sve to vrijedi za Zapad, gdje su valovi jasno prepoznatljivi. O stanju i perspektivama Crobexa također sam pisao prethodnih dana.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

New Report

Close