Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo da dam nekakvo svoje mišljenje :

Mislim da smo dno odradili 10.10.
HT-218
LEDO-4800
ZVZD-4000
INGRA-100kn

Iza tog datuma u par navrata pokušaj proboja dolje ali nikad se nije približilo
ovim cif. tj. po meni trenutno dno

SU GORE NAVEDENE CIJENE +5%

A i danas pročitao "dno obično odredimo kad je kriza već prošla"

Molim komentar….

Čitaću popodne – idem sada u Opatiju uživat –

Gledao sinoć malo Spajkija – stvarno je bio legenda

ŽIVIO ROĐO….

smanjuje se minus.......

Crobex – mogući razvoj situacije, kratki -srednji rok.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

@signali biz

Nemogu a da ovo prešutim da na svojoj reklamici prikazujete onakve prinose…..imo sam signale jedno tri mjeseca tako da probam o čemu se radi, e sad bilo je tamo svakakvih nebuloznih signala
kao recimo ATPL na 2300 hold e onda kad se odbila cjena na 2450 daju signal buy da bi opet sljedeći
dan dali sell…hoću reć da ti signali se moraju uzimat sa velikom zadrškom i naučit njihovu sistemsku grešku tj. dobrim djelom bi signal buy bio signal za porast cjene i upravo prodaju…
Moram reć da su signali kroz skoro dva ljetna mjeseca bili hold i to im je najveći dobitak….
no za držati hold nije se baš trebala neka nauka…



U čemu je problem s ovim ponavljanjima da korekcija nije gotova? Svi vidimo da se kriza u svijetu zahuktava, da jos nije dosao najveći krizni udar, i vlad samo govori da po svim tehničkim parametrima nismo još dotakli dno, krivulje po svim indikatorima i oscilatorima su padajuće što znači da smo u medvjeđem tržištu (uzmite bilo koji pomični prosjek 10, 20, 40, 80, 200 dana pa pogledajte trend) To je dovoljna pretpostavka da treba biti oprezan s ulazima, mnogi se kockaju, pokušavaju surfati, al sam uvjeren da je 99 % ljudi još uvijek u nekakvom minusu od 1.1.2008. godine, neki manje, neki više. Zato takve tvrdnje da korekcija nije gotova uz tehničke pokazatelje samo je PRIJATELJSKO UPOZORENJE svima da budu oprezni kako ne bi izgubili veći novac.

A što se tiče Vlada, čovjet isto uči tehničku analizu, vjerojatno malo uspješnije nego mi ostali, i djeli svoje znanje s nama ostalim, potiče nas da i sami pokušamo razumijeti te grafikone, pa i svoje početi kreirati, a a svaka analiza vlastitog ulaganja je samo plus za buduća investiranja.

Svi veliki burzovni investitori govore da se uvijek kreće s knjigama o FA, TA, Psihologiji i kontroli nad kapitalom, i rezultat neće izostati. Doći će vrijeme kad će opet na cijeni biti znanje i sposobnost, vidjet ćemo koliko će današnjih managera opstati, kad je velika većina investicijskih fondova u velikim gubitcima, kad se zlouporaba insiderskih informacija počne kažnjavati, i kad svi budu snosili odgovornost za svoje odluke.

Ja znam ljude koji su eksperti u poznavanju fundamenata poduzeća, ali su zbog nepoznavanja tehničke analize, pretrpjeli velike financijske gubitke jer nisu razmišljali o psihološkim signalima koji dolaze sa strane i kad treba kapitalizirati dobit ili dio dobiti, a s druge strane vjerujem da ni jedan od tehničara (koji prati i FA) nije u minusu od 15. travnja. Evo ATPL nikad bolje rezultate u povijesti nije imala kao u ovih 9 mjeseci, i usporedite tržišnu cijenu s početka godine i sad.

I na kraju, sam život je jedna sinusoida koja se sastoji od uspona i padova, i uvijek sve ključne stvari treba rješavati kad je ona na vrhu, kad vam sve polazi za rukom, a onda kad je na dnu, kad ste mrzovoljni, ništa vam ne polazi za rukom, tada mirujte i čekajte svojih pet minuta koji će sigurno doći.


aktualno stanje:
-flat (4)
ili
– ED (5)

Mogućnost ED bi, pretpostavljam, prikazivao tvoj graf od 6.11. Da li bi mogao postati graf kako bi izgledala mogućnost flata ili makar kao drevil dati jedan opisni prikaz? Pliiiiiz. :trepceokicama: Muchas Gracias.

https://www.technicalindicatorindex.com/newsletter/bpdf/TII_Newsletter_953A_11.7.08_7055475115.pdf

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Evo i malo detajlnija analiza Crobexa. Nekako jos uvijek mislim, da je moj count valova ispravan, barem se zasad nije pokazalo drugcije. Prilozeni su grafovi Crobexa na dnevnoj, tjednoj i mjesecnoj bazi.

Treba reci, da kod TA nije vazna samo EWT nego i druge determinante. Vlad se popravio u izrazavanju pa vise ne tvrdi da idemo sigurno nekamo ali njegove analize pretezno temelje na EWT i mozda prepoznavanju kanala. Zato sam i odlucio postati ovo analizu, koja temelji tako na EWT, prepoznavanju podrski, RSI, Stohasticu, RSI i Japanese Candlestick.

Pa najbolje, da pocnemo sa velikom slikom

CrobexMonthly
Na slici vidimo 3 korektivna vala, koji se ponavljaju na svakoj slici. Ako je moj count tocan onda smo u zavrsnici izgradnje treceg korektivnog vala, nakon kojeg bi trebali imati snazan rally.

Stohastic jedva ceka, da se nakon paklenskog pada i ostanka od 3 mjeseca u oversold podrucju, da se vrati u nedefinirano podrucje. RSI se smiri i stagnira pred granicom oversolda. MACD na pokaziva znakova suzavanja ali postavlja se pitanje, da li se moze jos siriti. Kretanje Stohastica i RSI mozda ce i MACD prisiliti ka suzavanju i onda bi slika mogla biti jako lijepa.

Pokazuje se i mogucnost formacije Double Bottoma.

Najvaznije na ovom grafu je lociranje zone podrske (plava tockasta crta). Na tim se razinama nalazio Crobex cijelu 2005-u. Ja ga osobno definiram kao jako snazan suport. Nije, da se taj suport ne moze probiti, ali je po mom misljenju jako mala vjerojatnost, da ga probijemo u ovom valu. Prije cemo gledati razine iznad 3000 bodova nego ispod ovog suporta.

CrobexWeekly
Najvise me razveseljuje na ovom grafu MACD, koji se poceo suzavati, RSI je takodjer postinuo dno u ovom navratu, pa i Stohastic se vec dugo preplece u oversoldu. Konstalacija ima veliki potencial, da se pojavi potvrda BUY signala tako na MACD, kao i na Stohasticu, a jacina uspona bit ce u najveci mjeri ovisna od RSI.

Predzadnja svijeca zove se DOJI i ona govori u teskoj borbi izmedju prodavaca i kupaca, stvara dvojbu u kojem smjeru ce se trziste kretati. Zadnja svijeca se zove GRAVESTONE DOJI, koja se obicno pojavlja kod promjene kretanja trzista, mislim, da ne treba posebice napominjati u kojem se smjeru krece trziste vec dosta vremena.

CrobexDaily
Nazalost daily graf je najmanje obecavajuci, Stoh je presao SELL signal, MACD se poceo suzavati prema dolje, jedini dobar signal je moguce zaustavljanje pada RSI i to da se MACD forest jos uvijek nalazi u pozitivnom teritoriju.

Moguce je testiranje zone podrske o kojoj sam govorio prije.

Ali ako pogledamo jednosatni graf onda mozemo vidjeti, da je zasad prijsanji suport izdrzao i bas svi indikatori podrzavaju put prema sjeveru.

Sretno trgovanje i pozdrav!


Crobex – mogući razvoj situacije, kratki -srednji rok.

napokon jedan pregledan i konkretan graf, ovako lakše i učimo, hvala

Adler, ovo je najbolja analiza koja sam pročito od ohohoho kad.

Ovo je bilo mucho grande bueno!!!!!!!!!! [thumbsup]


Adler, ovo je najbolja analiza koja sam pročito od ohohoho kad.

Pitanje je da li je najtočnija.
Najbolja je.

Puno hvala na analizi. Stvarno svaka čast na trudu i vremenu koji ste uložili.

..........................................................................................

New Report

Close