Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Oni koji su me pratili, sjetiti će se da sam pisao o dvijema greškama na Crobexu, od krucijalnog značaja za razvoj indeksa.

Nova promatranja daju mi za pravo konstatirati da se s "greškama" nastavilo i zadnjih 2-3 dana.

Pomnjivim promatranjem doašo sam do zaključka kako je samo jedna stvar mogla prouzročiti takve "greške". Šortanje. I ništa drugo. Proces šortanja očito je zahvatio hrvatsko TK do te mjere da je doveo do takvih deformacija u odnosu na svjetska kretanja. OK, znam da je to formalno (službeno) nemoguće, ali ja ne vidim druge mogućnosti.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

DJI

Trenutna pozicija i njen odnos prema mogućem optimističnom i pesimističnom razvoju situacije.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

mmm, vidim da ti se razvija neki padajuci klin sa 3 dnom na oko 1900…


mmm, vidim da ti se razvija neki padajuci klin sa 3 dnom na oko 1900…

čuj, ne mora pad indeksa nužno značiti pesimistični scenarij (kao što se vidi na DJI). Pad Amera u ponedjeljak bi bio optimističan, jer bismo ostali u 4. valu, koji nudi nadu u podval E – rast preko prethodnog maksimuma. Rast Amera u ponedjeljak bi generirao puno lošiji scenarij, bez obzira na kratkoročno kretanje. Jer bi to značilo da su započeli s 5. valom.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]



mmm, vidim da ti se razvija neki padajuci klin sa 3 dnom na oko 1900…

čuj, ne mora pad indeksa nužno značiti pesimistični scenarij (kao što se vidi na DJI). Pad Amera u ponedjeljak bi bio optimističan, jer bismo ostali u 4. valu, koji nudi nadu u podval E – rast preko prethodnog maksimuma. Rast Amera u ponedjeljak bi generirao puno lošiji scenarij, bez obzira na kratkoročno kretanje. Jer bi to značilo da su započeli s 5. valom.
[/quote]

kako god okrenuli, crno nam se pise…
ako je ovo 4 val potop te slijedi i biti ce odgoden…
ako je ovo 5 val – spasavaj se ko moze…


kako god okrenuli, crno nam se pise…
ako je ovo 4 val potop te slijedi i biti ce odgoden…
ako je ovo 5 val – spasavaj se ko moze…

To ti napravi i ne gnjavi više s crno ovo, crno ono. Pametni će uzeti za to vrijeme po 10 – 30 % na valovima.



kako god okrenuli, crno nam se pise…
ako je ovo 4 val potop te slijedi i biti ce odgoden…
ako je ovo 5 val – spasavaj se ko moze…

To ti napravi i ne gnjavi više s crno ovo, crno ono. Pametni će uzeti za to vrijeme po 10 – 30 % na valovima.
[/quote]

ok, thenks.



http://www.godmode-trader.de/de/chart/CROBEX-Index-,i1246177.html
jos jednom ispravni link

bravo! Baš mi je ovo trebalo, da se ne moram zezati s intalacijom i cakama s teletraderom… odnosno da ne moram sam skupljati podatke s raznih strana…
[/quote]

koliko sam ja skužio na ovom liknu nisu dobri podaci za crobex.nisu isti kao na bloombergu i zag.burzi



I jedna zanimljiva linija

Na svakom grafu može se povući hrpa zanimljvih linija. Ovisi kako gledaš.

[/quote]
pozdrav
evo jos par zanimljivih linija
a da tek vidite na intradayu linija

http://www.youtube.com/watch?v=UrU5t6ab7Vo

[u,
Inewton[/u]]

kako god okrenuli, crno nam se pise…
ako je ovo 4 val potop te slijedi i biti ce odgoden…
ako je ovo 5 val – spasavaj se ko moze…

To ti napravi i ne gnjavi više s crno ovo, crno ono. Pametni će uzeti za to vrijeme po 10 – 30 % na valovima.
[/quote]
jedino ako im padne jabuka na glavu [thumbsup]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

1. korekcija nije dovršena.

2. grafove i targete dionica i (sada dodajem: i grobija) neću postati niti slati na pm dok traje korekcija: vidim da to mnoge uznemirava.

3. targete rasta za pojedine dionice postat ću nakon dovršetka korekcije, prijateljima na pm.

p.s.
moje pisanje nema veze s drukom.
ukrcat ću se nakon što korekcija bude gotova.
osobno bih volio da ne padnemo nisko, jer bi oporavak bio dugotrajan i bolan.


ovo ponavljam radi pm-ova…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Evo tjedni pregled ewt mogucnosti crobexa. Za sve tri razine (dugorocno, srednjorocno i kratkorocno) prilazem grafove.

Usporedjujuci sa situacijom od prije tjedan dana, opet nije bilo potrebe za drasticnim zaokretima u razmisljanju, slijedim prijasnja brojenja, plavu verziju mislim da su zastupali vlad i jos neki i da sam je ubacio kroz tjedan.

Srednjorocno do dugorocno mozemo biti u ciklickom C, III od (A) ili V od (A). Najizglednije kratkorocno je da vozimo u primarnoj petici, u njenoj intermediate trojci. Otpala je mogucnost da je četvorka bila kraca i zigzag, a time i da je petica ranije pocela (zeleno na proslotjednom grafu) pa ostaje samo druga mogucnost, cetvorka kao duza i triangle (crno na grafu onda i sad). Druge dvije mogucnosti su po meni vrlo nategnute i tesko izbrojive unutar svakog vala: da smo u (c) intermediate valu primarne cetvorke kao flata (plavo na grafu) ili da je petica zavrsila 27.10. 2008. pa da sad idemo gore u nekom od mogucih primarnih valova (crveno na grafu): [1] od I nakon C ili [A] od IV nakon III ili [A] od B nakon A.

Zakljucno, isto kao i prosla dva tjedna: kratkorocno bi trebali dovrsiti peticu na dole. Srednjorocno gore u nekom od primarnih valova: [1] od I nakon C ili [A] od IV nakon III ili [A] od B nakon A, zadnji s podmogucnostima B u flatu i B u zigzagu. Dugorocno u dvije mogucnosti dole, u jednoj, ako je gotov ciklicki C, gore.

Radim na brzinu, valjda se nije potkrala neka greska. Ako ima pitanja, nema me barem tjedan dana, pa zato necu odgovarati odmah na poruke.

New Report

Close