Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kak je lijepo pratiti amere
sve ide po sabloni

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

zasto su ameri dobri za trade

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


I jedna zanimljiva linija

Na svakom grafu može se povući hrpa zanimljvih linija. Ovisi kako gledaš.
Meni je trenutno zanimljiva jedna koja, nadam se, ne će za par mjeseci izgledati kao čisti promašaj…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

I još nešto. Nešto o čemu nemam pojma, ali možda netko od ewtovaca dobije kakvu ideju.
Proroče?

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

@krpa
Znam, slazem se, vidi sta sam sve isarao, ko mreza pauka pocetnika [lol]

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Nisam prorok, ali evo jos malo crckarija, Croman je doktorirao na Nasdaqu, trebali bi i njega pitati. Iako da se odmah ogradim, malo je neortodoksno brojanje i na neki nacin moguce "prisiljavanje" oznacenog vala u korektivni (ali i ne mora biti, ovisi kako se gleda). Za tocnije odredjivanje obavezno treba pogledati strukturu pojedinih valova (znaci zumirati da dnevnim i intraday grafovima na sumnjivi dio) i onda bolje odrediti. Opet, zadnji val C (odn od mojeg B do zaokruzenog b) ne djeluje kao impuls zato sto 4 ulazi u 1 i isto tako moj A val ima izrazenu korektivnu komponentu abc. Ali se zato dosta jasno vide na nekim valovima 3 formacije unutar B.
Ako cemo gledati kao klin onda se rast do zaokruzenog b savrseno uklapa u thrust (bull trap)

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


@abu ali

Dal misliš da moj "glupavi" graf od juče ima ikakve sličnosti s ovim što si pokazao u grafu nasdaqa?
Znam da amplitude nisu i vremenski usklađene, al opet…

P.S.
Nije mi namjera opetovano udarati po fundamentalnoj analizi…jednostavno sam lijen raditi drugi graf.


Malo sam preuredio tvoj graf, jos malo fundamenata [proud]

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

S obzirom na eksponencijalno povecavajucu kolicinu novca

( Vaš link )

sto je zapljusnuo svijet posljednjih 20 godina, ja se za sada drzim teorije nojeve arke. Ako ste pratili vijesti posljednjih mjesec dana kako sredisnje banke pumpaju novce u financijski sistem jasniji su ovi grafovi.
Volio bih cuti Vladovo misljenje o tome s obzirom da je on Dr ekonomije.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

http://social.stocktock.com/profiles/blogs/3-of-4-charts-say-market-going

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


Nisam prorok, ali evo jos malo crckarija, Croman je doktorirao na Nasdaqu, trebali bi i njega pitati. Iako da se odmah ogradim, malo je neortodoksno brojanje i na neki nacin moguce "prisiljavanje" oznacenog vala u korektivni (ali i ne mora biti, ovisi kako se gleda). Za tocnije odredjivanje obavezno treba pogledati strukturu pojedinih valova (znaci zumirati da dnevnim i intraday grafovima na sumnjivi dio) i onda bolje odrediti. Opet, zadnji val C (odn od mojeg B do zaokruzenog b) ne djeluje kao impuls zato sto 4 ulazi u 1 i isto tako moj A val ima izrazenu korektivnu komponentu abc. Ali se zato dosta jasno vide na nekim valovima 3 formacije unutar B.
Ako cemo gledati kao klin onda se rast do zaokruzenog b savrseno uklapa u thrust (bull trap)

Abu, kad malo usporedim nasdaq sa dji, vidim od oka, da ono moje brojenje nema smisla.
Dakle, zaboravite, popiš….

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Zasto ne bi bilo u redu, dobro izgleda, 3 val najjaci, i isto ima pet podvalova, primjer jednog lijepog impulsa. Svaki graf je prica za sebe, dji na primjer izgleda kao expanded flat.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...



Posto sam naveo na visi nivo(razinu) zelio sam pokazati na moguci > RAST
Za mene, je ta spomenuta razina, mogucnost videnja nove formacije koja mi pokazuje na jos dalji moguci razvoj!

Croman, hvala!

New Report

Close