Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Doba dan,

primjetio sam preveliku želju za lovom na dno kod prevelikog broja sudionika tržišta.

Lov dna je rizičan i zato je sastavni dio igre najiskusnijih igrača. Oni manje iskusni ne bi se trebali izlagati riziku lova dna. Najiskusniji to rade iz čiste zabave, jer se znaju pozicionirati ako profulaju. Manje iskusne, u tom slučaju, obično ulovi panika pa umjesto lovca postanu lovina.

Iskreno, ne treba žuditi za dnom. Sasvim pristojno se da zaraditi i bez te žudnje.

Trenutno smo u prilično povoljnoj situaciji (dok je MACD pozitivan). Moj prijedlog manje iskusnima je – orjentirajte se na Slow Stohastic, pa (dok je tako) ulazite i izlazite kako vam on kaže. Jamačno ćete biti u konačnici zadovoljni.

Ovo vrijedi i za sve one koji su me zasuli mailovima.


Kako se orjentira prema slow stohastiku kada su ove velike oscilacije



Prema sadašnjem stanju vrlo su male šanse za cik-cak 4. (Prilično sam siguran da smo u čistom 4. valu)

Ostaju opcije Flat ili čak Expanding Triangle (što sam neki dan primjetio kao mogućnost).

sta znaci cistom?
abc?
onda bi morao biti flat.
a ovo C val..i to 4 od C?

ako US okine danas, bez pardona cemo se transformirat u veću 5icu
[lol] [lol]
od toga se ED cini kao najbolja opcija [undecid]
[/quote]

mislio sam reći da nismo niti u trećem (njegovom 4. podvalu) niti u 5. nego baš u 4.

Na moramo se još tranformirati u 5. jer je i US i Europi još prilično daleko ta mogućnost (oko 10% pada), a to je malo vjerojatno da će se desiti.

Pratiti ćemo, pa ćemo vidjeti. Za sada ostajem pri prethodnim navodima.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


ok.
možda sam u krivu- vrijeme će pokazati.
no, obzirom na način induktivnog promišljanja koji koristim pri ewt analizi, još uvijek mislim da dobro mislim. [cool]

ni ewt analizama ne pristupam šablonski.

Vlad

Nisam rekao ni da si u krivu ni pravu.
Ali znam od iskustva da je opasno biti "siguran" .Matematicki ne postoji danas metoda koja daje 100% sigurne analize.A sve dok postoji samo 99% sigurne analize…znaci nije sigurno

PS…I ja drzim sa tobom da korekcije na dole nisu zavrsile

Je je, to su se tvoji poklonici istresli po bidu u 10:00.

Ne vjerujem, pa oni su kupovali jucer u drugom dijelu dana. [smiley]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje





nekoliko puta sam rekao da korekcija sigurno nije gotova radi elementarnog ewt-a.
i bio optužen za druk.

sad bi chekaco i chemrkva mogli preuzeti štafetu.
i dodavati je jedan drugom.

Vlado sa tim komentarom bi ipak mogao malo pricekati. Prijasnje dno stoji na 2018,47 bodova i za sad tvoja tvrdnja jos nema sigurnog temelja.

[/quote]

Smatram da je Vlad vredan covjek .Medutim ovde se slazem sa Adlerom:nema sigurnih analiza a jos manje 100% sigurnih analiza.

Ono sto ima su > moguce razine i pravac

[/quote]

na žalost, ako nismo (a rekoh da su vrlo male šanse da jesmo u cik-caku) – onda je Vlad u pravu. Obje preostale mogućnosti mu daju za pravo.
[/quote]
Može li netko dati prikaza tih dviju mogućnosti? Hvala, Toliko me voda zapljusnula, više ne znam koji je val prošao, a koji dolazi.


Je je, to su se tvoji poklonici istresli po bidu u 10:00.

Ne vjerujem, pa oni su kupovali jucer u drugom dijelu dana. [smiley]
[/quote]
Ja sam rekla da ću kupovati, ali ipak nisam, psihologija koja se odražava ne TA mi je rekla, ne još.

ispravak, treba pisati;
"psihologija koja se odražava na TA"

Prema ovom grafu, razina podrške crobexu bi trebala biti na 2150, ako probije onda ćemo testirati najniže nivoe.

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones



@vlad

promjeni induktivno u deduktivno i vidjeti ces da ce sve biti bolje…
[cool]


ne, ne…
ovdje iz detalja grafa na nekoliko mjesta gradim veću sliku-poveznicu…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

ok.
možda sam u krivu- vrijeme će pokazati.
no, obzirom na način induktivnog promišljanja koji koristim pri ewt analizi, još uvijek mislim da dobro mislim. [cool]

ni ewt analizama ne pristupam šablonski.

Svaka cast Vlado!

Iako cijenim tvoje analize, ti ipak trebas malo vise paziti na koji jih nacin iznosis. Imas veliki ponder! I u slucaju, da nisi u pravu (ne kazem da nisi) moze to mnoge puno kostati.

Dok ne probijemo prijasnje dno, ja ostajem kod svog brojanja valova. Ujedno prema prometu izgleda, da ima sve manje onih koji panicno rasprodaju.




Prema sadašnjem stanju vrlo su male šanse za cik-cak 4. (Prilično sam siguran da smo u čistom 4. valu)

Ostaju opcije Flat ili čak Expanding Triangle (što sam neki dan primjetio kao mogućnost).

sta znaci cistom?
abc?
onda bi morao biti flat.
a ovo C val..i to 4 od C?

ako US okine danas, bez pardona cemo se transformirat u veću 5icu
[lol] [lol]
od toga se ED cini kao najbolja opcija [undecid]
[/quote]

mislio sam reći da nismo niti u trećem (njegovom 4. podvalu) niti u 5. nego baš u 4.Na moramo se još tranformirati u 5. jer je i US i Europi još prilično daleko ta mogućnost (oko 10% pada), a to je malo vjerojatno da će se desiti.

Pratiti ćemo, pa ćemo vidjeti. Za sada ostajem pri prethodnim navodima.
[/quote]

što to znači? može graf [wink] ovako je nerazumljivo, hvala



ok.
možda sam u krivu- vrijeme će pokazati.
no, obzirom na način induktivnog promišljanja koji koristim pri ewt analizi, još uvijek mislim da dobro mislim. [cool]

ni ewt analizama ne pristupam šablonski.

Vlad

Nisam rekao ni da si u krivu ni pravu.
Ali znam od iskustva da je opasno biti "siguran" .Matematicki ne postoji danas metoda koja daje 100% sigurne analize.A sve dok postoji samo 99% sigurne analize…znaci nije sigurno

PS…I ja drzim sa tobom da korekcije na dole nisu zavrsile

[/quote]
u pravu si, generalno.
ali, čini mi se da sam uočio neke prečace- sublimat induktivnog zaključivanja, koje u nekim situacijama dozvoljavaju 100%-tnu sigurnost.
vidjet ćemo.

p.s.

čak i da se ispostavi da ja tvrdim sigurno pad, a ti da može i rast i pad, i ako se stvarno desi pad- ne znači da sam ja bio u pravu.
pad se desio: to je bila jedina moja opcija, ali i tvoja (kao jedna od dvije).
i možda su stvarno postojale obe opcije (i pad i rast).

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close