Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Jucer sam se držao MACD-a i danas odmah zglajzo, e sunce mu j… i njemu i ostalim indikatorima
a ZABI posebno
[angry]

on ti uvijek kasni i toga se nemoj drzati bez ostalih indikatora
[/quote]

tocno. macd je bullshit kad gledas dionice, cim pokaze buy signal dionice pocnu padati…
jer kasni 1-2 dana….

najbolje je pratiti trokute, klinove, promet…
a onda kad sumljas na obrat trenda trazi potvrdu u japanskim svijecama…[/quote]

Koliko primjećujem RSI je skoro nepogrešiv. Još prije nekoliko dana nalazio se na samom dnu i jasno je pokazivao da treba kupovati još tada. S današnjim danom je dosta iskorigiran, što mu daje novu snagu za rast.

[/quote]

evo definicija RSI:
RSI (Indeks relativne snage )
Uspoređuje snagu porasta cijene sa snagom njenih padova. Svrha mu je prepoznavanje momenata prenapuhanosti potražnje/ponude.
Način tumačenja:
Vrjednosti ispod 30 se tumače prenapuhanom ponudom, a iznad 70 prenapuhanom potražnjom.

RSI smatram sekundarnim pokazateljom i koristim u kombinaciji sa ostalim pokazateljima…
ali svi isto govore.

dajem dobre sanse da ce se sutra potvrditi "dark cloud cover"



perlija
ledo 1 6060 5521 -8,89%
zvzda 1 4800 4505 -6,15%
atpl 1 1000 922 -7,80%
ingr 1 139 132,8 -4,46%
igh 1 7250 6779 -6,50%

Pa kakva je to usporedba !??
Ajmo onda gledat jučerašnju minimalnu i današnju minimalnu !!!

ATPL 830 900 +8,4 %
IGH 6650 6780 +1%

Mislim narihtat ću brojeve kako mi paše… Šta si mi pokazao s time ??!

Zadnja cijena uopće nije mjerodavna, u smislu da nešto govori, pa uvijek se nađe neki brokerčić koji će spustiti cijenu zadnju minutu, baš za paničare koji će pomisliti da je KRAH na pomolu.
Usporedi prosjećnu cijenu jučer, i prosječnu cijenu danas, svih tih dionica, i dobit češ PLUS, ne minus!
kakva su to drukanja i zastrašivanja!

[/quote]
ma kakvo drukanje niti na kraj pameti izdruko sam ja sam sebe i previše, samo sam se htio pohvaliti kak ja znam izračunati evo bilo prije deset minuta burzovno izvješće na prvom htv mama došla sva uspuhana, pa daj sad ti njoj objasni da to nije tak kak piše [smiley] [smiley]
pozdrav maminepare [thumbsup]

nisam dostojan da uniđem u krug prijatelja vaš nego samo recite riječi ozdraviće minus moj



. Ako pogledaš, jučerašnji dan ATPL je završila na 1000 kuna , a prosjećna cijena joj je bila 930 kuna! Dakle, danas nije baš pala, ako ćemo pošteno, prosječna je cijena 965 kuna!

Ja ne mogu vjerovati da moderatori pustaju da van idu ovakve bedastoce. Alo covjece, pa ne racuna ti se tako prosjecna cijena, ne zavaravaj one koji ne znaju!!! U stvari, prestani zavaravati i sam sebe!
[/quote]

Ja iznosim brojeve, a ti donesi zaključak. Moj zaključak je, PROSJEČNA CIJENA DANAS JE VEĆA OD PROSJEĆNE CIJENE JUČER, ne zanimaju me fluktacije tokom dana! to je činjenica, a ti je pobi i ospori argumentima!!! Neću ni pričati koliko je promet danas bio na toj dionici i šta to znači!!



. Ako pogledaš, jučerašnji dan ATPL je završila na 1000 kuna , a prosjećna cijena joj je bila 930 kuna! Dakle, danas nije baš pala, ako ćemo pošteno, prosječna je cijena 965 kuna!

Ja ne mogu vjerovati da moderatori pustaju da van idu ovakve bedastoce. Alo covjece, pa ne racuna ti se tako prosjecna cijena, ne zavaravaj one koji ne znaju!!! U stvari, prestani zavaravati i sam sebe!
[/quote]
mozes objasnit kako se racuna pros cijena




. Ako pogledaš, jučerašnji dan ATPL je završila na 1000 kuna , a prosjećna cijena joj je bila 930 kuna! Dakle, danas nije baš pala, ako ćemo pošteno, prosječna je cijena 965 kuna!

Ja ne mogu vjerovati da moderatori pustaju da van idu ovakve bedastoce. Alo covjece, pa ne racuna ti se tako prosjecna cijena, ne zavaravaj one koji ne znaju!!! U stvari, prestani zavaravati i sam sebe!
[/quote]
mozes objasnit kako se racuna pros cijena
[/quote]

Možda me zezaš, a možda stvarno ne znaš. Podijeli ukupni promet dnevnog trgovanja određenom dionicom sa brojem protrgovanih komada.

molio bih iskusnije kolege da prokomentiraju graf, prva razina otpora na 1100???

e baš i nisi drugar moj živote...


@ tigrus

Za mene je GAP razlika između najniže, najviše i prosječne cijene! A jučer je bio OGROMAN GAP na ATPL. Moj GAP! Danas se puni, ali opet prema gore. Kladim se da će većina dionica završiti dan na 0%, eventualno -1%


Izgubio si okladu.What a pitty. [lol]
Ne sekiraj se,kladionica otvara sutra točno u 10.00. [rolleyes]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač



. Ako pogledaš, jučerašnji dan ATPL je završila na 1000 kuna , a prosjećna cijena joj je bila 930 kuna! Dakle, danas nije baš pala, ako ćemo pošteno, prosječna je cijena 965 kuna!

Ja ne mogu vjerovati da moderatori pustaju da van idu ovakve bedastoce. Alo covjece, pa ne racuna ti se tako prosjecna cijena, ne zavaravaj one koji ne znaju!!! U stvari, prestani zavaravati i sam sebe!
[/quote]

Joj što volim pametnjakoviće. "Ne računa ti se tako prosječna cijena." Ja nigdje ne vidim da je Perilja naveo formulu za izračun, samo je naveo prosječne vrijednosti za ATPL, a one su točne.
Datum Prva Najviša Najniža Zadnja Prosječna Promjena % Broj transakcija Količina Promet
5.11.2008 1.052,99 1.052,99 900,00 922,01 960,11 -7,80 724 15.761 15.132.236,84
4.11.2008 846,00 1.000,00 846,00 1.000,00 932,47 18,48 852 13.490 12.579.053,45
Ajde bok!

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.


molio bih iskusnije kolege da prokomentiraju graf, prva razina otpora na 1100???

Moj prvi target je 1500 kn. O ostalima ne želim govoriti.



. Ako pogledaš, jučerašnji dan ATPL je završila na 1000 kuna , a prosjećna cijena joj je bila 930 kuna! Dakle, danas nije baš pala, ako ćemo pošteno, prosječna je cijena 965 kuna!

Ja ne mogu vjerovati da moderatori pustaju da van idu ovakve bedastoce. Alo covjece, pa ne racuna ti se tako prosjecna cijena, ne zavaravaj one koji ne znaju!!! U stvari, prestani zavaravati i sam sebe!
[/quote]

Pa ovako, realno gledano, Perilja je u potpunosti u pravu, jer govori o uspoređivanju današnje prosiječne cijene s jučerašnjom prosiječnom cijenom, a ona nam govori da je za većinu investitora, odnosno za većinu uloženog novca, koji su jučer kupili, odnosno koji je jučer uložen u Atlansku plovidbu, da su oni na dobitku, odnosno da je za njih Atlanska plovidba realno porasla za 27,64KN, odnosno 2,96%. Pogledaj si i prilog u postu. E sad tko je kriv onima koji idu kupovati drastično iznad prosiječne cijene toga dana ili recimo prodavati drastično ispod prosiječne vrijednosti toga dana, jer u tom slučaju odstupaju od većine investitora koji to rade toga dana. Zbog toga i imamo veliku volatilnost, što iskorištavaju iskusni i veliki igrači. Jedino realno prikazivanje kretanja cijena ima monitor brokerske kuće Rast, jer pokazuje promjenu današnje prosiječne cijene s jučerašnjom prosiječnom, kao jedan podatak i kao drugi podatak pokazuje promjenu današnje zadnje cijene u odnosu na jučerašnju uzadnju cijenu. Takav način prikazivanja je realan i upotrebljiv jer domaćim riječnikom uspoređujemo "jabuke iz jednog stabla s istom sortom jabuka iz drugog stabla" i možemo sa sigurnošću reći koja je kvalitetnija. Međutim većina ostalih e-trade monitora uspoređuje "kruške s gljivama" jer pokazuje promjenu današnje zadnje cijene u odnosu na jučerašnju prosječnu. A što će nama taj podatak, samo nas zavarava, jer Crobex može biti i negativan, a E-trade monitori pokazuju pozitivne promjene, kao i obrnuto, e-trade monitori pokazuju negativne vrijednosti, a Crobex dobro u plusu. Time se radi samo pomutnja i nema baš neke adekvatne koristi od toga.


molio bih iskusnije kolege da prokomentiraju graf, prva razina otpora na 1100???

Nisam neki TA majstor veliki, ali iz ovog grafa vidim otpor na 1150-1200 (prvi manji) i onda ništa sve do 1850-1900 (dosta jak). Jednostavno, postulatom TA da su razine potpore u padu ujedno i razine otpora u rastu…




. Ako pogledaš, jučerašnji dan ATPL je završila na 1000 kuna , a prosjećna cijena joj je bila 930 kuna! Dakle, danas nije baš pala, ako ćemo pošteno, prosječna je cijena 965 kuna!

Ja ne mogu vjerovati da moderatori pustaju da van idu ovakve bedastoce. Alo covjece, pa ne racuna ti se tako prosjecna cijena, ne zavaravaj one koji ne znaju!!! U stvari, prestani zavaravati i sam sebe!
[/quote]

Joj što volim pametnjakoviće. "Ne računa ti se tako prosječna cijena." Ja nigdje ne vidim da je Perilja naveo formulu za izračun, samo je naveo prosječne vrijednosti za ATPL, a one su točne.
Datum Prva Najviša Najniža Zadnja Prosječna Promjena % Broj transakcija Količina Promet
5.11.2008 1.052,99 1.052,99 900,00 922,01 960,11 -7,80 724 15.761 15.132.236,84
4.11.2008 846,00 1.000,00 846,00 1.000,00 932,47 18,48 852 13.490 12.579.053,45
Ajde bok!
[/quote]

ja ga isto pitam da mi objasni pa šuti ko ona stvar

New Report

Close