Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moje skromno mišljenje, trend je očigledno rastući, ali današnji dan služi za popunjavanje gapova od jučer za nagle skokove plus što neki ljudi kapitaliziraju dobit. Ja sam prodao polovicu portfeljea čisto da smanjim nedoumicu di će šta će. Zaradio sam nešto, možda sam mogao više, možda manje. Bitno da je rizik prepolovljen ! 😉 Pozdrav svima !

izvolis link:

http://www.candlesticker.com/Bearish.asp

s time da su ti oscilatori:
rsi oko 42
fastr sthoastic presjeko prema dole
wiliams -47

@perilja

di ti vidis gapove?




Na intraday mini padajući klin – danas bi mogli još malo niže.

Pozdrav.

pa padajući klin je znak rasta, a ne pada!
vidi npr. Murphy str. 148.
[/quote]

ja vidim da postoji jaci patern od tog padajuceg klina.
prema japanskim svijecama sada se formira dark cloud cover koji je indikacija za promjenu trenda.
dakle iz rastuceg u padajuci.
oscliatori su "povoljni" za pad.

imate li kakav komentar na ovo zadnje?
[/quote]

nije istina,crna svijeca bi trebala poklopiti bijelu bar 50% ak je ne poklopi onda bi trebalo sacekat tek sutra da se vidi kamo ce i zato sam danas nesto prodao a nesto zadrzao

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada



@perilja

di ti vidis gapove?

Ja ne gledam puno grafove, koristim se zdravom logikom. Crobex uzima trenutne vrijednosti dionica, i pumpanjem njihovih vrijednosti raste i Crobex (trenutno). Ako pogledaš, jučerašnji dan ATPL je završila na 1000 kuna , a prosjećna cijena joj je bila 930 kuna! Dakle, danas nije baš pala, ako ćemo pošteno, prosječna je cijena 965 kuna! Dakle rastući trend i dalje, bez obzira na oscilacije. Ja sam svejedno prodao, jer mi je ulaz bio na 800 i meni je dosta 20-25 %, ali kažem da je Crobex jučer bio napumpan, jer Crobex računa ZADNJU cijenu dionice. Dakle, ako pogledaš malo, više malo većina dionica drži prosjećnu cijenu od jučer, plus minus jedan dva posto! Promet je zadovoljavajući. Kupuje se! E tu ja vidim popunjavanje GAPOVA. Ne treba mi stranica sa sto uzoraka svijeća, pa da nešto pametno zaključim. Ovo je burza. Nema previše pameti ! Kažem … možda sam se zeznuo sa ATPL, ali opet… plus je plus ! 😉





Na intraday mini padajući klin – danas bi mogli još malo niže.

Pozdrav.

pa padajući klin je znak rasta, a ne pada!
vidi npr. Murphy str. 148.
[/quote]

ja vidim da postoji jaci patern od tog padajuceg klina.
prema japanskim svijecama sada se formira dark cloud cover koji je indikacija za promjenu trenda.
dakle iz rastuceg u padajuci.
oscliatori su "povoljni" za pad.

imate li kakav komentar na ovo zadnje?
[/quote]

nije istina,crna svijeca bi trebala poklopiti bijelu bar 50% ak je ne poklopi onda bi trebalo sacekat tek sutra da se vidi kamo ce i zato sam danas nesto prodao a nesto zadrzao

[/quote]

sto nije istina?

dali se vladek ukrcao ili čeka?

Nismo pali niti ispod 2300, a nekako mi smrdi da bi mogli malo up u zadnjih 20 min

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!




@perilja

di ti vidis gapove?

Ja ne gledam puno grafove, koristim se zdravom logikom. Crobex uzima trenutne vrijednosti dionica, i pumpanjem njihovih vrijednosti raste i Crobex (trenutno). Ako pogledaš, jučerašnji dan ATPL je završila na 1000 kuna , a prosjećna cijena joj je bila 930 kuna! Dakle, danas nije baš pala, ako ćemo pošteno, prosječna je cijena 965 kuna! Dakle rastući trend i dalje, bez obzira na oscilacije. Ja sam svejedno prodao, jer mi je ulaz bio na 800 i meni je dosta 20-25 %, ali kažem da je Crobex jučer bio napumpan, jer Crobex računa ZADNJU cijenu dionice. Dakle, ako pogledaš malo, više malo većina dionica drži prosjećnu cijenu od jučer, plus minus jedan dva posto! Promet je zadovoljavajući. Kupuje se! E tu ja vidim popunjavanje GAPOVA. Ne treba mi stranica sa sto uzoraka svijeća, pa da nešto pametno zaključim. Ovo je burza. Nema previše pameti ! Kažem … možda sam se zeznuo sa ATPL, ali opet… plus je plus ! 😉
[/quote]

koliko je meni poznato "gap" je kad cijena skace i ostavlja cjenovnu rupu iza sebe…
jucer nije bilo rupa…

@ tigrus

Za mene je GAP razlika između najniže, najviše i prosječne cijene! A jučer je bio OGROMAN GAP na ATPL. Moj GAP! Danas se puni, ali opet prema gore. Kladim se da će većina dionica završiti dan na 0%, eventualno -1%

Jucer sam se držao MACD-a i danas odmah zglajzo, e sunce mu j… i njemu i ostalim indikatorima
a ZABI posebno
[angry]

Crobex candlesticks je polazao danas ovo…
Vaš link

perlija
ledo 1 6060 5521 -8,89%
zvzda 1 4800 4505 -6,15%
atpl 1 1000 922 -7,80%
ingr 1 139 132,8 -4,46%
igh 1 7250 6779 -6,50%

nisam dostojan da uniđem u krug prijatelja vaš nego samo recite riječi ozdraviće minus moj

New Report

Close