Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mogao bi biti iscrtan i double zigzag ?

Kad vidim crveno pretvaram se u bika

Kako se približava vrijeme očekivanog rasta zbog izbora, tako i TA analitičari svoju sliku podešavaju svom psihičkom stanju. To je osnovni razlog zbog kojeg, mislim, ima malo dobrih analitičara. Zbog svog psihičkog stanja često sam mogla pokazatelje protumačiti na ovaj i onaj način. Rijetki su oni koji vide točno.

P.S. Ponavljam, pobornik sam TA.

@vlad
kada si radio targete da li si izračunao da li se radi o kraćem ili dužem vremenskom razdoblju?


Znam, jer se obracam Zmrklicu i Lopini za FA jer ih smatram kompetentnima za to podrucje. Nista ne odbacujem, prikupljam podatke i sam odlucujem sta cu s njima.
Tako bi trebali i oni koji ne vjeruju u TA samo cuti sta tehnicari kazu, a onda po svome.
I zato mi nije jasno cemu prepirke.
Ako nekoga TA ne zanima, onda ne treba trositi svoje vrijeme na ovoj temi.
[wink]

Ma sve pet. Ja ne odbacujem TA, vec ocekujem od nje da mi da detaljnije odgovore od one koje mi nudi klasicna "FA" metoda:

trziste pada zbog: svjetske financijske krize, krize TK u Hrvatskoj (ulazak mirovinaca, pad OIF, prezaduzenosti, pucanja margin callova… itd itd).

Dakle, ja kao nevjeza u TA znam da trziste pada i padat ce i dalje – vjerojatno. Ono gdje bi TA trebala biti superiorna jest ukazivanje na valove di se moze usicariti koja kuna – a to jos nisam vidio da je netko predvidio (a bilo je mogucnosti). I dalje se vice, pad pad, pa to svi vidimo.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje




tigriću, samo za tvoje oči

iz ovog grafa vidim negativni engulfing sa stohastickim oscilatorom oko 50.

(-) enfungling bi trebao znaciti okret trenda prema dole, a ako stohastic dodje do 80 imamo gotovo siguran signal da se ide dole.

misljenja?

ps. ovo je isto odgovor za mise99.
[/quote]
E u tome je problem. Prvo, hvala što me pokušavaš naučiti, ali zašto ako stohastic dođe do 80 imamo signal za dole?
[/quote]

evo ti definicije za stohastic:

Slow Stochastic (Spori stohastik)
Prati poziciju zaključne, u odnosu na najvišu i najnižu cijenu. Svrha mu je prepoznati momente prenakupovanosti i preresprodanosti.
Način tumačenja:
Slow stohastic daje više vrsta informacija.
1.Vrjednosti ispod 20 se tumače stanjem preresprodanosti, a iznad 80 stanjem prenakupovanosti.
2. Kada se na grafu Slow Stochastica pored %D prikazuje i njeni 3dnevni SMA (jednostavni pomični prosijek), tada taj pomični prosijek služi kao «okidač» i njegovo presjecanje Slow Stochastic linije na gore se smatra «kupi», a na dolje «prodaj» signalom.
3. Počatak rasta Slow Stoshastica dok je cijena još uvijek u padu smatra se znakom mogućeg kraja padanja cijene i početkom uzlaznog trenda, a suprotno za negativnu divergenciju.

Kombinacijom Stohastica ili Wiliamsa sa japanskim svijecama dobijes "filter" za obrazce japanskih svijeca koji se formiraju na grafu….
sad je trenutno aktualan negativni engulfing patern.koji u pravilu znaci pad – tj okret trenda prema dole.

svijece same cesto nisu dovoljan pokazatelj pa ga treba kombinirati sa drugim pokazateljima.
i sad ako imas stohastic iznad 80 i patern obrata trenda mozemo reci da ce se vrlo vjerojatno obrat trenda i dogoditi…
isto vrijedi i za obrnutu situaciju…



Znam, jer se obracam Zmrklicu i Lopini za FA jer ih smatram kompetentnima za to podrucje. Nista ne odbacujem, prikupljam podatke i sam odlucujem sta cu s njima.
Tako bi trebali i oni koji ne vjeruju u TA samo cuti sta tehnicari kazu, a onda po svome.
I zato mi nije jasno cemu prepirke.
Ako nekoga TA ne zanima, onda ne treba trositi svoje vrijeme na ovoj temi.
[wink]

Ma sve pet. Ja ne odbacujem TA, vec ocekujem od nje da mi da detaljnije odgovore od one koje mi nudi klasicna "FA" metoda:

trziste pada zbog: svjetske financijske krize, krize TK u Hrvatskoj (ulazak mirovinaca, pad OIF, prezaduzenosti, pucanja margin callova… itd itd).

Dakle, ja kao nevjeza u TA znam da trziste pada i padat ce i dalje – vjerojatno. Ono gdje bi TA trebala biti superiorna jest ukazivanje na valove di se moze usicariti koja kuna – a to jos nisam vidio da je netko predvidio (a bilo je mogucnosti). I dalje se vice, pad pad, pa to svi vidimo.

[/quote]

sakai, nije baš točno… naravno da ljudi JESU predviđali valove gdje se da "ušićariti" koja kuna…

samo da te podsjetim na dno 10.10, kada sam ja tvrdio da smo udarili dno na crobexu, a geronimo je slično tvrdio za ameriku… ako se sjećaš, rekao sam nešto tipa "ako to nije to, onda ne znam kak bi dno uopće trebalo izgledati"… isto tako, nekoliko puta sam fulao dno za jedan dan… također, na petak 19.09, nakon ogromnog rasta svi su već vidjeli crobex na preko 3800, a ja sam rekao u ponedjeljak idemo dolje… čvrsto i protiv svih… jel se sjećaš fraze "ljudi, nemojte se zaletati"? sjećam se da je još i vlad fino rekao da to nije to…

ovdje ističem svoj doprinos ne zato kaj sam teški ego-triper, nego zato kaj se tih "mojih" datuma dobro sjećam, a drugi su isto pisali i predviđali… mislim da su svi svjesni i da je vlad često išao "protiv svih" i davao prognoze, iako se nikad nije bavio kratkoročnim valovima…

ja sam osobno nekoliko puta fulao dno za jedan dan, i nekoliko puta pogodio "točno u sridu", i svaki puta kada sam nešto napisao na forumu, također sam i ušao/izašao u/iz dionica… dakle, nije mi bila svrha prepucavanje, nego sam iznašao svoj stav i razumjevanje situacije, po kojem sam i ulagao novac… i da, fulati dno za jedan dan i nije tak loše, svejedno profitiraš… 🙂

tako da mislim da ova tvrdnja gore ne stoji… onaj ko je htio nešto naučit i lovit dna, imao je priliku…

ali ljudi, ruka koja prima je uvijek ispod ruke koja daje… tako da ovi bahati i arogantni likovi koji misle da moraju biti u pravu, a da će svejedno nešto dobit i naučit, mogu to prekrižit… ne možeš kopati rupu negdje drugdje na način da ćeš dublje kopat na istom mjestu…

isto tako, dok god na ovoj temi ima smeća od postova, siledžija, provokatora i sličnih, možete svi bit sigurni da će se "igrači" držati više u pozadini dok se dotični provokatori ne ispucaju i malo smire…

Pametan, ako to želiš.

@mig

jel znaš onaj zen aforizam, dok ti čaša nije prazna, ne možeš u nju ulit novu tekućinu?

khmmm, zapravo mislim da se radilo o šalici čaja…

Pametan, ako to želiš.

Čisto amaterski smatram na osnovu tabele kolege krikmana i vlad111, da smo u padajućem trendu postigli dno 3 vala (prije par dana). Sada se nalazimo u 4 valu padajućeg trenda. Kada se pogleda dugoroćni kanal, mogli bi u četrvrtom valu porasti najmanje na 2580 crobi (možda i više).

Najbitniji elemenat 4 vala su trokuti (trokuti se isto tako mogu pojaviti kao korektivni val B) pa će se po tome u nastavku vidjeti, dali smo u pravu.


Da bi rijec rekel. Ja jesam nesto usicario, pa ti zahvaljujem na TVOJOJ prognozi, koja se poklapala i sa nekim mojim predvidjanjima. Arogancije ima, slazem se. No, nisu zastupljeni samo na jednoj strani….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje





tigriću, samo za tvoje oči

iz ovog grafa vidim negativni engulfing sa stohastickim oscilatorom oko 50.

(-) enfungling bi trebao znaciti okret trenda prema dole, a ako stohastic dodje do 80 imamo gotovo siguran signal da se ide dole.

misljenja?

ps. ovo je isto odgovor za mise99.
[/quote]
E u tome je problem. Prvo, hvala što me pokušavaš naučiti, ali zašto ako stohastic dođe do 80 imamo signal za dole?
[/quote]

evo ti definicije za stohastic:

Slow Stochastic (Spori stohastik)
Prati poziciju zaključne, u odnosu na najvišu i najnižu cijenu. Svrha mu je prepoznati momente prenakupovanosti i preresprodanosti.
Način tumačenja:
Slow stohastic daje više vrsta informacija.
1.Vrjednosti ispod 20 se tumače stanjem preresprodanosti, a iznad 80 stanjem prenakupovanosti.
2. Kada se na grafu Slow Stochastica pored %D prikazuje i njeni 3dnevni SMA (jednostavni pomični prosijek), tada taj pomični prosijek služi kao «okidač» i njegovo presjecanje Slow Stochastic linije na gore se smatra «kupi», a na dolje «prodaj» signalom.
3. Počatak rasta Slow Stoshastica dok je cijena još uvijek u padu smatra se znakom mogućeg kraja padanja cijene i početkom uzlaznog trenda, a suprotno za negativnu divergenciju.

Kombinacijom Stohastica ili Wiliamsa sa japanskim svijecama dobijes "filter" za obrazce japanskih svijeca koji se formiraju na grafu….
sad je trenutno aktualan negativni engulfing patern.koji u pravilu znaci pad – tj okret trenda prema dole.

svijece same cesto nisu dovoljan pokazatelj pa ga treba kombinirati sa drugim pokazateljima.
i sad ako imas stohastic iznad 80 i patern obrata trenda mozemo reci da ce se vrlo vjerojatno obrat trenda i dogoditi…
isto vrijedi i za obrnutu situaciju…
[/quote]
E ti si pravi, nesbični učitelj, svaka čast

@tigrus
da li češće koristiš fast ili slow stohastic? I da je naziv turbo stohastic isto što i fast stohastic?

Prvo da se razumijemo (da me vlad opet ne maltra) poštujem te isto kao i Zlog jer imate znanje,

ali dečki ako ste toliko bolesno sigurni da ovo nije bilo dno pa zašto drukate tu onda toliko?
Zašto?

Oni koji su Vas poslušali su u cashu i sada drukaju sa vama a drugi nisu i neće slušati.
Koja korsit od dnevno 10 puta postanja tipa "KOREKCIJA NIJE GOTOVA"

Nije vrag da ste i dalje u cashu i sada nastaje nervoza?
Pa nećete valjda kupiti na vrhu?

Ja sam od prošlog tjedna 12% u plusu a vi?
Ajd ostavite male na miru i prestanite.

Vi tvrdite da idemo dolje ali ohladite malo.
Dovoljno je isti graf postati jednom dnevno a ne 10 puta.

I ovako i onako Dinko odlučuje. Rađe priznajte dali radite za njega?

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close