Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@kjelic

Potvrđujem da si bio skroz u pravu

nažalost [lol]

Ne znam Jelicu, meni metode TA ipak vise naginju na špekulaciju, FA na ulaganje, a FA+TA kao pametno ulaganje…. ako znas na sto mislim.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Ne znam Jelicu, meni metode TA ipak vise naginju na špekulaciju, FA na ulaganje, a FA+TA kao pametno ulaganje…. ako znas na sto mislim.

Potpuno ste u pravu.Majstori TA će tehničarima priuštiti velike podvale.Tehnički savršena
prilika,a u biti totalna pušiona.Da TA je kocka,ali u kombinaciji sa TA je šansa.

***obrisano***
sto cemo ako se padajuci klin ne ostvari?

sto mislis, kada ce se odbiti od donje stranice? (ako ovo uopce je padajuci klin…)

Evo napravio sam svoje viđenje padajućih klinova ove godine
i usporedio sam ih sa sentimentom.

Nakon doticana vrha klina, ako se desi veći pad, onda ide veći rast, kao i u travnju, a ako se ne desi rast, već stagnacija, onda ćemo odraditi flat.


Poštovanje!

Imam jedno pitanje: kako to 4. val može uci u 1.?

hvala

Isa Lera Đamba

Postovani,

kao sto sam napisao u svome postu, imam drugi count za razliku od mnogih ovdje, pa stoga ne mozemo govoriti u cetvrtom valu.

Sretno.


ne moraš se složiti.
ti slobodno broji valove kako hoćeš: postoje brojne mogućnosti.
a ja znam zašto kažem da grobi korekcija SIGURNO nije dovršena: to su osnove ewt-a koje UVIJEK funkcioniraju.
nažalost, ti to ne uspijevaš prepoznati/razumjeti.

Postovani Vlad,

ne moras se odmah uvrijediti, cim se netko ne slaze s tobom. A sto je najvaznije, ja se u prvom redu ne slazem sa tobom oko rijeci !SIGURNO!, koja ne pristoji jednome TA analiticaru i moze imat teske posljedice za neke od citaoca, pogotovo nakon dosta dobrih objava TA s tvoje strane.

Oko same korekcije CROBIJA ja dopustam mogucnost, da cemo jos ici dolje u ovom valu, kojeg ja brojim kao 3., a razlika izmedju nasih misljenja je samo to, da ti to TVRDIS!

A bas me zanima tvoj daljnji count, kako vidis razsplet situacije, mozda vidis nesto, sto sam ja propustio, pa bi mi bilo veoma drago, da to stavis ovdje.

Pozdrav i sretno.

Ne znam ekonomiju,ne kužim tablice, grafikone čitam laički, ne znam što je zig-zag…ali
zaključci, otvorene ispovjedi i statistika, smirivanje i zbrajanje gubitaka…. tako je
uvijek poslije "jakog nevremena"…. , zar ne ? osjećaj da si preživio …

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Evo napravio sam svoje viđenje padajućih klinova ove godine
i usporedio sam ih sa sentimentom.

Nakon doticana vrha klina, ako se desi veći pad, onda ide veći rast, kao i u travnju, a ako se ne desi rast, već stagnacija, onda ćemo odraditi flat.

hmmm…
dobra je paralela, ali jesi siguran da je sentiment tako los?
vidim da bi ekipa rado vidjela koji dan rasta…
a imamo i potporu sa stranih burzi.

ajde, pricekat cemo dok ne krene prema dole pa cemo vidjeti za taj sentiment…
znaci, po analizama odbijanac ne bi trebao biti previse jak.

ovo je dobra usporedba za one koji tvrde da je padajuci klin samo za bull market.

inace, postoji patern koji kaze da bi se obrat trenda mogao dogoditi na formaciji padajuceg klina,
ali to je vrlo rijetko… [proud]

Ljudi moji, vidite da ovdje neki kvazi stručnjaci, namjerno ne stavljaju sve opcije koje su otvorene za daljni tijek razvoja događaja, svatko imalo educiran na podrucju TA takodjer ne može odbaciti zig zag, stoga mi nije jasno zašto to ovi "vrli stručnjaci" ne prihvacaju kao jednu od mogucih opcija..

vec sam ranije naveo kako postvaljaju targete pa time šatro zadivljuju svijet..u padajucem tržištu konstantno spuštaju ranije tr navedena targeta u rasponu od 40 %, što je zapravo nemoguce promašiti.


Dvije velike greške profesionalnog kapitala načinjene na Crobexu.

U prvom slučaju dopušten je preveliki rast, a u drugom slučaju zaustavljen je rast. Posljedično, došlo je do deformacije, nepotrebne neizvjesnosti i pada povjerenja. Sve dobro što je do tada učinjeno na održanju konkurentnosti tržišta, praktički je uništeno, barem na neki kraći rok – jer je u međuvremenu došlo do selidbe kapitala na Zapad, zbog bolje kratkoročne perspektive. Na žalost, sad više ne postoji šanse za ispravljanje greške – na taj kraći rok – jer je Zapad u prednosti, manje neizvjestan, pa i s više povjerenja.

Ostaje nada da će priofesionalaci ovu poruku shvatiti kao dobronamjernu i nikad više ne učiniti ovakve greške (a sličnih pojava bilo je i ranije). Za dobro svih nas, za dobro hrvatskog tržišta kapitala.


Upravo tako, tu su moje najveće greške. Očekivala sam da neće biti tako. I upala u probleme.


hmmm…
dobra je paralela, ali jesi siguran da je sentiment tako los?
vidim da bi ekipa rado vidjela koji dan rasta…
a imamo i potporu sa stranih burzi.

ajde, pricekat cemo dok ne krene prema dole pa cemo vidjeti za taj sentiment…
znaci, po analizama odbijanac ne bi trebao biti previse jak.

ovo je dobra usporedba za one koji tvrde da je padajuci klin samo za bull market.

inace, postoji patern koji kaze da bi se obrat trenda mogao dogoditi na formaciji padajuceg klina,
ali to je vrlo rijetko… [proud]

Sentiment je daleko lošiji nego pred ljeto.
Odbijanca neće biti, u najboljem slučaju možamo rasti 10% do 2500 nakon kad klin probije vrh, i to zbog obećavajućih oscilatora.


@Sampras

Može li analiza i graf za tvoje očitovanje rasta?


DAX

evo Bloomberg je objavio sve parametre za index od petka. Stanje i prespektiva sadržani su na priložnom grafu.


U tvom kasnijem postu sa grafom daxa se vidi da se i tamo dogodilo isto

New Report

Close