Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



viro-koja katastrofa od izvještaja.

p/e ttm (pri 480 kn): 697!!

aj, bar nije gubitaš…


ode viro prema ca 250…

Tog cijelog dana viro : Najviša 480, najniža 455, prosjećna 465,64

Koje veze ima p/e Vira s TA? 1,Drugima zamjeraš korištenje FA i veliš da nema nikakve veze FA s TA. Zašto onda tebi ima veze TA s FA? 2.Sam se zakopavaš u svoje laži sve više i više. Previše ste se razbahatili pa ne možete sve poloviti što pišete. I nije vam ovo prvi put.
[/quote]
ad1)
prekjučer sam napravio dvije digresije: za dlkv i viro.
rekao sam par stvari vezanih uz FA.
za dlkv sam se čak i ispričao na digresiji.

ad2)
na tvoju veliku žalost, ni u privatnom životu, ni ovdje na forumu, ne lažem.
ne bi mi mogao povjerovati koliko sam čist u tome: zato te ne namjeravam ubjeđivati.
zašto sam rekao na tvoju veliku žalost?
zato jer je i konstatacija o nedovršenosti grobi korekcije točna i nije laž. [bye]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


……jutro

-Ovdje nesto nije jasno …. , onima koji spminju korekciju …

-Ukoliko radite po TA , korekcija nije nikada gotova …. , to je valjda jasno ….. , svakih
par dana rasta slijedi korekcija ….. , zatim rast ….., korekcija ….itd …

P.S.
-Možda će mi netko objasniti ( i ne samo meni ) , zašto je važno znati dno , ako trgujete
po TA , odnosno u ovim uvjetima ulaz-izlaz je dan-dva …????

Sve krivo napisano uz pokazivanje elementarnog nepoznavanja TA.
TA jasno razlikuje korekciju od bear marketa. Imas vise od 20tak ‘chart patterns’ koji kad se uoce na grafu govore sta mozes ocekivati od dionice. KAd dodje do ‘krsenja’ pravila ovih obrazaca onda se pravi nova analiza .
Inace, ‘znati’ dno je bitna informacija za sve nas! Osobno sam vec ulazio par puta i izlazio sa nulom ili 2-5% minusa sto je zanemarivo obzirom na pad koji se dogodio!
Svaki FA analiticar koji je ‘mislio’ da je dno na 3250 bodova je sada u gadnom minusu, dok tehnicar ima pare i ceka.
Zelis dokaz?? Izgubio sam nesto manje od 20% portfelja , a dionice su pale za cca 70-80% !!
Dakle bez obzira na minus , ja sam ‘zaradio’ jer mi se broj dionica koji mogu kupiti STRASNO povecao!

Za kraj cu reci kako je potpuno nepotrebno voditi uzalidne rasprave oko toga sta ej bolje : FA ili TA !
Jer svatko ima svoj nacin ulaganja !


Kjelicu – krivo si me razumio. Nećete niti vi tehničari nišra zaradit ako dođe do sloma tržišta kapitala. Vaš trud i analize i gubitak vremena na grafove također se vodi pretpostavkom da će korekcija jednog dana završiti i da će krenuti rast. Ko će dignuti tržište – pretpostavka je strani kapital – zašto bi strani kapital ulagao na ZSE – zato što se jeftino po FA.

Bez obzira sto nemam dionice, ne zelim slom trzista! Trziste se ne ponasa na nacin da prati TA analizu, vec TA analiza prati trziste. Ako vidim nesto u grafikonu sto mi se ne svidja gledano na iducih par meseci onda necu ulagati. Nista vise ili manje ne zelim reci.
Ljetos sam na temi ‘Tankerska plovidba’ rekao kako FA ne vrijedi u padajucem trzistu pa me par likova uvjeravalo kako sam u krivu. Gdje su oni sada obzirom da je trziste palo za -50% od tada, a gdje sam ja koji je skoro cijelo vrijeme bio u cash poziciji?
Nisam ja strucnjak za burzu, samo pratim grafikone!

Imam svoju ‘izreku’ koju cu postivati dok sam ziv (sto se tice investiranja!) :

KAD VIDIS NESTO NA GRAFU- KUPUJ ! (odnosi se na continuation i reversal obrasce, indikatore, ewt itd.)
AKO NE VIDIS NISTA NA GRAFU – NE ULAZI ! ( nemam nista od gore navedenog )

Rekao sam ti npr. kako TNPL ispod 2500 kn nema potpora. Prva slabija potpora je cca 1300kn (gdje je i sada) pa 1000kn.
Ako se zatvori na 999kn nema vise kupovine TNPL dok se ne vidi gdje ce pasti!!

Najvise iskustva sam stekao na Forexu. Bolnog iskustva. Srecom sa malo para…

Burza/Forex brzo ispravlja krive odluke, samo sto neki ne zele nauciti.

@Schiptar
Ako uzimas cjelokupnu korekciju kao ABC i mislis da smo tek u A valu (koji je opet abc) onda bi cjelokupna korekcija bila flat tipa?? Mislis da je to moguce? Teoretski je moguc i tvoj scenario da sad krenemo gore za 4 pa dole, pitanje da li je vjerojatan.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

evo friške verzije

https://www.technicalindicatorindex.com/newsletter/bpdf/TII_Newsletter_948A_10.31_7055475115.pdf

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

…..večer

Sve krivo napisano uz pokazivanje elementarnog nepoznavanja TA.
TA jasno razlikuje korekciju od bear marketa. Imas vise od 20tak ‘chart patterns’ koji kad se uoce na grafu govore sta mozes ocekivati od dionice. KAd dodje do ‘krsenja’ pravila ovih obrazaca onda se pravi nova analiza .
Inace, ‘znati’ dno je bitna informacija za sve nas! Osobno sam vec ulazio par puta i izlazio sa nulom ili 2-5% minusa sto je zanemarivo obzirom na pad koji se dogodio!
Svaki FA analiticar koji je ‘mislio’ da je dno na 3250 bodova je sada u gadnom minusu, dok tehnicar ima pare i ceka.
Zelis dokaz?? Izgubio sam nesto manje od 20% portfelja , a dionice su pale za cca 70-80% !!
Dakle bez obzira na minus , ja sam ‘zaradio’ jer mi se broj dionica koji mogu kupiti STRASNO povecao!

Za kraj cu reci kako je potpuno nepotrebno voditi uzalidne rasprave oko toga sta ej bolje : FA ili TA !
Jer svatko ima svoj nacin ulaganja !

-O tome vam ja i govorim (i ne samo vama) , koji je to FA analitičar(investitor) povlačio
poteze po dnu CROBEXA od 3250 …..ili bilo kojeg drugog broja…..

-U FA se gledaju neki drugi parametri …. [smiley]

-Ali pošto mi nismo dugoročni investitori (ma što to značilo) , zanimaju nas valovi ….. ,
i zato su većina "analiza"(targeta) potpuni promašaj ….

-Dno je bilo prije tri tjedna , bilo je prije tri dana ….. , zatim u travnju …. , a biti
će opet kroz koji dan ili tjedan …….itd …

-A između ????? …. , Što ćemo raditi između …. ????

….Najavljivati novo dno (ili target) cijelo ljeto …. i to na 3100 …. [smiley]
…….poput Barona ….(i još nekih)….

-Spominjali ste elementarno nepoznavanje …. [smiley]…. , ali nema argumenata…

….zašto je važno znati gdje je dno ove godine …. , ako trgujemo skoro svaki tjedan ???

-Jedino ako ne trgujemo .,… onda OK …..čekamo dno , ….pa kada ono prođe….
….i još tjedan-dva , da smo ziher….. pa ćemo kupiti ….. [smiley]

…..pred sam novi pad ….

.Dr M Wagner


Dvije velike greške profesionalnog kapitala načinjene na Crobexu.

U prvom slučaju dopušten je preveliki rast, a u drugom slučaju zaustavljen je rast. Posljedično, došlo je do deformacije, nepotrebne neizvjesnosti i pada povjerenja. Sve dobro što je do tada učinjeno na održanju konkurentnosti tržišta, praktički je uništeno, barem na neki kraći rok – jer je u međuvremenu došlo do selidbe kapitala na Zapad, zbog bolje kratkoročne perspektive. Na žalost, sad više ne postoji šanse za ispravljanje greške – na taj kraći rok – jer je Zapad u prednosti, manje neizvjestan, pa i s više povjerenja.

Ostaje nada da će priofesionalaci ovu poruku shvatiti kao dobronamjernu i nikad više ne učiniti ovakve greške (a sličnih pojava bilo je i ranije). Za dobro svih nas, za dobro hrvatskog tržišta kapitala.

Odličan post svaka čast.



Kjelicu – krivo si me razumio. Nećete niti vi tehničari nišra zaradit ako dođe do sloma tržišta kapitala. Vaš trud i analize i gubitak vremena na grafove također se vodi pretpostavkom da će korekcija jednog dana završiti i da će krenuti rast. Ko će dignuti tržište – pretpostavka je strani kapital – zašto bi strani kapital ulagao na ZSE – zato što se jeftino po FA.

Bez obzira sto nemam dionice, ne zelim slom trzista! Trziste se ne ponasa na nacin da prati TA analizu, vec TA analiza prati trziste. Ako vidim nesto u grafikonu sto mi se ne svidja gledano na iducih par meseci onda necu ulagati. Nista vise ili manje ne zelim reci.
Ljetos sam na temi ‘Tankerska plovidba’ rekao kako FA ne vrijedi u padajucem trzistu pa me par likova uvjeravalo kako sam u krivu. Gdje su oni sada obzirom da je trziste palo za -50% od tada, a gdje sam ja koji je skoro cijelo vrijeme bio u cash poziciji?
Nisam ja strucnjak za burzu, samo pratim grafikone!

Imam svoju ‘izreku’ koju cu postivati dok sam ziv (sto se tice investiranja!) :

KAD VIDIS NESTO NA GRAFU- KUPUJ ! (odnosi se na continuation i reversal obrasce, indikatore, ewt itd.)
AKO NE VIDIS NISTA NA GRAFU – NE ULAZI ! ( nemam nista od gore navedenog )

Rekao sam ti npr. kako TNPL ispod 2500 kn nema potpora. Prva slabija potpora je cca 1300kn (gdje je i sada) pa 1000kn.
Ako se zatvori na 999kn nema vise kupovine TNPL dok se ne vidi gdje ce pasti!!

Najvise iskustva sam stekao na Forexu. Bolnog iskustva. Srecom sa malo para…

Burza/Forex brzo ispravlja krive odluke, samo sto neki ne zele nauciti.

[/quote]

Potpuno istinito, i bio si skroz u pravu. Jednostavno sam preveliki bik i optimista, na nekim poljima u životu se vraća na dobro, a nekad te lupi po glavi
[cool]

Samo sam rekao da bi dugoročno se ipak tržište moralo unormaliti. Kod nas se veliki igraju tržištem na diletantski način, kao što se kolega MMM primjetio.
pozdrav


Haha!
Cuj, sve sam ovo pisao ljetos na forumu pa trazi ako ti se da. I privatno sam nekima slao analize.
Nisam ja ovdje da nesto dokazujem niti mi to pada na pamet.
Zbog mojih analiza (od prije par mjeseci) kako ce sve i dalje padati konstantno dobijam jedinice na ovom forumu.
Sto se Kostolanya tice, ne brini procitao sam njegove knjige.
Nisam ja Vlad koji ima celicne zivce pa trpi pljuvanje svojih grafova (koji su skoro uvijek tocni).

Ja barem Vladu, Abu,Zlu i ostalima koji salju analize bez obzira na tocnost dajem 100%, a ostalima koji serendaju jedinice. Bar nesto.


Samo sam rekao da bi dugoročno se ipak tržište moralo unormaliti. Kod nas se veliki igraju tržištem na diletantski način, kao što se kolega MMM primjetio.
pozdrav

Prijatelju, znam na cega mislis i slazem se! Svaka je kriza prolazna tako i ova. Kad-tad cemo uci u nekakvu vrstu bocnog trenda te konacno i u pravi rast.
Bez obzira sto mjesecima pricam o padajucem trendu zbog cega konstantno dobijam lose ocjene, evo jedna zamolba za tebe : potvrdi nekima na ovom forumu sta sam rekao za dugorocno viziju naseg trzista : kako sam misljenja da ce opet nastupiti jaki optimizam na nasoj burzi gdje ce TNPL vrijediti mozda i 15.000 kn.
I ja sam optimista, samo ne u ovom trenutku vec dugorocno gledano!

bas iz ovajvih razloga sto se ocito moram svadjati zbog MOJEG misljenja, ne pisem cesto na forumu.
Moje je misljenje samo moje, pa ako je i krivo neka mi se dokaze suprotno, a ne pricati o " Kostolanyiu i samoubojstvu". Strasno.


-O tome vam ja i govorim (i ne samo vama) , koji je to FA analitičar(investitor) povlačio
poteze po dnu CROBEXA od 3250 …..ili bilo kojeg drugog broja…..

-U FA se gledaju neki drugi parametri …. [smiley]

-Jedino ako ne trgujemo .,… onda OK …..čekamo dno , ….pa kada ono prođe….
.Dr M Wagner


Kolega, ocito se nismo razumjeli!! Ja NE trgujem!
Uhvatio sam vecinu korekcije prema gore (3200-4000) i prakticki od tada ne trgujem. Uz par iznimki gdje sam zavrsio sa nulom ili mizernim gubitkom.
Ta se odluka temeljila ISKLJUCIVO prema TA ! I to sam pisao par puta na forumu.
Cak sam pisao kako je ‘pametnije’ cekati nekakvu potvrdu i uci na visim cijenama ako se pokaze da slijedi rast! A taj rast nebi trebao biti tjedan dana, vec koji mjesec sto bi znacilo konacno smirivanje krize. Toga jos nazalost nema.

I nemoj se ljutiti sto sam rekao ono o neznanju. Napisao si kako tehnicari uvijek imaju korekciju tj. pisao si opcenito , a tako pojednostavljeno na TA se ne smije gledati. Preko TA se moze trgovati ma sta Kostolany ili neki drugi pisac rekao. Zaista nema potrebe pljuvati na TA, a kamoli na tehnicare!

Zivio!


pa su zaboravili sitan propust od prije 10-ak dana kad se moglo dici 30 %. A ti vikao, sell, sell.

Ja sam digao 15% sa malo para. U petak ulaz – u pon izlaz. To NIJE ulaganje, to je KOCKA!

Dakle – Vlad je bio u pravu !

New Report

Close