Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Može li mi netko od tehničara napisati 1target za Zvijezdu?

Znam da ne bi trebala nikako ali može li u nekom nastavku krize u ikom slučaju Zvijezda ispod nominalne?

Ja sam 90% već odlučio da kupim nešto Zvijezde – i pitam vas već tri puta a nitko se po meni ne usuđuje
napisat target… Ili da čekam?????

Hvala!!!!!

cekaj.


viro-koja katastrofa od izvještaja.

p/e ttm (pri 480 kn): 697!!

aj, bar nije gubitaš…


ode viro prema ca 250…

Tog cijelog dana viro : Najviša 480, najniža 455, prosjećna 465,64

Koje veze ima p/e Vira s TA? Drugima zamjeraš korištenje FA i veliš da nema nikakve veze FA s TA. Zašto onda tebi ima veze TA s FA? Sam se zakopavaš u svoje laži sve više i više. Previše ste se razbahatili pa ne možete sve poloviti što pišete. I nije vam ovo prvi put.

odlična analiza
ANALIZA
CROBEX: Oprez dominira iako je P/E ove godine smanjen čak četiri puta
Autor/izvor: Oriana Ivković Novokmet
ZAGREB – Početkom godine P/E indikator za CROBEX bio je iznad 26, no intenziviranjem negativnog trenda uslijedio je drastičan pad kojim je vrijednost indeksa od početka godine (za sada) smanjena za čak 58% i koji je potpuno promijenio perspektivu.
http://www.seebiz.eu/hr/burze/crobex-oprez-dominira-iako-je-p_e-ove-godine-smanjen-cak-cetiri-puta,29118.html

@Tigrus

Ako Europa i Ameri odrade rast i oscilatori dođu u prekupljenu zonu, krenut će rasprodaja.
A odradili su rast bez nas jer kako je naveo kolega MMM 2x smo spriječeni u tome.

Bilo to zbog lošeg tajminga, bilo zbog iskrcavanja i štopanja fondova.

@tigrus

Koliko se ja sjećam vi ste kolega ovaj prošli tjedan sa sigurnošću predviđali S&P 500 da će pasti na 770 a ovaj tjedan što slijedi po vama bi S&P 500 trebao pasti na 660 pa ako možete malo prokomentirati šta se desilo i zašto se prognoza nije ostvarila.

pozdrav

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

…uglavnom nemam drob koji može provariti sve što se zadnjih dana piše po ovom topicu pa ću se suzdržati od daljnih komentara.

Iako sam sam u razmišljanju o mogućem razvoju dogaađaja i nemam skroz determiniran stav, mogu samo navesti jedan mogući scenarij (vidi prilog) koji mi se čini kao mogući odgovor na vlastite nedoumice.

Napomena:
Kroz prijašnjih par postova nastojao sam prikazati sliku prema kojoj smo se već našli u 5. valu (ujedno i završnom valu A korekcije) i to najviše iz razloga što je granica od 2134 boda probijena, međutim razvoj događaja u zadnjih par dana ne ide mi nikako u prilog toj tezi. Pokušao sam u literaturi naći odgovor na to pitanje i rezultat je ovaj garf u prilogu.

Naime korekcija (4. val) se može razviti i na način kako je prikazano u grafu i to vrlo rijetko, ali ne i nemoguće tako da jedan od podvalova probiije donju grnicu 3. vala. Graf je izvučen iz Prechterove literature pa ga stoga smatram relevantnim ( http://www.scribd.com/doc/4945264/Prechter-Comprehensive-Elliott-Wave-Course ).
Prema tom scenariju moguće je da se 4. val probije i završnu točku 3. vala i da završi na razini većoj od 2850 bodova te da tek nakon toga nastupi formiranje 5. završnog vala (prije početka B korekcije padajućeg trenda).
Zašto mislim da se upravo radi ovoj situaciji?!
– Rast od 2314 do 2850 odvio se u tri vala (gledano intraday), pad sa 2850 na 2018 odvio se u tri vala (intraday), ponovni rast od 2018 na više, odvija se u složenoj formi sa više od tri vala (vjerojatno 5.).
Nakon dovršetka korektivnog 4. vala očekujem dno A vala na razinama od cca 1600 bodova.
Ako analiziramo ewt metodom s intraday aspekta ili pak uzmemo globalnu sliku korekcije od nove godine na ovamo i promatramo je kao običan zigzag – abc (unutar A vala ukupne korekcije) tada dolazimo do sličnog rezultata – znači razina cca 1600 bodova kao rezine nakon koje će se dogoditi značajniji preokret trenda.

Naravno možete se i popišati na sve ovo.

Na ovo razmišljenje su me potakli Abu ali i Caccone



@tigrus

Koliko se ja sjećam vi ste kolega ovaj prošli tjedan sa sigurnošću predviđali S&P 500 da će pasti na 770 a ovaj tjedan što slijedi po vama bi S&P 500 trebao pasti na 660 pa ako možete malo prokomentirati šta se desilo i zašto se prognoza nije ostvarila.

pozdrav

nemam pojma zasto nije pao.
ja sam mislio da ide na 770 , ali eto odbilo se…
jedva se odbilo, ali se ipak odbilo…

vjerojatno ovo ne padanje na 770 mozemo pripisati povecanom optimizmu ulagaca
koji se temleji na ko zna cemu…

ali bottom line – doci ce to do 770, ali s vremenskom odgodom…

eto ti korektan odgovor…
boljeg objasnjenja nema.

evo još jedne debate, čisto da znate da i vani postoje različita mišljenja, ali se slažu u tome da još nismo vidli dno

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Još sam novi u TA, pa ako mi možete prokomentirati sljedeće. Donji graf mi liči na falling wedge pa ću citirati Murphya: " At bottoms, a falling wedge would be a tipoff of a posible end of a bear trend….a rising wedge is bearish and a falling wedge is bullish."
Pozdrav!

@Schiptar
upravo tako…
Abu , a i ja sam istog misljenja….nismo jos dovoljno pali …no
kao sto sam i u zadnjem ( il predzadnjem ) postu koji sam naslovio na Cromana ( ali i Vlada)
pitao koliko u svoje formacije unose i situaciju koju EWT analiza nemoze predvidjeti recimo izbore u americi…nisam jos dobio odgovor…
nemora ovo biti tocno ali je svakako jedna od mogucnosti…dakle da 4 val nije gotov


@Ljuti

da nalazimo se u trokutu…..
a jeeeehiga
sutra cemo vise znat
[lol]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.



g- još jednom graf koji kaže da korekcija SIGURNO nije dovršena.
oni nešto umno gibljiviji mogli bi iz ovoga i nešto naučiti.

a ovo je lekcija koju nećete pročitati ni u jednoj ewt knjizi/priručniku.
prepotentno?
ne.
istinito.

Postovani kolega Vlad,

na zalost se ne mogu sloziti s tobom, posto je tvrdnja "SIGURNO" u suprotnosti sa osnovama TA i strucnjak kao sto si ti to si ne bih trebao priustiti. Vjerujem, da je doslo do lapsusa i ja to razumijem, kao tvoje duboku uvjerenje, da idemo jos dolje. Ja bih tvoju rijec "SIGURNO" zamijenijo sa "MOGUCE". Inace svaka cast.

Za razliku od tebe ja imam drugi count nasih zajednickih valova. Taj count opisao sam u jednome izmedju prijasnjih postova. I u ovom trenutku ne mijenjam svoj stav.

Od kraja prosle i pocetka ove godine stvoren je dupli vrh, nakon kojeg je zapocela duboka korekcija. Iz dosada videnog mogu korekciju definirati sa tri korektivna vala, nakon kojeg ce doci barem do retrakcije tog pada. Ja bih rekao, da smo u zavrsnici stvaranja 3. korektivnog vala, mozda je vec i postignuo dno, ali mozda i nije. U svakom slucaju ja predvidjam, da je dno ovog vala vremenski jako blizu u proslosti ili u vrlo bliskoj boducnosti.

Kako je pad bio vrlo impresivan, takav ocekujem i odboj. U prilog tom govore tako STOH, MACD i RSI tako na dnevnoj bazi, kako i na tjednoj. Vrlo lako bi se moglo dogodti, da ce se retrakcija ovog pada odbiti u zonu 4000-4500 bodova u relativno kratkom vremenu (do kraja godine ili prvih mjeseci nove godine). Vjerujem, da se mnogima od vas ova prognoza cini cisti SCI-FI, ali najverojatnije se tim istima cinile cisti SCI-FI i ove razine u pocetku ove godine.

[/quote]
ne moraš se složiti.
ti slobodno broji valove kako hoćeš: postoje brojne mogućnosti.
a ja znam zašto kažem da grobi korekcija SIGURNO nije dovršena: to su osnove ewt-a koje UVIJEK funkcioniraju.
nažalost, ti to ne uspijevaš prepoznati/razumjeti.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



Naime korekcija (4. val) se može razviti i na način kako je prikazano u grafu i to vrlo rijetko, ali ne i nemoguće tako da jedan od podvalova probiije donju grnicu 3. vala. Graf je izvučen iz Prechterove literature pa ga stoga smatram relevantnim ( http://www.scribd.com/doc/4945264/Prechter-Comprehensive-Elliott-Wave-Course ).
Prema tom scenariju moguće je da se 4. val probije i završnu točku 3. vala i da završi na razini većoj od 2850 bodova te da tek nakon toga nastupi formiranje 5. završnog vala (prije početka B korekcije padajućeg trenda).
Zašto mislim da se upravo radi ovoj situaciji?!
– Rast od 2314 do 2850 odvio se u tri vala (gledano intraday), pad sa 2850 na 2018 odvio se u tri vala (intraday), ponovni rast od 2018 na više, odvija se u složenoj formi sa više od tri vala (vjerojatno 5.).
Nakon dovršetka korektivnog 4. vala očekujem dno A vala na razinama od cca 1600 bodova.
Ako analiziramo ewt metodom s intraday aspekta ili pak uzmemo globalnu sliku korekcije od nove godine na ovamo i promatramo je kao običan zigzag – abc (unutar A vala ukupne korekcije) tada dolazimo do sličnog rezultata – znači razina cca 1600 bodova kao rezine nakon koje će se dogoditi značajniji preokret trenda.

Naravno možete se i popišati na sve ovo.

Na ovo razmišljenje su me potakli Abu ali i Caccone

Schiptar, dno trećeg vala prema ovome je bilo na 2134? A to bi značilo, ako sam dobro pohvatala, da nas u ovom 4. valu ipak očekuje eventualno mogući rast do 2850? Što bi u narednim danima moglo dati potvrdu ovakvom razvoju (ili ga demantirati) s obzirom da je prošlotjedni rast bio vrlo mlitav?

New Report

Close