Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


pošto je atpl blizu 1. targeta, dajem:

1.- 1650
2. 1400 (ovo sam slao ljudima)
3. nastao jučer- 1280

ponavljam : OVO NISU TARGETI ZA 1 DAN!!!

ti sebi dopuštaš da u padajucem trendu uzmeš 30 % za pogodit target, naravno da gornjih 30% bližih cijeni, u padajucem trendu,pa i uzimaš padajuce targete…kako se jedan ostvari ti dodaješ novi, otprilike 10-15% niže, a sve između sebi pripisuješ kao pogodak [yawn]


Da dovršim – u US postoji jasna korelacija između zarada kompanija i vrijednosti indeksa. Tamo je Bear market zato jer zarade kompanija padaju.

Ukoliko ZSE dođe na glas kao korumpirano tržište gdje se manipulira dionicama i ne poštuju se fundamenti niti financijska izvješća- ko će tu ulagat ja vas pitam?

US-a – ne zaboravi da su financijska izvješća Enrona pokazivala krasno stanje komapnije.

Korumpiranosti – ne zaboravi da je i američki regulator prije par dan istraživao regularnost završetka trogavanja (kod onog velikog rasta od 11%).

I jedno i drugo je pojava koje će biti dok je i kapitala. Bez brige – to je svima znano. Radi se samo na čim većem neutraliziranju negativnih efekata. A domišljati investitori ne posustaju.

Od svega toga mene puno više muči nešto drugo – vidi idući post.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Dvije velike greške profesionalnog kapitala načinjene na Crobexu.

U prvom slučaju dopušten je preveliki rast, a u drugom slučaju zaustavljen je rast. Posljedično, došlo je do deformacije, nepotrebne neizvjesnosti i pada povjerenja. Sve dobro što je do tada učinjeno na održanju konkurentnosti tržišta, praktički je uništeno, barem na neki kraći rok – jer je u međuvremenu došlo do selidbe kapitala na Zapad, zbog bolje kratkoročne perspektive. Na žalost, sad više ne postoji šanse za ispravljanje greške – na taj kraći rok – jer je Zapad u prednosti, manje neizvjestan, pa i s više povjerenja.

Ostaje nada da će priofesionalaci ovu poruku shvatiti kao dobronamjernu i nikad više ne učiniti ovakve greške (a sličnih pojava bilo je i ranije). Za dobro svih nas, za dobro hrvatskog tržišta kapitala.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

……jutro

-Ovdje nesto nije jasno …. , onima koji spminju korekciju …

-Govori se kako ovdje nije mjesto za FA , a sa druge strane se govori kako korekcija još
nije gotova …. [smiley]

-Ukoliko radite po TA , korekcija nije nikada gotova …. , to je valjda jasno ….. , svakih
par dana rasta slijedi korekcija ….. , zatim rast ….., korekcija ….itd …

-I kada je CROBEX bio 4-5 tisuća bile su korekcije ….. svakih tjedan-dva…. [smiley]

-Ako radite po fundamentima , tada je zaista važno uletiti na ovim (većinom) podcijenjenim
razinama i čekati da fundamenti poguraju ….. , tu bi stvarno bilo dobro znati kada
će biti najniža točka ovoga ciklusa (iako je ovim "analizama" nećete pogoditi …. , kao
ni do sada …. [smiley]…)

-Ali ovdje se svi zaklinju u TA , a ne u FA ….

-Većina analiza i strategija , ovdje spomenutih … , je dobra ako ništa ne trgujete !!!
….. , ali onda je upitna svrha svega ovoga

-Zaključak je , kako je svaki papak mogao zaraditi 5-10% u posljednjih 15-ak dana , a
oni pametniji i 30-ak % ….

-Ja sam papak ….. [smiley]…. ,i kod mene su velike oči, ali ne čekam kraj korekcije …..

.Dr M Wagner

P.S.
-Možda će mi netko objasniti ( i ne samo meni ) , zašto je važno znati dno , ako trgujete
po TA , odnosno u ovim uvjetima ulaz-izlaz je dan-dva …????


g- još jednom graf koji kaže da korekcija SIGURNO nije dovršena.
oni nešto umno gibljiviji mogli bi iz ovoga i nešto naučiti.

a ovo je lekcija koju nećete pročitati ni u jednoj ewt knjizi/priručniku.
prepotentno?
ne.
istinito.

Postovani kolega Vlad,

na zalost se ne mogu sloziti s tobom, posto je tvrdnja "SIGURNO" u suprotnosti sa osnovama TA i strucnjak kao sto si ti to si ne bih trebao priustiti. Vjerujem, da je doslo do lapsusa i ja to razumijem, kao tvoje duboku uvjerenje, da idemo jos dolje. Ja bih tvoju rijec "SIGURNO" zamijenijo sa "MOGUCE". Inace svaka cast.

Za razliku od tebe ja imam drugi count nasih zajednickih valova. Taj count opisao sam u jednome izmedju prijasnjih postova. I u ovom trenutku ne mijenjam svoj stav.

Od kraja prosle i pocetka ove godine stvoren je dupli vrh, nakon kojeg je zapocela duboka korekcija. Iz dosada videnog mogu korekciju definirati sa tri korektivna vala, nakon kojeg ce doci barem do retrakcije tog pada. Ja bih rekao, da smo u zavrsnici stvaranja 3. korektivnog vala, mozda je vec i postignuo dno, ali mozda i nije. U svakom slucaju ja predvidjam, da je dno ovog vala vremenski jako blizu u proslosti ili u vrlo bliskoj boducnosti.

Kako je pad bio vrlo impresivan, takav ocekujem i odboj. U prilog tom govore tako STOH, MACD i RSI tako na dnevnoj bazi, kako i na tjednoj. Vrlo lako bi se moglo dogodti, da ce se retrakcija ovog pada odbiti u zonu 4000-4500 bodova u relativno kratkom vremenu (do kraja godine ili prvih mjeseci nove godine). Vjerujem, da se mnogima od vas ova prognoza cini cisti SCI-FI, ali najverojatnije se tim istima cinile cisti SCI-FI i ove razine u pocetku ove godine.

DAX

evo Bloomberg je objavio sve parametre za index od petka. Stanje i prespektiva sadržani su na priložnom grafu.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


DAX

evo Bloomberg je objavio sve parametre za index od petka. Stanje i prespektiva sadržani su na priložnom grafu.

imas li mozda stohastic ili Wiliam %R da stavis ispod ovih grafova sa svijecama?


Dvije velike greške profesionalnog kapitala načinjene na Crobexu.

U prvom slučaju dopušten je preveliki rast, a u drugom slučaju zaustavljen je rast. Posljedično, došlo je do deformacije, nepotrebne neizvjesnosti i pada povjerenja. Sve dobro što je do tada učinjeno na održanju konkurentnosti tržišta, praktički je uništeno, barem na neki kraći rok – jer je u međuvremenu došlo do selidbe kapitala na Zapad, zbog bolje kratkoročne perspektive. Na žalost, sad više ne postoji šanse za ispravljanje greške – na taj kraći rok – jer je Zapad u prednosti, manje neizvjestan, pa i s više povjerenja.

Ostaje nada da će priofesionalaci ovu poruku shvatiti kao dobronamjernu i nikad više ne učiniti ovakve greške (a sličnih pojava bilo je i ranije). Za dobro svih nas, za dobro hrvatskog tržišta kapitala.

Odlično zapažanje.
To ja govorim danima. Dva puta je zaustavljen brutalno odbijanac.
Dalje slijedi flat.

tigriću, samo za tvoje oči

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Može li mi netko od tehničara napisati 1target za Zvijezdu?

Znam da ne bi trebala nikako ali može li u nekom nastavku krize u ikom slučaju Zvijezda ispod nominalne?

Ja sam 90% već odlučio da kupim nešto Zvijezde – i pitam vas već tri puta a nitko se po meni ne usuđuje
napisat target… Ili da čekam?????

Hvala!!!!!

smanjuje se minus.......



g- još jednom graf koji kaže da korekcija SIGURNO nije dovršena.
oni nešto umno gibljiviji mogli bi iz ovoga i nešto naučiti.

a ovo je lekcija koju nećete pročitati ni u jednoj ewt knjizi/priručniku.
prepotentno?
ne.
istinito.

Postovani kolega Vlad,

na zalost se ne mogu sloziti s tobom, posto je tvrdnja "SIGURNO" u suprotnosti sa osnovama TA i strucnjak kao sto si ti to si ne bih trebao priustiti. Vjerujem, da je doslo do lapsusa i ja to razumijem, kao tvoje duboku uvjerenje, da idemo jos dolje. Ja bih tvoju rijec "SIGURNO" zamijenijo sa "MOGUCE". Inace svaka cast.

Za razliku od tebe ja imam drugi count nasih zajednickih valova. Taj count opisao sam u jednome izmedju prijasnjih postova. I u ovom trenutku ne mijenjam svoj stav.

Od kraja prosle i pocetka ove godine stvoren je dupli vrh, nakon kojeg je zapocela duboka korekcija. Iz dosada videnog mogu korekciju definirati sa tri korektivna vala, nakon kojeg ce doci barem do retrakcije tog pada. Ja bih rekao, da smo u zavrsnici stvaranja 3. korektivnog vala, mozda je vec i postignuo dno, ali mozda i nije. U svakom slucaju ja predvidjam, da je dno ovog vala vremenski jako blizu u proslosti ili u vrlo bliskoj boducnosti.

Kako je pad bio vrlo impresivan, takav ocekujem i odboj. U prilog tom govore tako STOH, MACD i RSI tako na dnevnoj bazi, kako i na tjednoj. Vrlo lako bi se moglo dogodti, da ce se retrakcija ovog pada odbiti u zonu 4000-4500 bodova u relativno kratkom vremenu (do kraja godine ili prvih mjeseci nove godine). Vjerujem, da se mnogima od vas ova prognoza cini cisti SCI-FI, ali najverojatnije se tim istima cinile cisti SCI-FI i ove razine u pocetku ove godine.

[/quote]

Poštovanje!

Imam jedno pitanje: kako to 4. val može uci u 1.?

hvala

Isa Lera Đamba


tigriću, samo za tvoje oči

iz ovog grafa vidim negativni engulfing sa stohastickim oscilatorom oko 50.

(-) enfungling bi trebao znaciti okret trenda prema dole, a ako stohastic dodje do 80 imamo gotovo siguran signal da se ide dole.

misljenja?

ps. ovo je isto odgovor za mise99.

New Report

Close