Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Citat:
@vlad111 – sužavanje boll linija: uskoro ćemo znati hoće li četvorka povući još malo gore ili sljijedi početak petice.

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=2434&pg=1331

Odkad četvorka vuće na gore vlad111?
Najfundamentalnije osnove Elliotove teorije valova:

Valovi 1,3,5 – zvani impulzni valovi – jesu rastući valovi, dok se valovi 2 i 4 kreću u suprotnom smeru od prevladavujećeg trenda. Valovi 2 i 4 nazivaju se korektivni valovi jer oni ispravljaju kretanje valova 1 i 3.

Pitanje vlad111 stoji: Odkad četvorka vuće na gore?


u padajućem petovalnom impulsu.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

g- još jednom graf koji kaže da korekcija SIGURNO nije dovršena.
oni nešto umno gibljiviji mogli bi iz ovoga i nešto naučiti.

a ovo je lekcija koju nećete pročitati ni u jednoj ewt knjizi/priručniku.
prepotentno?
ne.
istinito.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@kjelić
imaš apsolutno ispravnu strategiju pravog swing tradera.
i koristiš dobre oscilatore. [wink]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@beholder
i tvoj pristup je ok.
samo što neki ne razume da jedne te iste multiple u bull marketu mogu biti super prilika, dok u bear marketu ne vrijede gotovo ništa.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

5. val na 3200?
ne.
to je bio minimalni target hands-a.
opet slabo pamćenje. [bye]

p.s.
svatko s dva zrna soli u glavi mogao je zaključiti da 1.targeti, niži za 30-60% od cijena aktualnih pri grobiju 3500 (kada su targeti dani), vode grobi ZNAČAJNO ispod 3200.

tebi, izgleda, treba sve crtati pa pisati pa crtati… [bye]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@viro
ja nikome ne naređujem da proda viro.
ja sam rekao prognozu na koju se možete popishati (šiptar,thnx) ili je uzeti za ozbiljno.

rekao sam jedino jednom liku (zaboravih mu ime) da ga proda dok mu je vrijeme- jer ima sličan pristup mojim prognozama kao i ti.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Valovi 1,3,5 – zvani impulzni valovi – jesu rastući valovi, dok se valovi 2 i 4 kreću u suprotnom smeru od prevladavujećeg trenda. Ovo pravilo važi samo kada je prevladavajući trend na gore.

Kada je prevladavajući trend na dole (trenutna situacija ko nas) onda je situacija suprotna i valovi 2 i 4 idu na gore. Kako vlad i ostali puno veći stručnjaci od mene kažu, sada smo (nadamo se) završili 3 val u prevladavajućem padajućem trendu na dole i idemo u 4 val prema gore.

Izvinjavam se netočnim informacijama koje sam napisao.

Nadam se, da opet nisam nešto pobrko (neka me slobodno isprave oni koji to znaju) ali imam želju, da naučim nešto iz ovog područja, koje je stvarno jako zanimljivo.



Evo dajite jedinice, ali bez poštivanja FA i vama je uzaludan trud svirači.

Kolega, ako ti nesto znaci i ja sam u svojim analizama ne vidim dobro (kao i ostali tehnicari).

Kjelicu – krivo si me razumio. Nećete niti vi tehničari nišra zaradit ako dođe do sloma tržišta kapitala. Vaš trud i analize i gubitak vremena na grafove također se vodi pretpostavkom da će korekcija jednog dana završiti i da će krenuti rast. Ko će dignuti tržište – pretpostavka je strani kapital – zašto bi strani kapital ulagao na ZSE – zato što se jeftino po FA.

[/quote]



@beholder

i tvoj pristup je ok.
samo što neki ne razume da jedne te iste multiple u bull marketu mogu biti super prilika, dok u bear marketu ne vrijede gotovo ništa.

Vlad, može li objašnjenje za nas neuke. Hvala

Poštovani forumaši!

pitajte poštenjačinu vlada zašto vam ne napiše da je i vrloizgledna fdormacija duplog zig zaga, koja govori da je korekcija završila??!!!

Čovjek je naveo hrpu mogucnosti, naravno koje pašu njegovom trenutnom ulagackom pozicijom, ali o ovoj ne piše, a on jako dobro zna da je ta kombinacija jako realna,a ona vam upravo govori da je korekcija završila….

meni je žao vlad što se tebi to ne svidja, ti ces vjerojatno opet cekati 5 val..




Evo dajite jedinice, ali bez poštivanja FA i vama je uzaludan trud svirači.

Kolega, ako ti nesto znaci i ja sam u svojim analizama ne vidim dobro (kao i ostali tehnicari).

Kjelicu – krivo si me razumio. Nećete niti vi tehničari nišra zaradit ako dođe do sloma tržišta kapitala. Vaš trud i analize i gubitak vremena na grafove također se vodi pretpostavkom da će korekcija jednog dana završiti i da će krenuti rast. Ko će dignuti tržište – pretpostavka je strani kapital – zašto bi strani kapital ulagao na ZSE – zato što se jeftino po FA.

[/quote]

[/quote]

… a bit će im jeftino kada procijene da im je isplativije ući na naše tržište – eto ti zašto je naš index u korelaciji sa svjetskima!

Da dovršim – u US postoji jasna korelacija između zarada kompanija i vrijednosti indeksa. Tamo je Bear market zato jer zarade kompanija padaju.

Ukoliko ZSE dođe na glas kao korumpirano tržište gdje se manipulira dionicama i ne poštuju se fundamenti niti financijska izvješća- ko će tu ulagat ja vas pitam?

New Report

Close