Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ali, vezano za četvorku, čini mi se da je ona trebala nastupiti tek poslije slijedećeg pada. Tako su tehničari pričali, pa čak i amerikanci. A sada evo četvorka. To me iznenadilo, valovi će se drugačije prebrojati i eto nam petice.

imas vise razina valova..
pa se i npr. veca trojka sastoji od 5 manjih valova.
dakle nakon 3 od (3) ide 4 od (3), pa onda i zavrsna 5ica.i onda je (3) gotov.
onda ide (4) koja moze ici u A,B,C dakle 3 vala, ili npr. 5 valova (3-3-3-3-3), itd, itd..
naravno, mozda count ne valja i mozda je (3) vec gotov, jer je 5 od (3) bila odrezana.

o tome se moze raspravljati i iznositi studije i misljenja.

ali vrijeme ce najbolje pokazati!

mise99,
meni se cini da i spavas na ovom topicu,a jos osnove nisi pohvatala.
savjetujem ti malo vise rada van foruma.počni sa Murpyjem odlican je za osnove.400kn nije puno.
ukoliko znas engleski i zanima te EWT, nabavi si Prechtera.takodjer, super za pocetak.

to bih takodjer savjetovao uvazenom kolegi Lopini, da s ulaganjem u znanje popuni vrijeme, a ne sa mlaćenjem prazne slame, od koje niko nema koristi!

[kiss] [kiss] [kiss]
[/quote]
imam knjigu, ali u knjizi su nacrtani valovi kao i na grafovima na ovom forumu, samo što se u knjzi zna gdje je koji val, a ovdje oni koji puno znaju nisu sigurni u kojem smo valu, a kamoli ja koja ne dajem dojam da sam nešto pročitala. Prema tome, velika je razlika znati da li smo u početku 4. vala koji može biti a, b i c, ili smo u 4 od (3).

Nadam se da se slažeš s tom konstatacijom. Tko zna u kojem smo sada valu neka se javi. Meni sve više izgleda da smo 4. valu iako vlad111 koji 700% bolje zna nego ja kaže da čuvamo keš. Dakle ova 4. će povući gore, a sada je pitanje da li još "samo" 10% ili još "samo" 40%. Dakle velika je dilema bila u petak ili će biti u ponedjeljak da li je bolje biti u kešu ili dionicama, bez obzira nacijenu knjige od 400 kn,koju svi stalno naglašavaju. Mislim na cijenu knjige. Kog zanima 400 kn?



citat:˛

@lopina
– tehnička analiza_u ratu se zove taktika [lol]

Koliko ja znam: Tehnička analiza je metoda procjene cjenovnih kretanja dionica koja se ne temelji na fundamentima određene kompanije, već na pregledu povijesnih kretanja cijena.

Zato molim nemojte ovde o fundamentima…postoje za to druge teme.


Baš ti hvala na ovoj informaciji.Baš crobeks ima veliku povijest trgovanja.On povijesti nema.Tek sa
IPO INa se nešto počelo događati na našem tržištu.I zato TA za hrvatsko tržište nema važnosti.
Recimo kod ULPL kada bi trezor prestao kupovati dionica bi pala za 50%.
A kada bi trezor TNPL počeo kupovati cijena bi za tren skočila duplo i tada bi otprilike ove dvije
firme bile fundamentalno ravnopravne.I da li tu TA vrijedi.Ma to je ćisto manipuliranje sa
neiskusnim ulagačima.Tehnička analiza i hrvatsko tržište kapitala.Nebuloza.
[/quote]
..nije mi namjera ovdje nekoga uvjeravati u vrijednost TA,ali i iz ove jednostavne slikice valjda je svakom jasno da u naizgled kaotičnom događanju postoji dublji red stvari.Za totalno neupućene,crte na grafu predstavljaju otpore koji u vremenskom odmaku postaju potpore (i obrnuto).
Ili je sve samo puka slučajnost?!


Croman…jednostavno vise ne pise analize! (to nema nista sa… usuditi se)

Ja znam vrlo dobro gde ide Nasdaq i Sp500 kao i svedski Omx…


ne trazim analizu…
samo pitam
koliko u svoj toj analizi pridodajes vanjske utjecaje…recimo Dow i Nasdaq i izbori u americi…
sigurno utjecu na sliku…

kresanje kamatnih stopa svugdje u svijetu…pa to mora imat utjecaj koji se neda predvidjet…
ko je znao u 8 mjesecu da ce FED kresat kamatu?
ima tu dosta toga..
recimo mene interesira kretanje ( kao i svakog na forumu pretpostavljam) svjetskih indexa u ponedjeljak…
na dow se formirao trokut….uz velik volumen…iscekivanja oko obame su velika…
glupo je rec ja znam 100% da ce se odbiti ili probiti…
no veca je vjerojatnost 1 scenarija od 2 zbog toga i tog mozda nebi bilo lose sa tvoje strane…eto
naravno …uvijek mozes preskociti moj post…
pozz…(neznam napisat al znam narucit……smol kor med brod) [lol]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.



Pogledaj sliku malo bolje: Valovi 1,3,5 – zvani impulzni valovi – jesu rastući valovi, dok se valovi 2 i 4 kreću u suprotnom smeru od prevladavujećeg trenda.

i zasto onda tebi nije jasno da 4 moze ici gore, ako je prevladavajuci trend dolje?
[/quote]

Pogledaj sliku još jedanput. Ako je prevladavujući trend gore ili dolje val 2 i 4 ide samo na dolje.

ako koga interesira moje neznanje… mislim da EU2 ima pravo. naše burzovno tržište nema povijest i nemožemo ga uspoteđivati sa amerima i ostalim starim burz.tržištima. Kao i u svemu ostalom, kod nas je sve izvan "normalnih" kretanja.za 10 dana može biti + 50 a može i – 50. Zar bi nešto tu bilo čudno??? Ne bi. u ovom ludilu je sve moguće. Nema pravila , nema izračuna, nema…, nema,…. znate onu: " Para vrti što ni svrdlo neće". I onda, tko može reći kakav nam je graf za idući mjesec? NIKO? Ko jami, jami…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Evo dajite jedinice, ali bez poštivanja FA i vama je uzaludan trud svirači.

Kolega, ako ti nesto znaci i ja sam u svojim analizama ne vidim dobro (kao i ostali tehnicari).


Prema tvojim crnim prognozama tvrdio si da obrana TNPL poćima na 3000.Prošla je kao kroz sir.
Promašio si nažalost za više od 50%.
Ali TNPL će se vratititi bez obzira na TA radi svoje fundamentalne vrijednosti.

Kolega, znate kako je podcjenjivanje TA ili FA totalno nepotrebno! TA funkcionira dovoljno dobro da se moze trgovati samo na njenoj osnovi. Osobno smatram kako je TA superiorna naspram FA . Vi mislite drugacije i to je OK.
Moja analiza kaze kako ne treba trgovati tj. drzati dionice. JAKO sam profitirao zbog toga! I zato mi nitko nece pricati kako TA ne funkcionira.

@krikman

da ima potvrda, a kako sada znati gdje je kraj?

@krikman
ja sam pobornik TA i zato stalno postavljam pitanja, da me ne bi krivo shvatio.

@vlad111
nisi još izračunao tarbete za VDKT i ZABA

@vlad
htjela sam reći targete za VDKT i ZABA, a ne tarbete







@vlad

***obrisano***

reci, ima li kakvih novih breakouta za ATPL, DDJH i HT?


glede dlkv, samo ću kazati da je 260 vrlo interesantna brojka (u slučaju pada ispod ca 480).
[/quote]
Da vrlo izgledna situacija.Do danas.Dobit u trećem kvartalu veća deset puta nego lani.Nisam tehničar,ali
prije će DLKV na 600 nego na 500.Tako kaže zdravi razum.

Zar je moguće da nakon ovakvih izvještaja koji su daleko veći od očekivanja ne korigirate i svoje procijene.Na trulom zapadu dobit dionice i cijena dionice su sijamski blizanci.Mislim da biste
trebali značajno korigirati svoje tablice jer su izvještaji izvrsni.Dakle,sve što ste crtali polazili ste od
predpostavke daleko većeg p/e,a kroz povečanje dobiti došlo je i do značajnog povečanja kapitala.
Samo u ovom kvartalu u PTKM povečanje kapitala za 8%.A dionica je skočila danas samo 5%.E moji
tehničari,samo vi čekajte PTKM na 150.

[/quote]
kolega, radi nepoznavanja tehničke izgubio si i podgaće na tankerskoj.
dajte barem malo respekta onima kojima je TA i te kako zahvalan alat.
[/quote]
Prema tvojim crnim prognozama tvrdio si da obrana TNPL poćima na 3000.Prošla je kao kroz sir.
Promašio si nažalost za više od 50%.
Ali TNPL će se vratititi bez obzira na TA radi svoje fundamentalne vrijednosti.A neke druge neće,a
naročito ako su loši pokazatelji tj.loše poslovanje firme.
[/quote]
to je bilo vidljivo u onom trenutku.
poslije toga situacija se razvila… i kada ste se svi tukli za kupnju na ca 3100-3200, ja sam rekao novi target -2000.
a toj brojci ste se lijepo smijali.
sada je sanjate. [bye]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close