Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@Europa
nisam ga slušala, niti znam koliko taj čovjek zna, ali bilo je tako, Crobex je roknuo, ne bih ja to zapamtila da nisam ostala bez love

ako se dobro sjecam zadnji put je baron spomenuo MACD kad crobexa 3500.
tada smo bili na vrhu cjenovnog kanala.
pad je bio ocit iz aviona.
ali tada sam mislio da ce se cjenovni kanal probiti zbog love iz americkog kongresa…
koji je zakasnio… 🙁

njesra…

[/quote]
Dobro, a što je sad očito? U tome je poanta ne znam što je očito.




@Europa
nisam ga slušala, niti znam koliko taj čovjek zna, ali bilo je tako, Crobex je roknuo, ne bih ja to zapamtila da nisam ostala bez love

ako se dobro sjecam zadnji put je baron spomenuo MACD kad crobexa 3500.
tada smo bili na vrhu cjenovnog kanala.
pad je bio ocit iz aviona.
ali tada sam mislio da ce se cjenovni kanal probiti zbog love iz americkog kongresa…
koji je zakasnio… 🙁

njesra…

[/quote]
Dobro, a što je sad očito? U tome je poanta ne znam što je očito.
[/quote]
Idemo opet na TA. Tigrus, možda nisi shvatio što pitam, a pitam jer ne znam. Naravno mogu i drugi komentirati, molim i Vlad111, da li oscilatori pokazuju kupovni ili prodajni signal. Dosta sam ih proučavala, ali često pogrešno protumačila pa bi bio red da to i priznam.
Da li RSI, MACD i Stohastic pokazuju kupovni ili prodajni signal? Pitanje vrijedi i za Crobex i pojedinačne dionice. Jer se naravno neke i razlikuju u grafu.

Već sam davno postavila tehničko pitanje, ali je izgleda zanimljivije prepirati se. Kao i u životu; lakše je gledati sapunice nego učiti i razgovarati o poslu.

Citat:
@vlad111 – sužavanje boll linija: uskoro ćemo znati hoće li četvorka povući još malo gore ili sljijedi početak petice.

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=2434&pg=1331

Odkad četvorka vuće na gore vlad111?

Najfundamentalnije osnove Elliotove teorije valova:

Valovi 1,3,5 – zvani impulzni valovi – jesu rastući valovi, dok se valovi 2 i 4 kreću u suprotnom smeru od prevladavujećeg trenda. Valovi 2 i 4 nazivaju se korektivni valovi jer oni ispravljaju kretanje valova 1 i 3.

Pitanje vlad111 stoji: Odkad četvorka vuće na gore?


Citat:
@vlad111 – sužavanje boll linija: uskoro ćemo znati hoće li četvorka povući još malo gore ili sljijedi početak petice.

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=2434&pg=1331

Odkad četvorka vuće na gore vlad111?

Najfundamentalnije osnove Elliotove teorije valova:

Valovi 1,3,5 – zvani impulzni valovi – jesu rastući valovi, dok se valovi 2 i 4 kreću u suprotnom smeru od prevladavujećeg trenda. Valovi 2 i 4 nazivaju se korektivni valovi jer oni ispravljaju kretanje valova 1 i 3.

Pitanje vlad111 stoji: Odkad četvorka vuće na gore?


To čak i ja znam: vuče na gore kada smo u padajućem trendu.

Ali, vezano za četvorku, čini mi se da je ona trebala nastupiti tek poslije slijedećeg pada. Tako su tehničari pričali, pa čak i amerikanci. A sada evo četvorka. To me iznenadilo, valovi će se drugačije prebrojati i eto nam petice.


To ne znači da si ti kompetentan davati izjave "sigurno nije dno", "prodajte dionice", bez ograde da je to vjerojatan scenario a ne siguran. To se niti croman se usuđuje.


@zmrklic

Croman…jednostavno vise ne pise analize! (to nema nista sa… usuditi se)

Ja znam vrlo dobro gde ide Nasdaq i Sp500 kao i svedski Omx…

Jednostavno ne delim vise besplatne analize ako je Vlad pametan,moj savjet je da isto cini…………a govor o briznom narodu…njega me vise ne brine…svako je sebi najblizi…to me je zivot naucio kao i onih 8 mjeseci na ovome forumu

Samo nastavljajte diskutirati…nema kraja diskusije

ps i djelite jedinice…glup sistem po meni sa tim 1 i 100.i..cama



To ne znači da si ti kompetentan davati izjave "sigurno nije dno", "prodajte dionice", bez ograde da je to vjerojatan scenario a ne siguran. To se niti croman se usuđuje.


@zmrklic

Croman…jednostavno vise ne pise analize! (to nema nista sa… usuditi se)

Ja znam vrlo dobro gde ide Nasdaq i Sp500 kao i svedski Omx…

Jednostavno ne delim vise besplatne analize ako je Vlad pametan,moj savjet je da isto cini…………a govor o briznom narodu…njega me vise ne brine…svako je sebi najblizi…to me je zivot naucio kao i onih 8 mjeseci na ovome forumu

Samo nastavljajte diskutirati…nema kraja diskusije

ps i djelite jedinice…glup sistem po meni sa tim 1 i 100.i..cama

[/quote]
Croman, jesi li siguran gdje ide Crobex i OMX ili ima nekoliko solucija? Nije provokacija, iskreno te pitam, jer ovdje ipak prevladava "ako".


Ali, vezano za četvorku, čini mi se da je ona trebala nastupiti tek poslije slijedećeg pada. Tako su tehničari pričali, pa čak i amerikanci. A sada evo četvorka. To me iznenadilo, valovi će se drugačije prebrojati i eto nam petice.

imas vise razina valova..
pa se i npr. veca trojka sastoji od 5 manjih valova.
dakle nakon 3 od (3) ide 4 od (3), pa onda i zavrsna 5ica.i onda je (3) gotov.
onda ide (4) koja moze ici u A,B,C dakle 3 vala, ili npr. 5 valova (3-3-3-3-3), itd, itd..
naravno, mozda count ne valja i mozda je (3) vec gotov, jer je 5 od (3) bila odrezana.

o tome se moze raspravljati i iznositi studije i misljenja.

ali vrijeme ce najbolje pokazati!

mise99,
meni se cini da i spavas na ovom topicu,a jos osnove nisi pohvatala.
savjetujem ti malo vise rada van foruma.počni sa Murpyjem odlican je za osnove.400kn nije puno.
ukoliko znas engleski i zanima te EWT, nabavi si Prechtera.takodjer, super za pocetak.

to bih takodjer savjetovao uvazenom kolegi Lopini, da s ulaganjem u znanje popuni vrijeme, a ne sa mlaćenjem prazne slame, od koje niko nema koristi!

[kiss] [kiss] [kiss]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Croman – razumijem te. Ali nema veze karavana ide dalje i usput, treba ulagati u znanje. Pozdrav.


Citat:
@vlad111 – sužavanje boll linija: uskoro ćemo znati hoće li četvorka povući još malo gore ili sljijedi početak petice.

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=2434&pg=1331

Odkad četvorka vuće na gore vlad111?

Najfundamentalnije osnove Elliotove teorije valova:

Valovi 1,3,5 – zvani impulzni valovi – jesu rastući valovi, dok se valovi 2 i 4 kreću u suprotnom smeru od prevladavujećeg trenda. Valovi 2 i 4 nazivaju se korektivni valovi jer oni ispravljaju kretanje valova 1 i 3.

Pitanje vlad111 stoji: Odkad četvorka vuće na gore?

ovo ti nije trebalo

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Pogledaj sliku malo bolje: Valovi 1,3,5 – zvani impulzni valovi – jesu rastući valovi, dok se valovi 2 i 4 kreću u suprotnom smeru od prevladavujećeg trenda.


Pogledaj sliku malo bolje: Valovi 1,3,5 – zvani impulzni valovi – jesu rastući valovi, dok se valovi 2 i 4 kreću u suprotnom smeru od prevladavujećeg trenda.

i zasto onda tebi nije jasno da 4 moze ici gore, ako je prevladavajuci trend dolje?

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

New Report

Close