Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

p.s.
ma trebaš slušati ivana07.
on ti sve najbolje zna.
a mene lipo zaobiđi. [thumbsup]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


A ti vlad prestani drukat dolje na crobexu 2000. Ili barem reci ljudima da postoji i varijatnta po kojoj je S&P dotaknuo dno.

Po kojoj analizi je dotakao dno.
Možda analiza,"Većina je u dionicama, pa bi mogli gore".
Iskreno mogao bi slušati šta ti Vlad govori, možda nešto i naučiš.

Osluškuj market.


Ti si sebi obukao par brojeva prvelike cipele, reći da S&P sigurno nije na dnu je velika izjava i za malo jaču facu od nekog ko je prije par mjeseci pročitao svoju prvu knjigu o TA.

Ti možeš najviše reći S&P vjerojatno nije na dnu.

naslušao sam se dosta analitičara po cnnu i internetu ovih dana, i ako su u ičemu jedinstveni, to je da dno nismo još vidli. Podjeljena su mišljenja o valovim i dinamici, ali svi se slažu da će USA ići još dolje. Tako da …. poštujem činjenicu da se s vladom ili cromanom netko ne slaže, to je ok i legitimno, ali mrvicu više rešpekta su zaslužili. TA govori da dno još nismo vidli i ako je vlad TA konzument, nije li logično da ćemo/te to čuti od njega. Dajte ljudi, kak da to formuliram, ulagači na TK su ipak nekakova … da ne kažem krema društva, ali zasigurno obrazovaniji sloj, a ovdje se tako lako može naići na postove koji su rezultat niskih pobuda i nivoa konverzacije, pa ljudi … pa možemo mi svi bolje valjda

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Ne slušam ja nikog, i ne krivim nikog za svoje pogreške. Ja isto tako smijem napisat da sam siguran da nisi kompetentan davati takve izjave.

Također sam napisao da vjerujem da je oko 2000 crobex bilo dno za ovu godinu, a da će OMF rušit tržište u 2009 vjerojatno i niže od toga nažalost. To je tako nažalost veliki jedu male i gledaju svoje interese.


Ne slušam ja nikog, i ne krivim nikog za svoje pogreške. Ja isto tako smijem napisat da sam siguran da nisi kompetentan davati takve izjave.

naravno da možeš

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


Ne slušam ja nikog, i ne krivim nikog za svoje pogreške. Ja isto tako smijem napisat da sam siguran da nisi kompetentan davati takve izjave.

Također sam napisao da vjerujem da je oko 2000 crobex bilo dno za ovu godinu, a da će OMF rušit tržište u 2009 vjerojatno i niže od toga nažalost. To je tako nažalost veliki jedu male i gledaju svoje interese.

Znači po tebi nam slijedi rast od pola godine.
Malo pretenciozno, zar ne?

Može li kakav graf i analiza?
Hvala

Napisao sam vjerojatno, ne sigurno.

Prema trenutnom zakonu o TK, društva za upravljanje OMF-ovima ukoliko ne ostvare garantirani godišnji prinos od 0.7 posto, moraju razliku uplatiti u fond. Imaju lovu od INE, pa im se više isplati dignuti tržište nego uplatiti par sto milja kuna. To znači neki rast pred kraj godine bi bio logičan.

Naravno, uvijek se može donijeti nabrzinu neka promjena zakona.

..Pozdrav

-TA je govorila cijelo ljeto kako je moguć pad CROBEX-a do 3200…. [smiley]

-Nije to bilo tako davno …., prije cca. dva mjeseca ….
….zatim je TA govorila o mogućnosti čak 3100…… [smiley]

-A onda se TA razigrala …. , pa je najavljivala snažne otpore na 3000 …
…..pa 2800 , ….pa otpore na 2500 ili sl. …. [smiley]

-I tako ….., nije mi baš jasno zašto se prognozira neki broj okreta , a već sutra novi …????

-Činjenice koje se uzimaju u obzir u nekim izračunima , u ovoj poziciji povlačenja
sredstava jednostavno nisu relevantne …

…ovo je svakako samo moje mišljenje ……. , no nisam baš siguran da sam
pročitao neku prognozu koja je bila točnija od moje …..

-A moje su dijelom bile pogrešne ….. [smiley]

….a vaše ??????

.Dr M Wagner


evo graf sp500 od 10.10.

sve navedeno i danas vrijedi.

Nisam neki tehničar, ali te molim da mi objasniš svoj graf!? Zašto si počeo brojati val od sredine 5. mjeseca, a ne recimo od sredine 3. mjeseca, kad je ustvari i počela velika korekcija i onaj težak pad u 4. mjesecu? Kad bi počeo brojati sredinom ožujka mjeseca ( vidljivo na tvom grafu) onda bi bilo da je ovo 5. korak, a ne TREĆI – koji sugerira onda da korekcija nije gotova. Što sugerira da ako je ovo PETI korak onda je korekcija gotova ???!. Ne razumijem odabir početka brojanja valova. Prva teža korekcija u 2008 je bila u TRAVNJU ove godine, a ne u LIPNJU ili sad u LISTOPADU!
Volio bi laički odgovor! Hvala!

ZAJAMČENI PRINOS
Mirovinska društva ostvarivat će različite prinose od imovine u koju su uložena sredstva fonda. Radi zaštite interesa članova obveznog mirovinskog fonda, mirovinsko društvo jamči dodatnu sigurnost putem instituta zajamčenog prinosa. Svakom članu obveznog mirovinskog fonda jamči se prinos mirovinskog fonda u visini referentnog prinosa, utvrđenog od strane Agencije, umanjenog za šest postotnih bodova.
Ako je godišnji prinos obveznoga mirovinskog fonda kroz razdoblje od prethodne tri kalendarske godine manji od zajamčenog prinosa, mirovinsko društvo uplatit će razliku mirovinskom fondu do zajamčenog prinosa iz jamstvenog pologa i sredstava mirovinskog društva. Kao garancija za zajamčeni prinos, a koji pada na teret sredstava mirovinskog društva, osnovat će se posebni garancijski fond. Agencija posebnim pravilnikom propisuje otvaranje, vođenje, način obračuna, obvezu uplate i rokove uplate u garancijski fond. Izračun zajamčenog prinosa obavlja se u siječnju svake godine za prethodnu kalendarsku godinu na način i u roku utvrđenom propisom Agencije.

JAMSTVENI POLOG
Iznos na posebnom računu otvorenom u banci skrbniku na kojem obvezno mirovinsko društvo mora držati milijun kuna za svakih deset tisuća članova iznad pedeset tisuća članova obveznog mirovinskog fonda. Sredstvima jamstvenog pologa mirovinsko se društvo osigurava da, u razdobljima kada ostvari prinos niži od zajamčenog, članovima fonda osigura razliku do zajamčenog prinosa.


ZAJAMČENI PRINOS
Ako je godišnji prinos obveznoga mirovinskog fonda kroz razdoblje od prethodne tri kalendarske godine manji od zajamčenog prinosa, mirovinsko društvo uplatit će razliku mirovinskom fondu do zajamčenog prinosa iz jamstvenog pologa i sredstava mirovinskog društva.

period je tri godine

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


Ako je godišnji prinos obveznoga mirovinskog fonda kroz razdoblje od prethodne tri kalendarske godine manji od zajamčenog prinosa, mirovinsko društvo uplatit će razliku mirovinskom fondu do zajamčenog prinosa iz jamstvenog pologa i sredstava mirovinskog društva.

New Report

Close