Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…..dan

-Teško je sa Baronovim prognozama ….. , mislim kako je on najavljivao pad tamo
negdje od svibnja ….. , a onda je jednom i pogodio … [smiley]

-U međuvremenu je bilo i porasta cca. 50% , padova …., svega …. , a neki su stalno
najavljivali pad ….

-Slično je sada sa "targetima CROBEXA" ……(obratiti pažnju na množinu [smiley])

-Mislim kako je vrijeme za utvrđivanje nekog drugog načina , jer se stiče dojam
kako se čeka neki "školski" rast …(povećani promet , dan obrata i sl….) za ulazak ,
a ako se pogleda retrospektivno vidi se da je prilika bilo i u zadnjih dva tjedna , ali
svi nešto čekaju ….. , a onda to obično i ne dođe ….. [smiley]

– Ozbiljniji igrači se slažu da je idući period "GORE-DOLE" , a to znači kako neće
biti nekog linearnog uspona(povratka) , niti ga je ikada i bilo , a upravo se njega
očekuje ….
….jednog dana bi mogao CROBEX biti 2500-3000 , a netko će još čekati …. , jasno
je da nakon toga opet ide pad …. , pa gore ….itd

-Ovo jasno , nije poziv na brzoplete poteze …… , ali bi možda cijenjeno jato trebalo
utvrditi , ima li prva patka uopće kompas …… [smiley]

-Dr M Wagner





@vlad

***obrisano***

reci, ima li kakvih novih breakouta za ATPL, DDJH i HT?


glede dlkv, samo ću kazati da je 260 vrlo interesantna brojka (u slučaju pada ispod ca 480).
[/quote]
Da vrlo izgledna situacija.Do danas.Dobit u trećem kvartalu veća deset puta nego lani.Nisam tehničar,ali
prije će DLKV na 600 nego na 500.Tako kaže zdravi razum.

Zar je moguće da nakon ovakvih izvještaja koji su daleko veći od očekivanja ne korigirate i svoje procijene.Na trulom zapadu dobit dionice i cijena dionice su sijamski blizanci.Mislim da biste
trebali značajno korigirati svoje tablice jer su izvještaji izvrsni.Dakle,sve što ste crtali polazili ste od
predpostavke daleko većeg p/e,a kroz povečanje dobiti došlo je i do značajnog povečanja kapitala.
Samo u ovom kvartalu u PTKM povečanje kapitala za 8%.A dionica je skočila danas samo 5%.E moji
tehničari,samo vi čekajte PTKM na 150.

[/quote]
kolega, radi nepoznavanja tehničke izgubio si i podgaće na tankerskoj.
dajte barem malo respekta onima kojima je TA i te kako zahvalan alat.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



Crobex nakon današnjeg dana, i nešto širi kontekst.

Tehnički gledano, treba još odraditi točku 5, pa formalno ispravno može doći do promjene trenda. Prema sadašnjem stanju mala je vjerojatnost da će promjena trenda nastupiti bez točke 5 (bilo bi to tehnički nekorektno). Sami moment promjene može nastupiti na donjoj crti klina, ali nije isključeno niti zauzimanje zaleta od donje crte kanala.


Koliko se ja razumijem u elementarnu matematiku plus i minus se poništava.S obzirom da su FI izvještaji za 3Q dosadašnjih dvanaest sastavnica Crobexa daleko povoljniji mislim da i njih treba uzeti u obzir.
Taj famozni peti val je upravo počeo jer su povoljniji poslovni rezultati za 140% bolji od istog kvartala
prošle godine/M 58%/,a na godišnjem nivou 98% /M 23%/bolji uračunavajući i ovaj kvartal.Sa porastom od ovih jadnih 0,06% u toku zadnje sedmice umjesto porasta od ovih 20 do 25% koje su trebali donijeti ovi bolji poslovni rezultati,a uz to su se oporavile i svjetske burze.Prema tome ovo
je korektno i daljnjeg pada nebi trebalo biti.U ovom slućaju_stagnacija predstavlja pad,jer pozitivni
događaji ne utjeću na rast,ali barem zaustavljaju pad.
Međutim,da se naša burza može dodatno urušiti nema dileme,jer uplašenom stadu ne treba puno da se
da u bijeg.Minimalna cijna svake dionice je 1 lipa.
Korigirajte svoje tablice uvažavajući i pozitivne stvari koje se događaju.A najpozitivniji stvari su
naše firme koje posluju sve bolje i bolje,što stvara sigurnost u dobru investiciju.
[/quote]
dragi kolega, promašio si tupik.
ovdje tema nije FA, nego TA.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

A ti vlad prestani drukat dolje na crobexu 2000. Ili barem reci ljudima da postoji i varijatnta po kojoj je S&P dotaknuo dno.


A ti vlad prestani drukat dolje na crobexu 2000. Ili barem reci ljudima da postoji i varijatnta po kojoj je S&P dotaknuo dno.

ne drukam.
na vrijeme sam upozorio na veliki pad.
a sp500 sigurno nije na dnu.

p.s.
nemojte me optužiti da sam menađer nekoliko najutjecajnijih USA fondova.
pa da drmam volstritom.
a ovdje onda sa sigurnošću govorim da sp500 nije na dnu, jer sam ja tako odlučio.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Ti si sebi obukao par brojeva prvelike cipele, reći da S&P sigurno nije na dnu je velika izjava i za malo jaču facu od nekog ko je prije par mjeseci pročitao svoju prvu knjigu o TA.

Ti možeš najviše reći S&P vjerojatno nije na dnu.

evo graf sp500 od 10.10.

sve navedeno i danas vrijedi.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Ti si sebi obukao par brojeva prvelike cipele, reći da S&P sigurno nije na dnu je velika izjava i za malo jaču facu od nekog ko je prije par mjeseci pročitao svoju prvu knjigu o TA.
Ti možeš najviše reći S&P vjerojatno nije na dnu.

[lol]

kad se sjetim tvojih neznalačkih komentara glede kodt-a, nikakve daljnje provale ne mogu me iznenaditi. [thumbsup]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Ja koliko se siječam bilo su iznesene tvrdnje da sp 500 ide na 780 ili tako nešta,a evoga već na 968.
Svaka čast našim tehničarima,ali mi moramo priznati da smo mi beba tržište,pa ljudi nemaju svoj stav o TK,pa se drže raznih komentara i teorija.
Molio bi tehničare da naprave budučnost sp500 ili Dax ili nekoga 3. indeksa,pa da vidimo stvarnu kvalitetu tih analiza.
Kažem mi smo malo tržište i nečje tvrdnje,nas mogu odvesti u krivom smjeru.
A koliko bude crobex,ne ovisi ni o men,ni o vladi,nego o velikim igračima,kako oni odluče,tu mi idemo,a mi mali ih možemo samo pratiti.
Oni samo malo da stisnu naloge na asku i postave brane na bidu,evo nas gore,tako i može obrnuto.
Mi mali samo možemo dati poticaj rastu i padu.

Ja sam komentirao poslovanje firme, za dionicu sam pogriješio i to priznao.

To ne znači da si ti kompetentan davati izjave "sigurno nije dno", "prodajte dionice", bez ograde da je to vjerojatan scenario a ne siguran. To se niti croman se usuđuje.

Što je bilo s onih 5 nickova da više en pišeš na forumu ?


Ja sam komentirao poslovanje firme, za dionicu sam pogriješio i to priznao.

To ne znači da si ti kompetentan davati izjave "sigurno nije dno", "prodajte dionice", bez ograde da je to vjerojatan scenario a ne siguran. To se niti croman se usuđuje.

Što je bilo s onih 5 nickova da više en pišeš na forumu ?


rekao sam da više neću postati grafove dionica koji mogu biti zastrašujući.
to i ne činim.
postam grafove indeksa.
jer to traži mnogo ljudi.

p.s.
tu i tamo neki graf dionice, samo kao ilustraciju primjene ewt načela- ne i grafove s mojim formacijama.
njih više ne bute gledali.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Ja sam komentirao poslovanje firme, za dionicu sam pogriješio i to priznao.

To ne znači da si ti kompetentan davati izjave "sigurno nije dno", "prodajte dionice", bez ograde da je to vjerojatan scenario a ne siguran. To se niti croman se usuđuje.

Što je bilo s onih 5 nickova da više en pišeš na forumu ?


a tko bi mi trebao verificirati kompetentnost?
ja sam siguran u ono što pišem.
ti možeš i ne moraš vjerovati.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close