Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Crobex nakon današnjeg dana, i nešto širi kontekst.

Tehnički gledano, treba još odraditi točku 5, pa formalno ispravno može doći do promjene trenda. Prema sadašnjem stanju mala je vjerojatnost da će promjena trenda nastupiti bez točke 5 (bilo bi to tehnički nekorektno). Sami moment promjene može nastupiti na donjoj crti klina, ali nije isključeno niti zauzimanje zaleta od donje crte kanala.


Gledam oscilatore, Stohastic se prekrižio, RSI oko 32, MACD se nije još prekrižio naravno, ne bi li to bio kupovni signal, ukoliko ne poznaješ EWT i ne računaš na 5. val? Znam knjigu u ruke, ali koliko god čitam vidim npr. sada kupovni signal, a ono ništa. Tako ono jednom nisam vjerovala Barunu, on govori prodajni, a ja vidim kupovni i ispušila lovu. U čemu je kvaka?
[/quote]

Slušaj Barona uvijek [thumbsup]
Pametan je to čovjek, svaki dan sam s njim na doručku.

@Europa
nisam ga slušala, niti znam koliko taj čovjek zna, ali bilo je tako, Crobex je roknuo, ne bih ja to zapamtila da nisam ostala bez love


Crobex nakon današnjeg dana, i nešto širi kontekst.

Tehnički gledano, treba još odraditi točku 5, pa formalno ispravno može doći do promjene trenda. Prema sadašnjem stanju mala je vjerojatnost da će promjena trenda nastupiti bez točke 5 (bilo bi to tehnički nekorektno). Sami moment promjene može nastupiti na donjoj crti klina, ali nije isključeno niti zauzimanje zaleta od donje crte kanala.


Koliko se ja razumijem u elementarnu matematiku plus i minus se poništava.S obzirom da su FI izvještaji za 3Q dosadašnjih dvanaest sastavnica Crobexa daleko povoljniji mislim da i njih treba uzeti u obzir.
Taj famozni peti val je upravo počeo jer su povoljniji poslovni rezultati za 140% bolji od istog kvartala
prošle godine/M 58%/,a na godišnjem nivou 98% /M 23%/bolji uračunavajući i ovaj kvartal.Sa porastom od ovih jadnih 0,06% u toku zadnje sedmice umjesto porasta od ovih 20 do 25% koje su trebali donijeti ovi bolji poslovni rezultati,a uz to su se oporavile i svjetske burze.Prema tome ovo
je korektno i daljnjeg pada nebi trebalo biti.U ovom slućaju_stagnacija predstavlja pad,jer pozitivni
događaji ne utjeću na rast,ali barem zaustavljaju pad.
Međutim,da se naša burza može dodatno urušiti nema dileme,jer uplašenom stadu ne treba puno da se
da u bijeg.Minimalna cijna svake dionice je 1 lipa.
Korigirajte svoje tablice uvažavajući i pozitivne stvari koje se događaju.A najpozitivniji stvari su
naše firme koje posluju sve bolje i bolje,što stvara sigurnost u dobru investiciju.




Crobex nakon današnjeg dana, i nešto širi kontekst.

Tehnički gledano, treba još odraditi točku 5, pa formalno ispravno može doći do promjene trenda. Prema sadašnjem stanju mala je vjerojatnost da će promjena trenda nastupiti bez točke 5 (bilo bi to tehnički nekorektno). Sami moment promjene može nastupiti na donjoj crti klina, ali nije isključeno niti zauzimanje zaleta od donje crte kanala.


Gledam oscilatore, Stohastic se prekrižio, RSI oko 32, MACD se nije još prekrižio naravno, ne bi li to bio kupovni signal, ukoliko ne poznaješ EWT i ne računaš na 5. val? Znam knjigu u ruke, ali koliko god čitam vidim npr. sada kupovni signal, a ono ništa. Tako ono jednom nisam vjerovala Barunu, on govori prodajni, a ja vidim kupovni i ispušila lovu. U čemu je kvaka?
[/quote]

Slušaj Barona uvijek [thumbsup]
Pametan je to čovjek, svaki dan sam s njim na doručku.

[/quote]
Kvaka je u tome što su mirovinci bacili kockicu koja je slućajno Baronu dala pravo.Da je pala malo
drugaćije vi bi bili u pravu.Osnovno što treba shvatiti da tehnička analiza ne vrijedi gdje nema
konkurencije.Treba da postoje opcije,medvjedi ,bikovi i jači pobjeđuje i dobar tehničar može dobro
zarađivati na trulom zapadu,ali ako se previše ne izlaže jednom favoritu.Jer kad tada postaje žrtva
majstora prevare.Prvo FA ,a za ozbiljan ulog od 1 mil kn.minimalno godinu dana studiranja,a može se
početi i sa manje sa manjim ulogom da se sve ne izgubi.Kao većina nas ove godine.Majstori nas ošišali.Dok je ovaca biti će i vune.Uskoro će oni nazad,a možda su već tu i lagano kupuju dok se ne
namire.A onda sve iz početka.
Prema svim pokazateljima trebali smo rasti.A nismo.Zašto?Inseideri se još nisu nakrcali,a kada se
nakrcaju ide rast.Postepen,lagan,brz,okomit.Bit će onakav kako gazde kažu,a gazde su negdje
daleko u Americi.I to je cijela mudrost,a mi jedino možemo pratiti osnovno poslovanje firmi i pokušati
kupiti jeftino.Najjeftinije je teško dočekati,jer može uteći.
Jučer je Zvijezda bila pobjednik dana.Ostvarila je najveći kvartalni gubitak u povijesti,a skoćili su 7,5%.A PTKM
sa kvartalnom dobiti od 20 kn se tržila na 5% rasta.Još jedna lekcija mirovinaca.Oni su zakon i mi koji
nemamo informacije moramo tražiti samo uspješne firme ćije su dionice jeftine.

Mirovinci će napraviti sve da zbune ulagaće,da ne razlikuju dobru od loše firme.I onda oni mogu kupovati ono što vrijedi.Gov..prikazati kao kolač i obrnuto.A mi mali to moramo razlikovati.A TA služi
da bi se na nju navikli i da joj date na važnosti.A kada bude očito da ste se navukli dolazi velika
prevara.I zato strategija/FA/na prvo mjesto.Ona pokazuje što i zašto kupiti.Neki mudrac je napisa
da P/E nije bitan.Vidjet ćemo Tisak i Viro s jedne strane zbog loših izvještaja/poslovanja/i PTKM ili
PBZ ili ZABA ili KOEI ili IGH .Nadam se i INGR i svi brodari.Trenutno mirovinci a i otvoreni fondovi mogu odigrati neku obranu,oni
mogu i u napad jer ne idu sa svojom lovom nego tuđom.Ali matematika svremenom sve stavi na svoje mjesto.

Kada smo kod klasične TA. Gledajući graf ATPL, DLKV i INGR da li se svi pokazatelji ukazuju na pad ili to pokazuje samo RSI? Naravno gledajući današnji graf.

Molim komentar svih koji znaju.


Evo tjedni pregled ewt mogucnosti crobexa. Za sve tri razine (dugorocno, srednjorocno i kratkorocno) prilazem grafove.

Usporedjujuci sa situacijom od prije tjedan dana, opet nije bilo potrebe za drasticnim zaokretima u razmisljanju, slijedim prijasnja brojenja.

Dugorocno mozemo biti u ciklickom C, III od (A) ili V od (A). Srednjorocno vozimo u primarnoj petici. Probojem na dole 27.10.2008. otpala je mogucnost da je petica zavrsila 10.10.2008. i da smo u novom uzlaznom primarnom valu. Otvoreno ostaje kada je pocela primarna petica, jer je primarna četvorka bila zigzag (zeleno na grafu) ili triangle (crno na grafu).

Zakljucno, isto kao i prosli tjedan: kratkorocno bi trebali dovrsiti peticu na dole. Srednjorocno gore u nekom od primarnih valova: [1] od I nakon C ili [A] od IV nakon III ili [A] od B nakon A. Ako hocete jos mogucnosti, za one koji tvrde da smo u III od (A), ta tri mogu biti i prvi val velikog flata, pa cemo gore u [A] od B, ali ne zigzaga vec flata!

Dugorocno u dvije mogucnosti dole, jer nakon A i B ide C, u jednoj, ako je gotov ciklicki C, gore. Nazalost, u ewt postoji i mogucnost kombinirane korekcije gdje se sve produzuje mogucim spajanjem jednog ili dva vala na sadasnji zigzag. Za oni koji nisu bliski s ewtom, motive valova moze biti samo tri: impulse i dva triangles, korektivnih s kombinacijama 18!!: jednostruki, dvostruki ili trostruki zigzag, 3 razlicita flata, 4 razlicita triangles, dvostruke kombinacije 4:f/t, f/f, z/t, z/f, trostruke kombinacije jos 4: f/f/t, f/f/f, z/f/t/, z/f/f. Drzim fige da ce crobi u jednostavnoj korekciji dovrsiti zigzag pa u [1] od I.

evo i pogleda iz amerike, ova mi se ekipa baš ne čini nešto uspješna, no … barem se trude

http://www.stocktock.com/2008/10/31/sp-elliot-wave-count/

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


@Europa
nisam ga slušala, niti znam koliko taj čovjek zna, ali bilo je tako, Crobex je roknuo, ne bih ja to zapamtila da nisam ostala bez love

ako se dobro sjecam zadnji put je baron spomenuo MACD kad crobexa 3500.
tada smo bili na vrhu cjenovnog kanala.
pad je bio ocit iz aviona.
ali tada sam mislio da ce se cjenovni kanal probiti zbog love iz americkog kongresa…
koji je zakasnio… 🙁

njesra…

Dobar dan svima.

Sada je DAX blizu 4987 – ima li išta pozitivno za nas ako pređe 5000

Jer ovdije se pisalo da nikako nije dobro ako probije 4500 pa kad je
probio i krenuo prema 4000 onda smo mi popuš. 10% ,pa još 8% i pomalo pali na 2190

E pa sad zašto onda niko ne napiše ako DAX probije 5000 da idemo i mi na bar 2600-2800 gdje smo bili kad je on bio 5000.

ILI NEMA VEZE KAD DAX RASTE VEĆ na nas se odražava samo KAD PADA………….

Jer po toj logici ako mi pratimo sve burze u svijetu u padu brzo ćemo do 1000-

Molim komentar.

smanjuje se minus.......

goldy, lopina je dao odgovor s kvakom par postova više. po meni je upravo to uzrok..

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Dobar dan svima.

Sada je DAX blizu 4987 – ima li išta pozitivno za nas ako pređe 5000

Jer ovdije se pisalo da nikako nije dobro ako probije 4500 pa kad je
probio i krenuo prema 4000 onda smo mi popuš. 10% ,pa još 8% i pomalo pali na 2190

E pa sad zašto onda niko ne napiše ako DAX probije 5000 da idemo i mi na bar 2600-2800 gdje smo bili kad je on bio 5000.

ILI NEMA VEZE KAD DAX RASTE VEĆ na nas se odražava samo KAD PADA………….

Jer po toj logici ako mi pratimo sve burze u svijetu u padu brzo ćemo do 1000-

Molim komentar.

nema nista novog.
trend je padajuci za sada.
mali su prometi pri rastu a to nije dobro…


Dobar dan svima.

Sada je DAX blizu 4987 – ima li išta pozitivno za nas ako pređe 5000

Jer ovdije se pisalo da nikako nije dobro ako probije 4500 pa kad je
probio i krenuo prema 4000 onda smo mi popuš. 10% ,pa još 8% i pomalo pali na 2190

E pa sad zašto onda niko ne napiše ako DAX probije 5000 da idemo i mi na bar 2600-2800 gdje smo bili kad je on bio 5000.

ILI NEMA VEZE KAD DAX RASTE VEĆ na nas se odražava samo KAD PADA………….

Jer po toj logici ako mi pratimo sve burze u svijetu u padu brzo ćemo do 1000-

Molim komentar.

Zapravo, tjekom dana DAX je već bio prešao 5000, ali se do zatvaranja nešto odbio na niže.

Gle, već sam rekao da je došlo do divergencije između Crobexa i Zapada. Na Zapadu je došlo do kakve-takve promjene trenda (oscilatori su jasni). Kod nas nije. Sličnu situaciju smo imali i pred 15.04.

Iluzorno je očekivati da "mali" mogu pogurati Crobex. "Mali" se mogu samo priključiti. Glavnina novca je kod profića, i oni diriguraju put indeksa. A "mali" će se priključiti kad inercija počne djelovati.

Svi koji su preživjeli do sada, sada su oprezni. Po principu, bolje zaraditi i manje, nego li izgubiti, pa se priključiti "pokojnim" investitorima.

Još jedna nepovoljna "stvar" trenutno po Crobex. Do sredine idućrg tjedna vjerojatno će započeti korektivni val na vanjskim tržištima, pa jesmanjena vjerojatnost da ćemo upravo u tom vremenu mi započeti bull-run.

U prilogu je DAX sa crtama potpore, otpora, kanal i nekih formacija. Zaključci su očigledni.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Jedna napomena uz prethodni graf DAX-a. Jučerašnje vrijednosti nisu uključene u graf jer Bloombreg još nije objavio sve vrijednosti za indeks od jučer.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

New Report

Close