Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ispravak ,kako ću na crobexu odrediti target kad veliki kanal nije još probijen

Jednostavno ,kupuješ na donjoj liniji kanala a prodajes oko gornje linije i pratiš oscilatore i po njima vidiš dali su proboji kanala mogući na gore i na dolje.Sada me samo nemoj pitati kako to sa oscilatorima, knjigu u ruke i učiti.

Možeš prodavati i na srednjoj liniji kanala ako je skok sa donje linije bio jak i u kratkom vremenu isto vrijedi i za obrnuto.

SAM PROTIV SVIH



..Eto…to volim. Konkretan odgovor na postavljeno pitanje sa jasnim objašnjenjem.Stotka od mene…



jedno retoricko pitanje za tehnicare:
da ste 100% u dionicama na danasnji dan koja bi vam bila strategija?

odmah prodao 50%, jer korekcija nije dovršena.
s ostalih 50% čekao mogućnost nepravilnog flata i rasta iznad sadašnje razine.
ako se to ne bi desilo, a grobi pao ispod 2018, prodao i ostatak od 50%.
[/quote]
[proud]
[/quote]

to bi i ja napravio, ali nisam htio to pisati da ne dam nekome krivi savjet….
danas vise covjek ne moze znati sto je dobro a sto nije…
[undecid]
[/quote]
o.k. osobno nisam 100% u dionicama ,ali me zanima misljenje iskusnih tehnicara.hvala svima na odgovoru.
jos kad bi se ocitovali zli prorok,croman,mmm,…super
[/quote]

ja sam nešto malo (baš malo) bio u dionicama (testirao sam neke kratkorošne obrasce i ponašanje tržišta na njih), i to sam danas prodao. Praktički, sad je uočljiva disonancija između Crobexa i Europe i USA. Zapad je bikovski raspoložen (oscilatori su jasni), za razliku od nas. Vjerojatno naši šefovi fondova sad vrte lovu na zapadu (nije prvi put). Pa kad to zvrše, varatiti će se doma. U takvim mutnim uvjetima (za sada), nije premudro biti u dionicama.

Svi oni koji to žele mogu čekati korektivni dio rasta na zapadu (što bi rekli, potvrdu trenda) pa se ukrcati na drugi dio puta. Doma, čekati probijanje trokuta i potvrdu oscilatora (prije svega Stohastica i MACD).

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Nemogu naći ove targete tehničara za Ledo i Zvijezdu.Ustvari našao sam za Ledo 3800-

Kako ja imam 5 dionica Leda kupljenih po 7650 – mislio sam da mi je možda
pametno da kupim i 5 dionica Zvijezde po npr. 4000kn pa ako bi ih prodavao
skupa svih 10 a vrijednost im porasla od ovih današnjih – da si smanjim minus.

Znam da će netko reći da je pametnije sve u Ledo ali Zvijezda me privlači zbog veće nominalne tj. 2000kn.

Je li donji target za Zvijezdu 4000 .I može li Zvijezda ispod nominalne?

Hvala na odgovoru

smanjuje se minus.......

@goldy : kakve bi kolega nominalna cijena trebala imati veze s ičim ?

Znam da će netko reći da je pametnije sve u Ledo ali Zvijezda me privlači zbog veće nominalne tj. 2000kn.

Je li donji target za Zvijezdu 4000 .I može li Zvijezda ispod nominalne?

Hvala na odgovoru

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!


Procjena astrologa, pa da vidimo oće li bit blizu.

Astrolozi promašili, barem za danšnji dan. Čudno kažu ponašaj se suprotno od većine, a tehničari očekuju pad s jedne strane, a s druge idu izbori i očekuje se rast.I gdje je večina?


cROBI , DLKV I VIRO

Zanimljivo, kada je VIRO davno dao lošije izvješće bio je na većoj razini od DLKV, u odnosu na Crobex, dakle FA nije imala nikakav utjecaj.

Postavljam si 100 pitanja. Kažu da dođe do oporavka prije nego to investitori i primjete. Možda će stvarno doći do oporavka.


Postavljam si 100 pitanja. Kažu da dođe do oporavka prije nego to investitori i primjete. Možda će stvarno doći do oporavka.

mozda….evo gledam DOW i sve mi se cini da ce opet dobro zavrsiti….
ocigledno je smanjenje volumena na kraju trgovanja kad se podesava DOW…oni veliki padovi
bas me interesira oce li danas prec tu liniju!?

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Crobex nakon današnjeg dana, i nešto širi kontekst.

Tehnički gledano, treba još odraditi točku 5, pa formalno ispravno može doći do promjene trenda. Prema sadašnjem stanju mala je vjerojatnost da će promjena trenda nastupiti bez točke 5 (bilo bi to tehnički nekorektno). Sami moment promjene može nastupiti na donjoj crti klina, ali nije isključeno niti zauzimanje zaleta od donje crte kanala.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Evo tjedni pregled ewt mogucnosti crobexa. Za sve tri razine (dugorocno, srednjorocno i kratkorocno) prilazem grafove.

Usporedjujuci sa situacijom od prije tjedan dana, opet nije bilo potrebe za drasticnim zaokretima u razmisljanju, slijedim prijasnja brojenja.

Dugorocno mozemo biti u ciklickom C, III od (A) ili V od (A). Srednjorocno vozimo u primarnoj petici. Probojem na dole 27.10.2008. otpala je mogucnost da je petica zavrsila 10.10.2008. i da smo u novom uzlaznom primarnom valu. Otvoreno ostaje kada je pocela primarna petica, jer je primarna četvorka bila zigzag (zeleno na grafu) ili triangle (crno na grafu).

Zakljucno, isto kao i prosli tjedan: kratkorocno bi trebali dovrsiti peticu na dole. Srednjorocno gore u nekom od primarnih valova: [1] od I nakon C ili [A] od IV nakon III ili [A] od B nakon A. Ako hocete jos mogucnosti, za one koji tvrde da smo u III od (A), ta tri mogu biti i prvi val velikog flata, pa cemo gore u [A] od B, ali ne zigzaga vec flata!

Dugorocno u dvije mogucnosti dole, jer nakon A i B ide C, u jednoj, ako je gotov ciklicki C, gore. Nazalost, u ewt postoji i mogucnost kombinirane korekcije gdje se sve produzuje mogucim spajanjem jednog ili dva vala na sadasnji zigzag. Za oni koji nisu bliski s ewtom, motive valova moze biti samo tri: impulse i dva triangles, korektivnih s kombinacijama 18!!: jednostruki, dvostruki ili trostruki zigzag, 3 razlicita flata, 4 razlicita triangles, dvostruke kombinacije 4:f/t, f/f, z/t, z/f, trostruke kombinacije jos 4: f/f/t, f/f/f, z/f/t/, z/f/f. Drzim fige da ce crobi u jednostavnoj korekciji dovrsiti zigzag pa u [1] od I.


croman moze analiza dlkv,viro?
unaprijed hvala.

moze?

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.


Crobex nakon današnjeg dana, i nešto širi kontekst.

Tehnički gledano, treba još odraditi točku 5, pa formalno ispravno može doći do promjene trenda. Prema sadašnjem stanju mala je vjerojatnost da će promjena trenda nastupiti bez točke 5 (bilo bi to tehnički nekorektno). Sami moment promjene može nastupiti na donjoj crti klina, ali nije isključeno niti zauzimanje zaleta od donje crte kanala.


Gledam oscilatore, Stohastic se prekrižio, RSI oko 32, MACD se nije još prekrižio naravno, ne bi li to bio kupovni signal, ukoliko ne poznaješ EWT i ne računaš na 5. val? Znam knjigu u ruke, ali koliko god čitam vidim npr. sada kupovni signal, a ono ništa. Tako ono jednom nisam vjerovala Barunu, on govori prodajni, a ja vidim kupovni i ispušila lovu. U čemu je kvaka?

New Report

Close