Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Danas ćemo se vjerovatno gibati u uskom kanalu ispod ucrtanog otpora na 2200 na slikama na strani 1303.

Pozdrav.


SP500

evo kako to pravi majstor radio ,evo 100

ovo se zove štopanje…


@DRevil

2 i 3 opciju dakle 2 od A i 5 od A ja osobno bih odbacio zbog vremenskog aspekta trajanja prve ABC korekcije . u današnjem vremenu korekcija bi trebala trajati krače i biti manje duboka.
mogučnost ekstenzija postoji.
…još ako se pottvrdi truncation


zar nije mogučnost pogreške veča na mikroslici
vidi itrajanje prijašnje ABC korekcije
ova bi u ovim vremenima trebala biti i krača, mada mi se C korak čini preplitak ali sve se da prebrojati

upravo obrnuto.
na makro slici (bez analize mikro slike "osjetljivih" mjesta na grafu) možeš napraviti više prihvatljivih varijanti.
mikro slika, međutim, uz striktnu primjenu pravila i malo logike, daje jasan zaključak.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



VLAD svi od tebe traže neke savjete a neznaju da si i ti u velikom minusu,džabe si crtao grafikone i krivulje kad je stvarnost na burzi nešto sasvim drugo,to i sam znaš,da nije tako bio bi milioner a ne sitni igrač?Jesam u pravu VLAD [thumbsup]

nisi.
[/quote]
Ti ovdje kao pomažeš ulagačima crtajuć grafikone i krivulje, a sam znaš da to nije pomoglo previše jer fondovi to nisu uzimali previše u obzir,njima kad se prohtije ruše dionice a kad žele mogu ih dobro i napumpat.To tako ide već mjesecima bez obzira na druge burze u svijetu,a što se tiče da si dobro zaradio to ti baš nevjerujem jer kod svih dionica je toliki pad da tu nitko nije u nekom plusu. [bye]




VLAD svi od tebe traže neke savjete a neznaju da si i ti u velikom minusu,džabe si crtao grafikone i krivulje kad je stvarnost na burzi nešto sasvim drugo,to i sam znaš,da nije tako bio bi milioner a ne sitni igrač?Jesam u pravu VLAD [thumbsup]

nisi.
[/quote]
Ti ovdje kao pomažeš ulagačima crtajuć grafikone i krivulje, a sam znaš da to nije pomoglo previše jer fondovi to nisu uzimali previše u obzir,njima kad se prohtije ruše dionice a kad žele mogu ih dobro i napumpat.To tako ide već mjesecima bez obzira na druge burze u svijetu,a što se tiče da si dobro zaradio to ti baš nevjerujem jer kod svih dionica je toliki pad da tu nitko nije u nekom plusu. [bye]
[/quote]
ne kažem da sam dobro zaradio-sačuvao sam vrijednost portfelja.
pad na 3216 me zatekao relativno nespremnim glede kvantuma potrebnog znanja.
ali…
brzo učim.
nakon 15.o4. do danas: može li se netko pohvaliti prinosom od ca 30%?

kod nas nema šortanja- da ga je bilo, zaradio bih jako puno.
zašto ne šortam vani?
nemam vremena, nisam profi.
a kod nas trgujem tijekom radnog vremena.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Crobex 2168 bodova.
Fibbonaci podrška 2153.

još jedan kratki naputak:
ako padnemo ispod 2018 (što je pad od ca 7% u odnosu na 2170), onda se isključuje mogućnost nepravilnog flata.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@europa
Crobex: 2162.11 Promjena: -0.71%

slijedeca linija?

ja ću svoje škrabotine ipak ostavljati ovdje.
jer kombiniram ewt, moje formacije i indikatore.
to što je ponekad ewt mikro analiza jedinio prezentirana na grafu ne znači da su formacije i indikatori zapostavljeni.
naprotiv.
upravo sada neke dionice (npr. tisk) imaju odrađene prijelomne točke formacija.
a indikatori gotovo svih dionica su bez kupovnog signala.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


@europa
Crobex: 2162.11 Promjena: -0.71%

slijedeca linija?


2151-2153 bodova

2158,03 trenutno….zapravo 2157,24


ja ću svoje škrabotine ipak ostavljati ovdje.
jer kombiniram ewt, moje formacije i indikatore.
to što je ponekad ewt mikro analiza jedinio prezentirana na grafu ne znači da su formacije i indikatori zapostavljeni.
naprotiv.
upravo sada neke dionice (npr. tisk) imaju odrađene prijelomne točke formacija.
a indikatori gotovo svih dionica su bez kupovnog signala.

ako se dobro sjecam , bilo je receno da ako tisak probije 350 ide na 150.
jel tako?
tisak je probio 350.
[sealed]

New Report

Close