Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


mislim da je iz ove usporedbe sada svima očigledno da je crobex najmanje pao. ako se nekom da, mogao bi izračunati postotke… ali ugrubo, srbi su pali onoliko koliko bi na crobexu bilo cca 1000-1250, ovisno o kojem indexu…

također, još bi bilo jako lijepo kada bi imali usporedno BIRS i Dow Jones ’29-’32. u nedostatku dow jonesa, također je dobar izbor i NASDAQ 2000. ovo zbog razloga da se vidi da veličina, zrelost tržišta, financijski mehanizmi i ne znam koji drugi faktori UOPĆE ne utječu na oblik grafa…


Ako ti nesto pomaze izvoli.

@kuna94
u potpunosti podržavam tvoje misljenje i mislim da sve te silne TA-e nisu ovdje da nam nešto olaksaju jer inace nema trzista kad sve mozes predvidjeti na osnovu kojekakvih pokazatelja.

Zato u dokup he he he
Enjoy 🙂

Poštovani kolega ZliProrok

Ako govorimo o precjenjenosti crobexa na 5000, onda isto tako možemo sada govoriti o podcijenjenosti.
Zaista se nisam nadao od Vas da će te plasirati lažirane povjesne podatke Cro-indexa.Uživao sam čitajući Vaše postove, ali ovakav niski udarac prikazan javnosti me jednostavno natjerao da počinjem sumnjati u Vaše namjere i poštenje.
Crobex nikada nije rastao u omjerima koje ste vi naveli, a razlog lažiranih podataka ostavljam na Vašu savjest.




ponavljam graf.
potpuno ispravna ewt analiza.
ako netko misli drugačije, neka argumentira.

Duplo dno trend je trebao da se promjeni
http://stockcharts.com/school/doku.php?id=chart_school:chart_analysis:chart_patterns:double_bottom
[/quote]

Ne. to možeš nazvati duplim dnom jedino ako se ameri stvarno odbiju… ako nastave padati onda to nije duplo dno… dakle u ovoj točki ne možeš tvrditi ni znati da se radi o duplom dnu… dapače, statistička analiza kaže da u 64% ovakvih slučajeva preokret propadne…
[/quote]
Zamalo pa 50%.Fifti fifti.Ili Ta pokazuje da će se nešto dogoditi .Omjer 64:36.Katastrofa.




dakle da sumiramo… u zadnjih 10-ak godina crobex je narastao 110%.

u tom je periodu imao dva kraha: krah 98/99 i krah 2008

Ljudi, otrijeznite se i pazite što čitate, jer ovi koji pišu sigurno ne paze što pišu!

to je prosječno rast od 7% godišnje do danas…
[/quote]

hmm,a kak si ti od 110% u 10 godina ili čak 11, došao do prosječno 7%? jel to onaj isti lik koje je maloprije rekao da ja trabunjam? [wink]
[/quote]
Dobro je čovik izračuna .Radi se o geometrijskoj,a ne aritmetičkoj progresiji.

Tko je ovdje lud,pa naravno mi Hrvati!
Usporedite vodeće svjetske indexe se našom sramoton kad se tolko mjerimo se ostalima.Svi imaju rast od
+10-20% posto zadnja 4 radna dana samo mi kiksamo ili smo jedini pametni.
Mi se s nikim nemožemo mjeriti mi smo jedinstveni!



@duser

Drago mi je da nisam jedini koji tako razmišlja.Svaka čast na iznimno kvalitetnom objašnjenju zašto se isplati ulagati u HR dionice.
Trenutno sam 80% u dionicama 20% u fondovima,(jeli to moguće)i svaka friška lova se koristi za dokup.
Uopće me ne zanima TA, jer FA kazuje da je pravo vrijeme za ulaganje.
Još jednom,hvala Duser i nastavi sa ovakvom edukacijom čak i na temi TA, jer kao što svi vidimo,velik je broj posjetitelja. (zainteresiranih i potencijalnih ulagača)
Uzdati se samo u proročanstva TA je velika opasnost za neiskusne, a njih je najveći broj, pa i sam spadam među njih. [thumbsup] [thumbsup]


U ovom trenutku jedini pravilan pristup.Ali malo trejdanja i šortanja za dušu ne škodi ,ako već
pratimo trgovanje u živo.Sa malo novca može se zaraditi mjesečna plača,a sada samo treba to
raditi u fundamentalno jakim dionicama.Prvo FA pa onda TA.
Primjetno je da FI uopće više nisu bitni.Danas izašlo izvrsno izvješće PBZ,INDG,KORF a nitko da
nešto pokupi po ASKu.Jednostavno neshvatljivo.Tehnička analiza je ispila pamet većini,a u biti
sve određuju mirovinci.Oni imaju monopol i TA ne vrijedi.I dok svi trube da će crobex na 1.800
normalno da nitko neće kupovati.Ovo je raj za fundamentaliste,jer su ulagaći izbezumljeni sa svi
tim tehničkim nebulozama.Nemojte uspoređivati Crobex i Ameriku.Pa to je slično usporedbi
homo sapiensa i krapinskog čovjeka.
Ljudi,proučavajte firme,poslovanje,ugovorene poslove,pokazatelje ekonomičnosti i ako nađete
dobre i jeftine firme,a sada ih ima jako puno u vremenskom okviru od nekoliko godina ćete
biti dobro situirani.


Tko je ovdje lud,pa naravno mi Hrvati!
Usporedite vodeće svjetske indexe se našom sramoton kad se tolko mjerimo se ostalima.Svi imaju rast od
+10-20% posto zadnja 4 radna dana samo mi kiksamo ili smo jedini pametni.
Mi se s nikim nemožemo mjeriti mi smo jedinstveni!

Kolega,mi imamo TA i zato ne smijemo gore.Puno se ljudi valjda nada crobex-u ispod 1000 pa čeka u cashu.
Bio bih vrlo zahvalan kad bi netko poslao PE Crobexa na današnji dan, i DJI na jučerašnji,čisto radi usporedbe da li smo podcijenjeni ili pak precjenjeni.
Mislim da bi to bilo u sadašenjm momentu više od koristi, nego grafovi.
I za grafove vrijeme će doći,ali kad ovo ludilo prestane,i kad bude neke koristi od njih.
Hvala unaprijed.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

@lopina

Bravo lopina. [thumbsup]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


xxxxxx
u potpunosti podržavam tvoje misljenje i mislim da sve te silne TA-e nisu ovdje da nam nešto olaksaju jer inace nema trzista kad sve mozes predvidjeti na osnovu kojekakvih pokazatelja.

xxxxxxxx

Oni koji mogu predvidjeti pomocu TA su jedan Mali broj ljudi…VECINA to ne cini nite ce to ciniti …i zbog toga ce uvjek biti trzista…

I diskusija nastavlja…na poslovnom
[thumbsup]

Ako ti nesto pomaze izvoli.

Iz kojeg programa su izvađeni ovi grafovi ?

"I am a man of great patience..."

Uopće me intersira prosiječan crobex.Među tih trideset dionica ima ih još koje su u ovom trenutku debelo precijenjene.Kod nas još nitko prezaduženost ne smatra velikim rizikom.Stalno pratim brodare i
jučer je britani bulk potonija 85%,danas mu je cijena 0,01 US$,oli ti ga 1 cent .Gdje mu je otpor.Da nebi neki vaš
tehnički favorit doša na 1 lipu.Ili da morate doplatiti kao pri OPTE koji je ima negativan kapital.Nema kapitala,
a uvršten je na burzu da bi banka/mislim Zaba /utrapila ,prebacila svoje promašenu investicije na
buduće mirovine i na pohlepne ,needucirane IPO ulagaće. FA je zakon i bitan faktor,ali traži samostalni
rad i u malo dužem razdoblju sigurno donosi dobre rezultate.
Trejdajte i šortajte i koristite inseide informacije od mirovinaca i eto vam tehničke analize. Ako ih
nemate sve je slućajni pogodak.Tko zna možda mirovinci imaju kockicu i prije otvaranja je bacaju
i ona određuje smjer,a i intezitet kretanja cijene dionica.

New Report

Close