Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zamolio bih nekoga od poštovanih kolega ako može staviti usporedni graf kretenja cijene nafte i sp ili dija indexa

tnx

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Prijatelju s 1200 rast uz 440% bi došli do vrijednosti od 6480

glup sam, naživcirali su me ovim sranjima danas na topiku pa sam se pogubio.
stevo dao sam ti 100, neko drugi 3.



***obrisano***
nagli rast počinje od 09. 2004 sa 1200 bodova….do 10. 2007 kad je bio 5450 bodova.
jel to više od 440% u tri godine….ak je sam se makni s teme, ak nije ja ću.

Kad osnovica od 100 nečega (kruške, jabuke, bodovi crobexa… nije bitno) naraste sa 100 na 150 to je rast od 50%. Jel tako? Dobro. Kad ta ista osnovica naraste na 200 to je rast od 100%. Možete pratiti? Možete. OK.

Dakle, osnovica nam je 1200 bodova. Narasla je na 5400. 5400-1200= 4200
4200/1200 = 3,5 Dakle, rast sa 1200 na 5400 je rast od 350% (na osnovicu).
Što vam tu nije jasno? Stvarno mi nije jasno.

E da, vrh Crobexa (pravi) nije 5400, već 5200. Tu je počeo bear market. sredina 5. mjeseca 2007.
ova dva tornja iza toga (na 5400) posljedica su uvrštenja HT-a. Napravite u teletraderu preslik Crobexa sa Belexom, pa će vam biti jasnije.
[/quote]

jedno pitanje:

vidi li itko formiranje rastuceg klina od 24.10 do danas?


još jednom, moja isprika duseru za moje pogrešno prozivanje glede računanja postotaka… 7% godišnje stoji…

sve ok [wink]

Heaven or Las Vegas

mislim da je iz ove usporedbe sada svima očigledno da je crobex najmanje pao. ako se nekom da, mogao bi izračunati postotke… ali ugrubo, srbi su pali onoliko koliko bi na crobexu bilo cca 1000-1250, ovisno o kojem indexu…

također, još bi bilo jako lijepo kada bi imali usporedno BIRS i Dow Jones ’29-’32. u nedostatku dow jonesa, također je dobar izbor i NASDAQ 2000. ovo zbog razloga da se vidi da veličina, zrelost tržišta, financijski mehanizmi i ne znam koji drugi faktori UOPĆE ne utječu na oblik grafa…

Pametan, ako to želiš.

U silnim prepucavanjima danas se nije moglo grafa naci,steta.

s obzirom da je ova tema za TA postala skupljalište padobranaca, alternativno mjesto za komentare trgovanja i slično, otvorio sam novu temu isključivo za EWT…

Vaš link

odsad pa nadalje uglavnom ću grafove postati tamo, ovdje me uglavnom neće biti, osim ako vidim da bi moj post mogao pomoći i da bi imao težinu u tehničkom smislu, kao podrška ili (konstruktivna) kritika drugom tehničaru.

Pametan, ako to želiš.

VLAD svi od tebe traže neke savjete a neznaju da si i ti u velikom minusu,džabe si crtao grafikone i krivulje kad je stvarnost na burzi nešto sasvim drugo,to i sam znaš,da nije tako bio bi milioner a ne sitni igrač?Jesam u pravu VLAD [thumbsup]

@duser

Drago mi je da nisam jedini koji tako razmišlja.Svaka čast na iznimno kvalitetnom objašnjenju zašto se isplati ulagati u HR dionice.
Trenutno sam 80% u dionicama 20% u fondovima,(jeli to moguće)i svaka friška lova se koristi za dokup.
Uopće me ne zanima TA, jer FA kazuje da je pravo vrijeme za ulaganje.
Još jednom,hvala Duser i nastavi sa ovakvom edukacijom čak i na temi TA, jer kao što svi vidimo,velik je broj posjetitelja. (zainteresiranih i potencijalnih ulagača)
Uzdati se samo u proročanstva TA je velika opasnost za neiskusne, a njih je najveći broj, pa i sam spadam među njih. [thumbsup] [thumbsup]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


mislim da je iz ove usporedbe sada svima očigledno da je crobex najmanje pao. ako se nekom da, mogao bi izračunati postotke… ali ugrubo, srbi su pali onoliko koliko bi na crobexu bilo cca 1000-1250, ovisno o kojem indexu…

također, još bi bilo jako lijepo kada bi imali usporedno BIRS i Dow Jones ’29-’32. u nedostatku dow jonesa, također je dobar izbor i NASDAQ 2000. ovo zbog razloga da se vidi da veličina, zrelost tržišta, financijski mehanizmi i ne znam koji drugi faktori UOPĆE ne utječu na oblik grafa…

kako možeš uspoređivati nasdaq 2000 s crobexom neuki čovjece???

preispitaj si malu multiplikatore nazdaqa i crobexa, amerikancu je p/e bio 200 i kusur



mislim da je iz ove usporedbe sada svima očigledno da je crobex najmanje pao. ako se nekom da, mogao bi izračunati postotke… ali ugrubo, srbi su pali onoliko koliko bi na crobexu bilo cca 1000-1250, ovisno o kojem indexu…

također, još bi bilo jako lijepo kada bi imali usporedno BIRS i Dow Jones ’29-’32. u nedostatku dow jonesa, također je dobar izbor i NASDAQ 2000. ovo zbog razloga da se vidi da veličina, zrelost tržišta, financijski mehanizmi i ne znam koji drugi faktori UOPĆE ne utječu na oblik grafa…

kako možeš uspoređivati nasdaq 2000 s crobexom neuki čovjece???

preispitaj si malu multiplikatore nazdaqa i crobexa, amerikancu je p/e bio 200 i kusur
[/quote]

još jednom pročitaj kaj sam gore napisao, pa će ti biti jasnije… a možda i neće, ipak je to naš knelčić koji mora biti u pravu, jelda? [thumbsup]

Pametan, ako to želiš.

New Report

Close