Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





@foto
misli na rast od ca 1000 do ca 5400: to je 5,4 x ili 440 %.
međutim, nije u dvije godine.

grobi u manje od dvije godine:01.2006.- 10.2007. s ca 2000 na ca 5400: 170%

sp500 u istom razdoblju: s ca 1250 na ca 1560: ca 25%

komentar suvišan.

kakvi su fundamenti S&P , a kakvi Crobexa trenutno.

Komentar suvišan
[bye]
[/quote]
nebitno.
govorimo o analizi grafova, konkretno striktnim pravilima ewt-a (današnji graf).
nema grješke.
[/quote]

Nebitno a? 1.A zašto je onda bitno to što je crobex rastao puno više od s&p500 (To je to)? 2.Tko miješa kruške i jabuke samo onda kad mu paše? 3.Još čekam odgovor zašto ne uplatiš loto na usa burzi kad znaš brojeve? 4.Novac ti nije bitan? Zašto onda tu čekaš preokret da uložiš i zaradiš? [/quote]
ad1. veći rast- veći pad.
ad 2. obrazloži.
ad3. glupo pitanje, ali evo za tebe: nikad nisam rekao da mogu predvidjeti loto brojeve [lol]
ad 4. kad sam to rekao? na burzi sam da bih zaradio.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

svi vi koji napadate vlad1111, ZliProrok i ostale vrijedne i nesebične ljude, mora da doma nesmijete
ženama priznati gubitak, pa sad nalazite krivce da bi se mogli opravdati. Ljudi moji to je vaš problem i
ostavite se ove teme.

Ukoliko je zaista dobar, vlad ima potpuno pravo se profesionalizirati te tražiti naknadu za svoje grafove – to je normalno – da se ne bi moj post shvatio kao napad. Ionako pola foruma bez vlada bi bili izgubljeni [cool]




@foto
misli na rast od ca 1000 do ca 5400: to je 5,4 x ili 440 %.
međutim, nije u dvije godine.

grobi u manje od dvije godine:01.2006.- 10.2007. s ca 2000 na ca 5400: 170%

sp500 u istom razdoblju: s ca 1250 na ca 1560: ca 25%

komentar suvišan.

Komentar itekako potreban. SP postoji već milijun godina, amerika ima najrazvijenije tržište kapitala s bezbroj itekako iskusnih sudionika i stoga je nemoguće tamo očekivati takav rast kao kod nas. S druge strane, mi smo tek prije 2 godine saznali da postoji burza. Koliko građana se prije 1.1.2006. uopće bavilo investiranjem u dionice?
[/quote]
ti onda ne razumiješ da veći rast donosi za sobom neizbježnost većeg pada
sori, puno vas je zalutalo na ovaj tupik.
[/quote]

S TA stajališta si potpuno u pravu. No to ne znači da je to opravdano s FA stajališta. Također, vidim da nitko od vas nije uračunao utjecaj INA/HT/ATRG IPO-a na vrijednost Crobex-a nego se samo tupi rasli smo 450%. Koliko bi rasli da nije bilo tih IPO-a? Moja pretpostavka da bi ATH tada bio cca 3500, a ne 5500

Hell is Empty and all the Devils are Here


Decki jednostavno je nasi veliki igraci se nece zaletavati u kupnju nego cekaju sigurniju potvrdu iz vana da se sizuacija stabilizirala.

Otprilike to je istina. Opčinjeni smo drugima, ne samo u ovome.Europa misli što misli George,mi – Vlada-Sanader misli kako misli Europa i vrtimo se u krug. Izmislimo index, ustaše, komuniste, ubojstva, piranski zaljev, navijače, Dinamo i Hajduk. I dok je stoka sitnog zuba okupirana tim jeftinim pričama, "podobni" se krcaju i provode drugi dio privatizacije na rvatski način.

U prvome su izmislili Canjugu, HAŠK i Dinamo i dok su se vodili ratovi oko toga, Ivić Pašalić je proveo uz pomoć Kutle i mnogo drugih privatizaciju. Vidan je napredak, ovo je puno perfidnije ! Čestitam !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Evo vam targeti iz glave i nemreš fulat ni za dlaku tak da ne pametujte tu:
ako OIF-ovi budu pritisnuti sa konačnim povlačenjem udjeličara a sad se ne oporavimo
ništa prvi target grobija je 2000, onda sljedi još panični dodatak 1800 i završni čavao u ljes 1600…
Moguće da se neko postavi na 2000 i brani grobija al ko će ga znat možda i izdržimo na 2200 al
ko će ga znat i tako to o vašoj nauci…
Neda se to danas zaključit al kroz par tjedana se može vidit sa likvidnišću kaj se sprema…..
evo vam vaša nauka kaj se tiče grobija…

Ovdje upišite svoj komentar…

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


Decki jednostavno je nasi veliki igraci se nece zaletavati u kupnju nego cekaju sigurniju potvrdu iz vana da se sizuacija stabilizirala.

Naši veliki igrači očigledno nemaju znanja da u pravom trenutku povuku potez… kao njemci, englezi, japanci..

za danas su američki tehničari predvidjeli pad u europi, međutim kao što vidite greška, e sad tko vara; ili tehničari ili oni koji hoće malo zbuniti protivnike. Mi smo već pali za sve što se očekivalo vani. Ako i bude pad do 1900 nije nekakva razlika, čemu razbijati glavu, svejedno smo pri dnu (privremenom, neki kažu)

Ako ne prodate odmah sada nemojte ni prodavati jer u amrici od ponedjeljka očekuju rast. Mogli bi se naći na pogrešnoj strani kada krene rast. A kada će doći ponovo pad već će nam vlad i ostali najaviti.


1. puno pišem, jer usput učim. stalno učim.
2. nikome nisam pitao ni lipe.
3. kada još puno toga naučim, možda se i profesionaliziram.
to može biti i skoro: brzo učim.

Bravo, tako i treba. Ali svejdeno te molim da nas neuke još malo poučiš.

Hvala



Decki jednostavno je nasi veliki igraci se nece zaletavati u kupnju nego cekaju sigurniju potvrdu iz vana da se sizuacija stabilizirala.

Naši veliki igrači očigledno nemaju znanja da u pravom trenutku povuku potez… kao njemci, englezi, japanci..
[/quote]
E to mi se i čini, ovim porastom možda objave rat utjecaju američkih indeksa na europske, možda da je to jedini način da se sve spasi.

New Report

Close