Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@foto
misli na rast od ca 1000 do ca 5400: to je 5,4 x ili 440 %.
međutim, nije u dvije godine.

grobi u manje od dvije godine:01.2006.- 10.2007. s ca 2000 na ca 5400: 170%

sp500 u istom razdoblju: s ca 1250 na ca 1560: ca 25%

komentar suvišan.

Komentar itekako potreban. SP postoji već milijun godina, amerika ima najrazvijenije tržište kapitala s bezbroj itekako iskusnih sudionika i stoga je nemoguće tamo očekivati takav rast kao kod nas. S druge strane, mi smo tek prije 2 godine saznali da postoji burza. Koliko građana se prije 1.1.2006. uopće bavilo investiranjem u dionice?
[/quote]
ti onda ne razumiješ da veći rast donosi za sobom neizbježnost većeg pada
sori, puno vas je zalutalo na ovaj tupik.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



@foto
misli na rast od ca 1000 do ca 5400: to je 5,4 x ili 440 %.
međutim, nije u dvije godine.

grobi u manje od dvije godine:01.2006.- 10.2007. s ca 2000 na ca 5400: 170%

sp500 u istom razdoblju: s ca 1250 na ca 1560: ca 25%

komentar suvišan.

Komentar itekako potreban. SP postoji već milijun godina, amerika ima najrazvijenije tržište kapitala s bezbroj itekako iskusnih sudionika i stoga je nemoguće tamo očekivati takav rast kao kod nas. S druge strane, mi smo tek prije 2 godine saznali da postoji burza. Koliko građana se prije 1.1.2006. uopće bavilo investiranjem u dionice?
[/quote]

baziraš svoje zaključke na pogrešnim pretpostavkama… veliki rast crobexa UGLAVNOM nije bio zahvaljujući tome što ljudi pojma nemaju… to je sekundarni faktor, koji je utjecao da rast bude VEĆI, ali sama fenomenologija mjehura NEMA VEZE sa time da li je većina neobrazovana glede ulaganja…

Pametan, ako to želiš.

da

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ajde , nisam rekao da TA gleda fundamente, nego sam komentirao vaše podatke o rastu crobexa i S&P. U US se i te kako gleda FA i DY, i firme koje daju dobra izvješća rastu bez obzira na smjer indeksa.

A strani fondovi pri odluci kod kupnje dionica gledaju FA i DY.




to je to.

Da, slažem se, nek gospodin Big B. sam sebe prijavi za brisanje nicka, odnosno peticiju za brisanje njegovog nicka, jer je upravo on destruktivan, koliko li je Vlad ljudima spasio love, čak i svi oni koji su trubili, ukazivali, upozoravali da ovo ide dole!?

Vlad je zakon, upamti ZAKON, ma što god ti kazao samo ćeš polomit zube na tome!

I Zli Prorok je vrhunski, iskreno, ( da se ne bi osjetio zapostavljenim)!

Da da utrpa se malim dioničarima po visokim cijenama, pa kasnije se crtaju grafikoni gdje je linija potpore da se firma isplati za 2 godine i onda kupe po tim cijenama…….. to je to
[/quote]

mislim da si ti zlonamjerni prevarant kojemu je cilj da ljudi NE saznaju istinu, jer dok god ima ovaca, ti ćeš ih varati… ne fondovi, nego ovakvi kao ti…

a mi tehničari ti stojimo na putu, jer govorimo ljudima da će biti ošišani…
[/quote]




@foto
misli na rast od ca 1000 do ca 5400: to je 5,4 x ili 440 %.
međutim, nije u dvije godine.

grobi u manje od dvije godine:01.2006.- 10.2007. s ca 2000 na ca 5400: 170%

sp500 u istom razdoblju: s ca 1250 na ca 1560: ca 25%

komentar suvišan.

kakvi su fundamenti S&P , a kakvi Crobexa trenutno.

Komentar suvišan
[bye]
[/quote]
nebitno.
govorimo o analizi grafova, konkretno striktnim pravilima ewt-a (današnji graf).
nema grješke.
[/quote]

Nebitno a? A zašto je onda bitno to što je crobex rastao puno više od s&p500 (To je to)? Tko miješa kruške i jabuke samo onda kad mu paše? Još čekam odgovor zašto ne uplatiš loto na usa burzi kad znaš brojeve? Novac ti nije bitan? Zašto onda tu čekaš preokret da uložiš i zaradiš?

Stvarno se nisam imao namjeru uključivati u ovu raspravu iako sam čitajući tvoje postove u nekoliko navrata dobio živčani slom, ipak ću komentirati samo dvije stvari bez namjere da dalje raspravljamo.

1. To što je TEBI i MENI i drugima neko nešto UTRPAO po nekoj cijeni nije ničija greška nego TVOJA, MOJA, te svakog drugoga kome je UTRPANO!


Da da utrpa se malim dioničarima po visokim cijenama, pa kasnije se crtaju grafikoni gdje je linija potpore da se firma isplati za 2 godine i onda kupe po tim cijenama…….. to je to

2. bit ove teme JEST Tehnaička analiza , a zbog one crtice koja slijedi nakon TA znači i grafovi i savjeti i analize , ali vezani uz TA. Dakle BIT teme je TA!!!! [shocked]


Bit ove teme nije samo TA, tu su savjeti i analize………. ali opet ponavljam i ovo je savjet

ali što ako analitičar manipulira grafičkim prikazom i tako potiče ljude na destruktivne akcije……

PS. stvarno iz tvoga pisanja čovjek može zaključiti da si :

A)potpuno nerazuman ( ne želiš ništa shvatiti osim onoga što si sebi zamislio u glavi)
ili
B) Zlonamjeran ( sve ti je jasno ali namjerno želiš umanjiti trud sviju koji su ga voljni podjeliti s drugima)

Živijo ti meni[bye]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!


Dakle, registrirao sam se jer nisam više mogao izdržati da ne prokomentiram situaciju na TK u Hrvatskoj i utjecaj na TK preko ovog foruma !!!
Dakle, 120 000 ljudi čita ovaj forum kao gosti ( između ostalog i ja sam čitao). Koliko ima malih dioničara u Hrvatskoj??? Paaaaaa … tu negdje! Ne mogu se oteti dojmu da većina malih dioničara donosi odluke ne temelju tehnički analiza raznih gurua!! Mislim svaka čast svima koji se trude, ali Vlad i ekipa… malo ste pretjerali. Onako bacati targete cijena pojedinih dionica. Svaka vam dala. Al bitno je da ste cijelo vrijeme u cashu. A nesposobnjakovići koji postavljaju pitanja, ala " Vlad … daj target za NGUZ-R-A , daj target za ovo smatram još većim id…. ! I onda se čude kad pogodite, pa naravno da ste pogodili kad vas čita toliko ljudi i počnu prodavati jer misle da će kupiti po nižoj cijeni. Targetu koji im vi odredite. I onda kad dođe do targeta. Onda svi počnu kupovati… i tako u krug ! Azija ide gore, Amerika ide gore, svi idu gore osim nas!? Zašto ? Zato što je hrpetina ovaca prestrašena raznim najavama pojedinih "gurua" ?! Halo ??? Danas ništa na burzi! Zašto ??? Zato što je ljudima netko utjerao strah u kosti. "tek slijedi dno"… i moguće je da slijedi, ali 1200000 ljudi čita komentare i misli si … jooooj … malo je skočilo, šta da radim, da prodam ili da čekam katastrofu?!! Mislite li da netko iz fondova ne čita ove postove. Zna točno kakva je psiha u glavi "glupe raje" koja ne vidi dalje od foruma. I još im je jednostavnije igrat se. A trenutno se igraju sa našim živcima!! Psiha je opaka stvar! Sada fondovi lagano dokupljuju jer im se nigdje ne žuri! 🙂 Dakle ljudi, zar stvarno mislite da je 2100 visoka razina za Crobex ??? pa super … sve prodajte! Iskreno ne bi me čudilo da pola ljudi ovdje i radi za fondove i namjerno širi paniku! Burzovni "igrači" u Hrvatskoj … njih 120000 čita forum i donosi odluke na temelju FORUMA! 🙁 Žalosno! Još jedan dokaz kako smo "inteligentan" narod, valjda su jedino Srbi gluplji od nas ! (Znanstveno dokazano!)

Pozdrav svima !

Evo post koji je napisao jedan korisnik i ja to o tome pišem

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=2434&pg=1294

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

@ina
samo mala poruka inašima:
eventualni pad ispod ca 1920 može biti opak.

p.s.
nemam inu.
ne mislim je kupovati.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Kad već raspravljate o rastu crobexa zašto nitko ne odgovori MM-u na njegov graf 10%-tnog prinosa…? Po tom grafu sad smo nešto niže od linije od cca 10%-tnog prinosa crobexa u odnosu na jesen 1997.


@zmrklić

pogledaj gdje ti je došao kodt…
misliš li da je tu zbog mojih suludih, paušalnih, za smeće podobnih analiza/ grafova?

ma kako ne…

Osnovna stvar je da je moguće da će bit i dijonica i zabadava samo zato jer su se OIF-ovi
raspali i prodavat će do zadnje lipe…..a OIF-ovi su jedini i generirali tržište i imali su
isključivo kapital građana a nikakvih stranih grupacija ili banaka….pošto su se građani u
panici povukli završena je priča….
E sad vjerojatno je da će stranci u jednom momentu odlučit pokupovat tu jeftinu imovinu
i tek onda će to biti zadnji čavao u ljes svima nama i prvi put ulazak samo njihovog
kapitala a ne građana….bit ćemo stranci u svojoj državi i sa nikakvim penzijama…

ljudi se ulovili fundamenata ko pijan plota… i to na temi tehnička analiza…

to je tak kad je nekom ispran mozak, pa vjeruje da su fundamenti realni, a sve ostalo iluzija…

fundamenti nisu realni, to su isto SAMO brojke, halooooooooooooooooooooooooooo!

isti fundamenti u jednom periodu ne znače isto u drugom periodu, isti fundamenti u jednoj državi NISU komparabilni sa fundamentima u drugoj državi…

meni nije jasno da su tolki fundamentalisti tolko plitki i ne znaju razmišljati…

fundamenti su relativni, ovise o kontekstu!!

i najveća fora su mi ovi pseudo-fundamentalisti koji misle da je P/E ne znam kak poseban i pametan pokazatelj….

Pametan, ako to želiš.

New Report

Close