Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vlad, sve to štima. Ali ameri imaju burzu više od stoljeća,a mi smo tek iz pelena izašli. Više me zanima kakve su naše multiple u usporedbi sa njima. Ima li kod nas uopće prostora za rast ili nas stvarno netko da prostiš zahebava.

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam


@foto
misli na rast od ca 1000 do ca 5400: to je 5,4 x ili 440 %.
međutim, nije u dvije godine.

grobi u manje od dvije godine:01.2006.- 10.2007. s ca 2000 na ca 5400: 170%

sp500 u istom razdoblju: s ca 1250 na ca 1560: ca 25%

komentar suvišan.

kakvi su fundamenti S&P , a kakvi Crobexa trenutno.

Komentar suvišan
[bye]


Možda sam bedast, ali navedi taj period od dvije godine u kojem je porast bio 450%.

kraj 2004 do 2007.

Pametan, ako to želiš.


@foto
misli na rast od ca 1000 do ca 5400: to je 5,4 x ili 440 %.
međutim, nije u dvije godine.

grobi u manje od dvije godine:01.2006.- 10.2007. s ca 2000 na ca 5400: 170%

sp500 u istom razdoblju: s ca 1250 na ca 1560: ca 25%

komentar suvišan.

Komentar itekako potreban. SP postoji već milijun godina, amerika ima najrazvijenije tržište kapitala s bezbroj itekako iskusnih sudionika i stoga je nemoguće tamo očekivati takav rast kao kod nas. S druge strane, mi smo tek prije 2 godine saznali da postoji burza. Koliko građana se prije 1.1.2006. uopće bavilo investiranjem u dionice?

Hell is Empty and all the Devils are Here



@foto
misli na rast od ca 1000 do ca 5400: to je 5,4 x ili 440 %.
međutim, nije u dvije godine.

grobi u manje od dvije godine:01.2006.- 10.2007. s ca 2000 na ca 5400: 170%

sp500 u istom razdoblju: s ca 1250 na ca 1560: ca 25%

komentar suvišan.

kakvi su fundamenti S&P , a kakvi Crobexa trenutno.

Komentar suvišan
[bye]
[/quote]
nebitno.
govorimo o analizi grafova, konkretno striktnim pravilima ewt-a (današnji graf).
nema grješke.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



Možda sam bedast, ali navedi taj period od dvije godine u kojem je porast bio 450%.

kraj 2004 do 2007.
[/quote]

Komentiranje postotaka rasta bez podataka o fundamentima je besmisleno.


za one kojima fakat treba nacrtati i koji ni onda ne shvate, za one kojima treba ponoviti 10 puta da bi shvatili, evo još jednom…

CROBEX JE JEDINI PORASTAO 450% U DVIJE GODINE!!! CROBEX JE JEDINI PORASTAO 16% NAKON CRNOG PETKA!!!!

halo? može malo racionalnog razmišljanja?

jel ljudi vi možete pratit nešto kaj vam se objasni?

ako neko poraste 450%, onda će i pasti više od nekog ko je porastao 40-50% u dvije godine… jel ovaj dio nekom nejasan?

I TO JE APSOLUTNO NORMALNO!!!!!!!!!!!!!!!!

Da, frende to je normalno.

Razlog – FUNDAMENTI

Ameri su u odnosu na nas i dan danas precjenjeni X3, X4 ili X5 kak ko gleda.

Nije li to istina?

Bespotrebne su usporedbe tko je više padao ili tko je ostvario veći rast.

Jer ak je tvoja "realna vrijednost" u odnosu na druge slične u svijetu 100 ili 1000 puta manja onda o čemu pričamo? Govorim o godini 99 nadalje.

I još nešto zgodno, kriza nema nikakve veze s nama. Ali baš nikakve.

Nama je u banani realni sektor, al ne od jučer nego od 80-ih, i ljude se naučili raditi u takvoj banani, tak da ni tu realno nemamo krizu.
Imamo je samo teoretski :-))

Evo nešto, o čemu smo pričali pred nekih mjesec dana. Vrijednost Crobexa u zavisnosti o stopi prinosa. Crvena crta označava 10%-tni prinos, na baznu vrijednost indeksa od 1000 bodova. Tada, pred mjesec dana smo bili u proboju crte kanala na niže.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


Vlad, sve to štima. Ali ameri imaju burzu više od stoljeća,a mi smo tek iz pelena izašli. Više me zanima kakve su naše multiple u usporedbi sa njima. Ima li kod nas uopće prostora za rast ili nas stvarno netko da prostiš zahebava.

daj se ti multiplama prebaci na neki drugi topic.

Pametan, ako to želiš.

Ne moze jednostavnije pitanje ili SAVJET za Mrguda !!

Konkretno pitanje: Po Vama sto je bolje i likvidnije na duze staze, dali DDJH ili INGRA. Eto to bi bilo to ?? Mislim da Vam to nije problem, Vama koji ste u tijeku dogadjanja duze vrijeme. Ja sam jos mlad i neiskusan u vodama OVIM.

Pozdrav od Mrguda from slavonija ravna !!

I very much love INGRA !!




Možda sam bedast, ali navedi taj period od dvije godine u kojem je porast bio 450%.

kraj 2004 do 2007.
[/quote]

Komentiranje postotaka rasta bez podataka o fundamentima je besmisleno.

[/quote]

NIKAD NIJEDAN TEHNIČAR NE KOMENTIRA GRAF U ODNOSU NA FUNDAMENTE, PA HALOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!

Pametan, ako to želiš.

@zmrklić

pogledaj gdje ti je došao kodt…
misliš li da je tu zbog mojih suludih, paušalnih, za smeće podobnih analiza/ grafova?

ma kako ne…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close