Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Za mene koji ne trejdam više, nego sam ostao u dionicama, paše flat, nek crobex stoji na ovoj razini mjesecima. Nagli rastovi su upravo ono što stvara još veće padove.

Iako, lova od INE je tu, OMF-ovi ne žele plaćati penale zbog prinosa, tako da očekujem neki rast nakon akumulacije prema kraju godine.


ponavljam pojašnjenje zašto korekcija u amera nije dovršena.

ma šefe svi znamo da ovo nije pravi oporavak ali za sada ćemo malo rasti…mislim ameri mi očigledno ne..dali radi z vala i nekog drugog neznam i iskreno boli me neka stvar.

Ja samo kažem svi rastu eto sada čak i srbi a mi ne.
E ako je to tebi sve normalno onda super.

Očigledno je da veliki štopaju a mali se mogu…..
Fondovi nemaju municije a i da imaju neće kontra mirovnika, i to je to.
kako mi izgleda ta man i da ameri pređu 10300 mi nećemo gore jer lopovi štopaju.
I opet ponavljam ne napadam tebe, koji ti je vrag.

Nervira me jer sam na krivoj burzi, nisam tu trebao niti dolaziti.
Crobex hrpa lopova i nema pomoći.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Ja samo kažem svi rastu eto sada čak i srbi a mi ne.
E ako je to tebi sve normalno onda super.

da malo razmišljaš, umješto što histeriziraš, vidio bi da je to normalno… srbi se srokali sa 5 soma na soma, mi još nismo…

ku’iš?

ali ne, krivi su fondovi… crobex je hrpa lopova…

daj mi objasni, a kak to velki štopaju? zaista me zanima…

Pametan, ako to želiš.

osim toga, crobex je dva dana u rastu… ne kužim ko to kaže da mi ne rastemo?

ljudi, kaj to pričate?

Pametan, ako to želiš.

@ pobjeda
još samo ovo i odustajem od daljnjih pojašnjavanja…

1. grobi ima svoj graf koji je većim dijelom koreliran s usa indeksima.
većim dijelom: ne u potpunosti.

2. iz grafa grobija daju se naslutiti/"pročitati" neke krucijalne stvari (čitaj: razvoj događaja) koji ne ovise ni o mirovincima, ni o drugim "urotnicima" i "lopovima".

vezano uz to: čak ako već danas mirovinci "ruknu", korekcija svejedno nije dovršena.

p.s.
ne mislim o ovome više raspravljati.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Za mene koji ne trejdam više, nego sam ostao u dionicama, paše flat, nek crobex stoji na ovoj razini mjesecima. Nagli rastovi su upravo ono što stvara još veće padove.

Iako, lova od INE je tu, OMF-ovi ne žele plaćati penale zbog prinosa, tako da očekujem neki rast nakon akumulacije prema kraju godine.


Mislim da bi se dosta ljudi složilo s tobom pa i ja ali sumnjam da ako kod amera i evrope dođe do jače korekcije da ćemo mi biti opet tu oko nule, prije mislim da ćemo pasti i više od njih.



ponavljam pojašnjenje zašto korekcija u amera nije dovršena.

ma šefe svi znamo da ovo nije pravi oporavak ali za sada ćemo malo rasti…mislim ameri mi očigledno ne..dali radi z vala i nekog drugog neznam i iskreno boli me neka stvar.

Ja samo kažem svi rastu eto sada čak i srbi a mi ne.
E ako je to tebi sve normalno onda super.

Očigledno je da veliki štopaju a mali se mogu…..
Fondovi nemaju municije a i da imaju neće kontra mirovnika, i to je to.
kako mi izgleda ta man i da ameri pređu 10300 mi nećemo gore jer lopovi štopaju.
I opet ponavljam ne napadam tebe, koji ti je vrag.

Nervira me jer sam na krivoj burzi, nisam tu trebao niti dolaziti.
Crobex hrpa lopova i nema pomoći.
[/quote]

pa ja bi cak i volio da ameri naprave oporavak i da mi kasnimo par dana.
bar bi bio siguran da se smijem ukrcati…

pazi, MF su dobili jako puno dionica za malu paru, i ako naglo dionice odu gore oni ce imati ogroman plus.
a "narod" ce ostati u ostacima svog casha…
naravno , bez dionica…

dakle, bilo bi jako lijepo ako do oporavka dodje da MF "vrate" dionice ljudima koji su ih u panici prodavali…tj. omoguce im otkup kroz lagani oporavak.

a zasto i ne bi to oni napravili?
pa to bi im bio takav dugorocni plus da sada to ne mogu niti zamisliti.

zamisli koje bi povjerenje mali ulagaci imali u nase trziste kad bi se to dogodilo?
[rolleyes]


@ pobjeda
još samo ovo i odustajem od daljnjih pojašnjavanja…

1. grobi ima svoj graf koji je većim dijelom koreliran s usa indeksima.
većim dijelom: ne u potpunosti.

2. iz grafa grobija daju se naslutiti/"pročitati" neke krucijalne stvari (čitaj: razvoj događaja) koji ne ovise ni o mirovincima, ni o drugim "urotnicima" i "lopovima".

vezano uz to: čak ako već danas mirovinci "ruknu", korekcija svejedno nije dovršena.

p.s.
ne mislim o ovome više raspravljati.

Netko je ovdje komentirao da će korekcija biti gotova kad nastupi očaj… možda je kod nas čak i nastupio očaj… europa i usa u plusu (zadnja 2 dana) više od 10%, a mi 4% [cry]


Dakle, registrirao sam se jer nisam više mogao izdržati da ne prokomentiram situaciju na TK u Hrvatskoj i utjecaj na TK preko ovog foruma !!!
Dakle, 120 000 ljudi čita ovaj forum kao gosti ( između ostalog i ja sam čitao). Koliko ima malih dioničara u Hrvatskoj??? Paaaaaa … tu negdje! Ne mogu se oteti dojmu da većina malih dioničara donosi odluke ne temelju tehnički analiza raznih gurua!! Mislim svaka čast svima koji se trude, ali Vlad i ekipa… malo ste pretjerali. Onako bacati targete cijena pojedinih dionica. Svaka vam dala. Al bitno je da ste cijelo vrijeme u cashu. A nesposobnjakovići koji postavljaju pitanja, ala " Vlad … daj target za NGUZ-R-A , daj target za ovo smatram još većim id…. ! I onda se čude kad pogodite, pa naravno da ste pogodili kad vas čita toliko ljudi i počnu prodavati jer misle da će kupiti po nižoj cijeni. Targetu koji im vi odredite. I onda kad dođe do targeta. Onda svi počnu kupovati… i tako u krug ! Azija ide gore, Amerika ide gore, svi idu gore osim nas!? Zašto ? Zato što je hrpetina ovaca prestrašena raznim najavama pojedinih "gurua" ?! Halo ??? Danas ništa na burzi! Zašto ??? Zato što je ljudima netko utjerao strah u kosti. "tek slijedi dno"… i moguće je da slijedi, ali 1200000 ljudi čita komentare i misli si … jooooj … malo je skočilo, šta da radim, da prodam ili da čekam katastrofu?!! Mislite li da netko iz fondova ne čita ove postove. Zna točno kakva je psiha u glavi "glupe raje" koja ne vidi dalje od foruma. I još im je jednostavnije igrat se. A trenutno se igraju sa našim živcima!! Psiha je opaka stvar! Sada fondovi lagano dokupljuju jer im se nigdje ne žuri! 🙂 Dakle ljudi, zar stvarno mislite da je 2100 visoka razina za Crobex ??? pa super … sve prodajte! Iskreno ne bi me čudilo da pola ljudi ovdje i radi za fondove i namjerno širi paniku! Burzovni "igrači" u Hrvatskoj … njih 120000 čita forum i donosi odluke na temelju FORUMA! 🙁 Žalosno! Još jedan dokaz kako smo "inteligentan" narod, valjda su jedino Srbi gluplji od nas ! (Znanstveno dokazano!)

Pozdrav svima !


vrlo loše razmišljanje.
postove s ozbiljnom namjerom ne čita 120.000 ljudi- samo oni koji otvaraju grafove.
moji grafovi s targetima otvarani su ca 200-300 puta, vjerujem da to nije više od ca 150 ljudi (i sam neke tuđe grafove otvorim dva puta).

a grafovi i targeti su spasili velikom broju ljudi ogromne novce.
ma što drugi mislili o njima (grafovima i targetima).

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Ja samo kažem svi rastu eto sada čak i srbi a mi ne.
E ako je to tebi sve normalno onda super.

da malo razmišljaš, umješto što histeriziraš, vidio bi da je to normalno… srbi se srokali sa 5 soma na soma, mi još nismo…

ku’iš?

ali ne, krivi su fondovi… crobex je hrpa lopova…

daj mi objasni, a kak to velki štopaju? zaista me zanima…
[/quote]

Kad su to Srbi bili na 5 somova, može link?

@Perilja
pogledajte izvještaje PBZ i HPB fondova unazad nekoliko mjeseci

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Koliko straha na našem tržištu. Čak i kad cijeli svijet 2 dana zaredom pristojno raste, mi se baš ne usudimo…
Inače savjet ovima koji su jako ogorčeni na naš pravni sustav (i ja sam također, ali ne toliko zbog dionica koliko zbog toga što u svakom drugom segmentu vlada nered i selektivna pravda /što je daleko najgora varijanta ne/pravednosti): možemo trgovati diljem svijeta, gdje god hoćemo, vrlo jednostavno u današnjem 21. st. Postoje i tzv. "freelanceri" i td.

New Report

Close