Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Europa već treći dan gazi gore, a mi ni makac. Neće nam se uskoro TA slagati.

tigrus
bile su spekulacije i kad je išlo dolje, zar ne

ja samo još jednom naglašavam:

korekcija SIGURNO nije dovršena u navedene dvije točke priloženog grafa.

korekcija može poprimiti više od 500.000.000 različitih varijanti (izračunato zbrajanjem mogućih permutacija).
iz takve "šume" treba izvući univerzalne zaključke glede korekcije.
i primijeniti ih na grafove.

ako g. velikišef smatra da su zaključci pogrešni, neka objasni zašto tako misli…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Mislim, jel se smijem ja uključit, prvi put sam tu, al čitam neumoljivo već ohoho vremena, međutoa, toliko ste zagadili temu zadnjih 10ak stranica da se to više ne da probavit.

Molim moderatora da premjesti postove koji tu ne pripadaju, a vrle tehničare da se vrate na međusobnu konstruktivnu raspravu.

Zadnjih 2-3 dana nešto se događa i u svijetu i kod nas, ali nitko ništa ne analizira, ne sluti, ne pretpostavlja (osim Vladovog grafa maloprije i nejasne pretpostavke da li smo u flatu). Dajte malo grafova, svijeća, valova, volumena, trokuta i klinova i moguće pretpostavke i razvoje.

I apeliram da se ne uvlačite u međusobne razmirice tipa "ja znam da TA ništa ne valja i da ste svi vi plaćenici", pa onda "nismo, ali zbog ovakve uvrede više nećemo postat ovdje, ko vas šiša" itd. Zar nije jednostavnije uključiti ignore funkciju u glavi i na tastaturi? Mi zaista imamo svi svoju pamet (nadam se) i možemo (i želimo) sagledat sve opcije, a zatim odlučiti. Dakle, dajte nam da sagledamo!

@mise99
bile su spekulacije i kad je išlo dolje, zar ne

pa ne bas.
isli smo dole jer su banke pocele propadati. [lol]




Nisam nikada pljuvao po ljudima, a to niti radim, nikoga ja ne obezvrijeđujem, ali ako netko se trudi da prikaže pad, i stalno crta takve grafikone, ne treba se čuditi zašto je cijelo tržište toliko palo……

odvrti par stranica unazad i pogledaj npr. da smo i ja i vlad stalno naglašavali i otvarali mogućnost da je ovo u zadnja dva dana možda flat i da je krenuo val C, i da ćemo možda gore… ali ne, ti vidiš selektivno, samo ono kaj tebi paše… tehničari svi uvijek govore da idemo dolje i tako ljudima ispiru mozak i utječu na tržište…

odvrti, pogledaj i onda se ispričaj.
[/quote]
c b d e t ili v val…tako je svejedno…
cijeli svijet leti prema gore a kod nas se koči i to je to.
Rađe se ti ispričaj i reci da radiš za ovu lopovsku bandu od Dinka te da manipuliraš malima.
Kako to da ne pišete da s&p500 ide sigurno prema 1200 gdje mu je i otpor????

Kaj to ne vidite?
Eto cijeli svijet to vidi i analitičari ali vi ne.
Vi vidite da s&p ide prema 400????????

Stoga molim te prestani.
Svi znamo tko upravlja tržištem i tko je dozvolio.
Samo vjerujem da će uskoro većina njih iza rešetaka.
Vladek Faber i Karamarko ajmo malo na burzu, pa tu je sva oprana lova, pa tu je sva mafija.

Ako želite naći novce koji su stečeni lopovlukom dođite na burzu.
[/quote]
opet me se hvataš.
o 415 na sp500 pisao ja.
i rekao:
1. nije odrađena točka prijeloma
2. target je neizvjestan jer je geometrija formacije s određenim presjecištima (koja ukazuje na mogući ambis) nastala tijekom ca 8 dana, a inače nastaje tijekom ca mjesec dana.

ovo ponavljam da poslije ne bi bilo kako sam rekao da sp500 ide sigurno na 415.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Nema volatilnosti – nema prometa.
Sve je jasno. Na tržištu su ostali samo traderi koji pri velikim oscilacijama cijena ulaze iz "sporih" i ulaze u "brže" dionice. Pod sporo i brzo mislim spori pad (rast), brzi pad (rast). Za poznavatelje – BETA koef.

Većina ljudi (a za razliku od svih mislim da su mali dioničari možda i najdiscipliranija skupina na TK) shvaća da nema smisla ništa prodavati na ovim razinama. S druge strane imamo OIF-ove (mnogi pred rubom propasti) koji sigurno neće povući po asku i mirovinske fondove (eksperti za cijeđenje strašljivih i nestrpljivih) kojima se nigdje ne žuri s kupovinom.

Meni upravo najviše odgovara ova "letargija" i rast CROBEX-a od 0,2-0,5 % dnevno. Samo nek potraje što duže.

na temu: vjerujem da će Vam kolega Vlad, Zli i ostali staviti i otpore na porast cijene i targete na gore. Ne morate odmah skakati ljudima po glavi. Samo da se potvrdi kraj ove "bear drame". Strpljen – spašen. A svak onaj tko misli da će (nakon obrata trenda koji neminovno slijedi) vidjeti Crobex na 5000 za mjesec, dva ili godinu bolje da proda sve i odigra neku igru na sreću. Npr. kladionicu na koef. 2,5. Veća je šansa.

ponavljam pojašnjenje zašto korekcija u amera nije dovršena.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

današnji promet bit će max 30 000 000 kn

nema kupaca, al ni prodavatelji ne srljaju

Dakle, registrirao sam se jer nisam više mogao izdržati da ne prokomentiram situaciju na TK u Hrvatskoj i utjecaj na TK preko ovog foruma !!!
Dakle, 120 000 ljudi čita ovaj forum kao gosti ( između ostalog i ja sam čitao). Koliko ima malih dioničara u Hrvatskoj??? Paaaaaa … tu negdje! Ne mogu se oteti dojmu da većina malih dioničara donosi odluke ne temelju tehnički analiza raznih gurua!! Mislim svaka čast svima koji se trude, ali Vlad i ekipa… malo ste pretjerali. Onako bacati targete cijena pojedinih dionica. Svaka vam dala. Al bitno je da ste cijelo vrijeme u cashu. A nesposobnjakovići koji postavljaju pitanja, ala " Vlad … daj target za NGUZ-R-A , daj target za ovo smatram još većim id…. ! I onda se čude kad pogodite, pa naravno da ste pogodili kad vas čita toliko ljudi i počnu prodavati jer misle da će kupiti po nižoj cijeni. Targetu koji im vi odredite. I onda kad dođe do targeta. Onda svi počnu kupovati… i tako u krug ! Azija ide gore, Amerika ide gore, svi idu gore osim nas!? Zašto ? Zato što je hrpetina ovaca prestrašena raznim najavama pojedinih "gurua" ?! Halo ??? Danas ništa na burzi! Zašto ??? Zato što je ljudima netko utjerao strah u kosti. "tek slijedi dno"… i moguće je da slijedi, ali 1200000 ljudi čita komentare i misli si … jooooj … malo je skočilo, šta da radim, da prodam ili da čekam katastrofu?!! Mislite li da netko iz fondova ne čita ove postove. Zna točno kakva je psiha u glavi "glupe raje" koja ne vidi dalje od foruma. I još im je jednostavnije igrat se. A trenutno se igraju sa našim živcima!! Psiha je opaka stvar! Sada fondovi lagano dokupljuju jer im se nigdje ne žuri! 🙂 Dakle ljudi, zar stvarno mislite da je 2100 visoka razina za Crobex ??? pa super … sve prodajte! Iskreno ne bi me čudilo da pola ljudi ovdje i radi za fondove i namjerno širi paniku! Burzovni "igrači" u Hrvatskoj … njih 120000 čita forum i donosi odluke na temelju FORUMA! 🙁 Žalosno! Još jedan dokaz kako smo "inteligentan" narod, valjda su jedino Srbi gluplji od nas ! (Znanstveno dokazano!)

Pozdrav svima !


ja samo još jednom naglašavam:

korekcija SIGURNO nije dovršena u navedene dvije točke priloženog grafa.

korekcija može poprimiti više od 500.000.000 različitih varijanti (izračunato zbrajanjem mogućih permutacija).
iz takve "šume" treba izvući univerzalne zaključke glede korekcije.
i primijeniti ih na grafove.

ako g. velikišef smatra da su zaključci pogrešni, neka objasni zašto tako misli…

Da pojednostavimo. Sinoć su indexi preko bare bili cca 2% u plusu, da bi na samome kraju završini u blagom minusu. Ipak u zadnja dva dana vidi se napredak prema gore, vani, a kod nas tapkanje u mjestu i malo dole. Kakva bi slika bila da u zadnjim minutama nisu spustili i malo promjenili sliku. Znači slikari stvaraju sliku kakvu oni požele, oni su akademski slikar, a mi onda vidimo njihovu pa prekopiramo uspješno ili manje uspješno tako nastale slike (plagijati). Ovima našima dobro dođe takva situacija jer naša raja voli kić, a voli i keš. Keš izgube, a ostaje im kić !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

hvala Vlad

New Report

Close