Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ma kakav uzlet, pogledajte BDI (pao ispod 1000 bodova) – ATPL trenutno ne vrijedi vise od 200kn – tko se ovdje povoljno iskrcava i zbog cega se drze ove nerealne cijene stvarno mi nije jasno. Isto tako pogledajte malo podatke o zaposlenosti od 2003. kada je DJIA bio na slicnim razinama pa cete ustvari vidjeti koliko su ove razine jednostano neodrzive. Da bi doslo do preokreta potrebne su dobre vijesti a njih jednostavno nigdje ne vidim. Ovo sto se sada dogadja je jednostavno spas za velike igrace prije potpunog potopa.

prvo…kupi knjigu "tisuću zašto tisuću zato"…vjerojatno ces dobiti vise odgovora tam..
Kad smo kod ATPL reci…znas li koliko je ona zaradjivala tada a koliko sada?.
koliko joj je vrijedila flota tada a koliko sada???….a avioni i hoteli????
inače zaba objavi dobru vijest ( FI ) i padne ko kruška!!!jel te i to muči?
…….ali znajuči tvoje prijašnje postove , ni ovaj me ne čudi!
ŽIVIO TI MENI!!!
[/quote]

O kojem ti vremenu pricas? Prouci malo financijska izvjesca ATPL kao i utjecaj cijena vozarina na rezultate poslovanja. Hoteli i avioni za sada nose samo gubitke.



Evo raspalite stotke [thumbsup]

znaci ti smatras da bi stvarno uskoro moglo doci do odbijanca?
ali nezgodno je to sto bi se to trebalo dogoditi u cetvrtak, a u cetvrtak izlaze izvjestaji za 3Q u usa…
kaj ako budu losi?
[/quote]

Normalno da ne mislim da će doći do klasičnog odbijanca.
Ne dajem ni kune da se fondovi spase, kupujući njihove dionice.
Ali TA pokazuje šta pokazuje.

DJI je na dosegnutih 8668 udario o crtu otpora. Do kraja današnjeg dana očekujem povratak na dolje. Male su šanse probijanju na gore.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


DJI je na dosegnutih 8668 udario o crtu otpora. Do kraja današnjeg dana očekujem povratak na dolje. Male su šanse probijanju na gore.

crta otpora o kojoj pišem kosa je, prilično strma i sužava raspon mogućeg, vjerojatnog rasta u odnosu na crtu kanala. Za 6 dana bi nestalo tog prostora. Zato sam ranije dana napisao da bi najkasnije za 6 dana trebalo uslijediti …. Naravno, ako u međuvtremenu ne dođu spektakularno dobre vijesti.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


DJI je na dosegnutih 8668 udario o crtu otpora. Do kraja današnjeg dana očekujem povratak na dolje. Male su šanse probijanju na gore.

Koji otpor?

@europa2

imaš gornju crtu ranijeg trokuta, a imaš i još jednu s malo viših visina, niz rub.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

"krvna slika" DJI

Dow Jones Industrial Average
Last Trade: 8,779.90
604.13 (7.39%)

» Charts
» Search articles for DJIA
Trade Time: 07:28 PM GMT
Previous Close: 8,175.77
Day’s Range: 8,174.73 – 8,786.35
52-week Range: 7,882.51 – 13,962.53
Volume: 2,053,906
Avg. Volume: 3,349,145

Exchange: Dow Jones indexes

Dakle, ovo bi se moglo nazvati silovanjem. A silovanje ne bit trebalo završiti dobro.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


Vama ovdje na TA je svaki rast silovanje. A kad pada svaki dan po 5 % onda to je "normalno".

Kad će taj Tisak na 200 kn?

U TA postoje određena pravila. Sva probijanja koja su načinjena na prometu koji je ostvaren nije ništa drugo doli silovanje. Ali TA nije bezgrešna.

Anyway, prema trenutnom stanju, oscilatori su takvi da bi trebao krenuti vremenski dulji rast. Pa tko voli nek izvoli.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

a da informacija bude potpuna:

Reuters – US STOCKS-Wall St rallies further on rate-cut hopes

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


DJI je na dosegnutih 8668 udario o crtu otpora. Do kraja današnjeg dana očekujem povratak na dolje. Male su šanse probijanju na gore.

probijeno



Vama ovdje na TA je svaki rast silovanje. A kad pada svaki dan po 5 % onda to je "normalno".

Kad će taj Tisak na 200 kn?

U TA postoje određena pravila. Sva probijanja koja su načinjena na prometu koji je ostvaren nije ništa drugo doli silovanje. Ali TA nije bezgrešna.

Anyway, prema trenutnom stanju, oscilatori su takvi da bi trebao krenuti vremenski dulji rast. Pa tko voli nek izvoli.

[/quote]

samo da me neto krivo ne razumije, moguć je i bull trap.

MIslim da nada zadnja umire, ali da toliko vrijedi, pa čak i sam rate-cut, nisam uvjeren.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


:-))) al će dečki na stocktock ponovo prebrojavat valove, mislim da ovo danas nitko nije očekivao, ovo je bilo jučer

http://www.stocktock.com/2008/10/27/elliot-wave-update-2/

pazite onu veliku sliku …. a di su završili danas. :-)) mućo interesante


@sveps

Ovo je bilo ocekivano i unapred analizirano.

Najbolje analize su stvorena sa RTEA-metodom i 15-10-2008 je sledeci privitak (analiza) bio stavljen na jedan hrvatski ewt-forum .

Cromanova zadnja javno pokazana analiza …the best analaysis a man can get

New Report

Close