Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vlad dali se tu još uvjek uklapa točka 2850 pa gore prema 3400

ne, 3450 je predaleko

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Ma kakav uzlet, pogledajte BDI (pao ispod 1000 bodova) – ATPL trenutno ne vrijedi vise od 200kn – tko se ovdje povoljno iskrcava i zbog cega se drze ove nerealne cijene stvarno mi nije jasno. Isto tako pogledajte malo podatke o zaposlenosti od 2003. kada je DJIA bio na slicnim razinama pa cete ustvari vidjeti koliko su ove razine jednostano neodrzive. Da bi doslo do preokreta potrebne su dobre vijesti a njih jednostavno nigdje ne vidim. Ovo sto se sada dogadja je jednostavno spas za velike igrace prije potpunog potopa.

Osječaj se velik pa će i tebi odgovarati da malo uzletimo

Tjedan dana do izbora, smart money se ukrcava, Adam and Eve double bottom na SP500 = 840, val 4 do kraja godine…


Ma kakav uzlet, pogledajte BDI (pao ispod 1000 bodova) – ATPL trenutno ne vrijedi vise od 200kn – tko se ovdje povoljno iskrcava i zbog cega se drze ove nerealne cijene stvarno mi nije jasno. Isto tako pogledajte malo podatke o zaposlenosti od 2003. kada je DJIA bio na slicnim razinama pa cete ustvari vidjeti koliko su ove razine jednostano neodrzive. Da bi doslo do preokreta potrebne su dobre vijesti a njih jednostavno nigdje ne vidim. Ovo sto se sada dogadja je jednostavno spas za velike igrace prije potpunog potopa.

prvo…kupi knjigu "tisuću zašto tisuću zato"…vjerojatno ces dobiti vise odgovora tam..
Kad smo kod ATPL reci…znas li koliko je ona zaradjivala tada a koliko sada?.
koliko joj je vrijedila flota tada a koliko sada???….a avioni i hoteli????
inače zaba objavi dobru vijest ( FI ) i padne ko kruška!!!jel te i to muči?
…….ali znajuči tvoje prijašnje postove , ni ovaj me ne čudi!
ŽIVIO TI MENI!!!

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

jaka divergencija na atpl danas…crte povučene u 14.20 i vidi kak ljepo poštuju smjer i dalje.



Pokušaj prognoze za intraday. Završavamo nešto iznad 2100.

malo previše stvari gledaš bez konteksta… ono, to što si ti nacrtao kao 1-2-3 je moglo teorijski i biti a-b-c, pa onda gore… ako je 1-2-3-4-5, dio kojeg vala? femto, nano i pico valove je jebeno teško brojati…

jer, npr. fjučrsi su bili zeleni, ameri otvorili u zeleno, i mi ćemo onda najvjerojatnije imati trzaj prema gore pretkraj dana…

hmmm, nadam se da te nisam obeshrabrio u daljnjem postanju i da ti ovaj aš kojeg ti je neko prikeljio ne znači puno… meni ga neko zakelji na svaku poruku… 🙂 sad ću ti to popravit…
[/quote]

Da kolega, slažem se. Moja pretpostavka bila je da je na današnjem intraday-u bio C, A i B su odrađeni jučer. Druga varijanta koja je moguća je, da je jučer odrađen 1 i 2, danas smo odradili 3 u gapu te odrađujemo korektivnu 4, nakon koje ide 5 prema gore do maksimalno 2368.

Hvala i pozdrav.

Koliko vidim jenkiji su se malo zaigrali i na futursima. Stanje na SP500 nije bajno ni danas.

Pozdrav.

S obzirom da zadnja tri dana (nakon probijanja trokuta) i DJI i S&P "plešu" uz crtu potpore cjenovnog kanala, obratiti pažnju na njeno probijanje. Kod DJI to je vrijednost oko 8090-8110, a kod S&P-a oko 845-850 (teško je biti precizniji). U slučaju njena probijanja, dosadašnja crta potpore postati će crtom otpora, i usmjeriti indekse prema ranije definiranim targetima.

Tehnički gledano, do probijanja bi trebalo doći najkasnije u narednih 6 dana. A kao okidač najvjerojatnije će poslužiti neka objava, primjerice o GDP-u u četvrtak.

Eventualnom neprobijanju, u novi, niži cjenovni kanal, tehnički ostavljam vrlo male šanse.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


vidim da nitko ne pobija moje tvrdnje nekim jacim znanjem ili alternativnim formacijama.
uglavnom se diskutira kakav je tko "covjek"

okanite se corava posla i sa argumentima mi dokazite da sam u krivu.
dajte mi dokazite da moji "trokuti" nisu valjani.

ja sam svoje objasnio.

ti si svoje objasnio izjavom za BDI…..

ERICSSON, Švedska

U skolopu promatranja što to i kako rade naši vlasnici, kao "dobar" sluga (nakon MOL-a) tehnički sam promatrao švedski Ericsson.

Pozadina:
Početak krize koincidira s poćetkom 2004. godine. Od tada do danas kontinuran je pad povjerenja kupaca u dionicu Ericssona. Negdje u ožujku 2006. godine dosegnut je maksimum cijene dionice.

Perspektiva:
Jasno su uočljivi, prilično dobro definirani valovi. Ericsson se trenutno nalazi u 5 impulsnom valu. Očekivani kraj 5. vala je malo ispod 35 kruna. Dakle, vrlo je izvjesna daljnja korekcija cijene dionice, za još 30% (ukoliko ne dođe do kraćenja ili produljenja 5. vala).

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Evo raspalite stotke [thumbsup]


Evo raspalite stotke [thumbsup]

znaci ti smatras da bi stvarno uskoro moglo doci do odbijanca?
ali nezgodno je to sto bi se to trebalo dogoditi u cetvrtak, a u cetvrtak izlaze izvjestaji za 3Q u usa…
kaj ako budu losi?

New Report

Close