Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


zadnji puta smo imali +16%, jel možemo sad u obaranje rekorda?

mislim, ne izgleda tak silovito, al poznavajući crobex, nikad se ne zna… [thumbsup]

nije da pametujem, ali čini mi se da ništa od velikog plusa danas. naši FM bi najradije da se ne mora trgovati i da ne radi burza. zato i imamo toliko blokada jutros. čekaju kako će se ponašati EU i futuresi u toku dana. Evo Ht već pada u odnosu na jutros.


Koja su prevara i manipulacija ove blokade,…
Tipično kontrolirano tržište,…… [cool]

Da ove blokade na 10% više pogoduju padu nego rastu.. Međutim ukoliko ima volje za rastom ni blokade neće biti problem.


@zlipror

mislim da veca aktiva od mcapa ne znaci da se lovom moze kupiti Mcap.
nesto si pomijesao..ili ja?aktiva je jedno, kapital drugo, cash na racunu trece.

htio si reci da ce imati dovoljno samo casha na racunu da kupe cijeli svoj Mcap na burzi?
ne znam koliko si u tijeku i kad si zadnji put gledao multiplikatore, ali neke firme su VEĆ na tim razinama!
brodari, npr!vec su obescijenjene toliko!ne obezvrijedjene, jer je to drugi pojam!
nisam pratio temeljito, ali siguran sam da ih ima jos!
IGH npr. najavljuje 50% vecu dobit. takva firma na NYSE bi se trzila na 2-3x vecim multiplama.
to je samo za primjer, o bankama necu trositi rijeci, kao i da nam se vecina firmi trzi ispod booka, a ne da nisu gubitasi nego im je P/Ecca7.
tako da sto se fundamenta tice, nema razloga za pad.

novaca se takodjer ima.OIFovi su iscijedjeni, ali su OMFovi puni casha, kapnula je i INA.

jedini razlog zbog kojeg smo tu di jesmo je pohlepa fond managera iz 3 mirovinska fonda (osim PBZa, oni su se jedini pokazali kao korektni igraci, zato klijenti prebacuju mirovinsku stednju iz Aza u PBZ-CO) i svjetska panika..

nista vise..

ali nadam se da ce se za koji tjedan ili mjesec i to ispraviti, pa cemo na zasluzene razine! [thumbsup]

aktiva je jedno, mcap drugo, a cash na računu treće, naravno… ja sam pojednostavio i skratio u jednu rečenicu, da će neke firme biti u mogućnosti kupit SVE svoje dionice bez problema, samo tako… htio sam reći kolko to APSURDNO izgleda… u americi imamo slučaj da kad cijena dionice značajno padne, neke firme bankrotiraju… glede playboy-a, hugh haffnera su napustile njegove zečice kaj su živile s njim… 🙂

nisam gledao, ali da, brodari su značajno pali, ali iako su blizu, čini mi se da i dalje nisu u mogućnosti sve svoje otkupit…

treće, definitivno JEDINI razlog zašto smo tu di jesmo NIJE pohlepa fond managera, dajte ljudi, pa pričali smo o tome… kao prvo, crobex je bio napuhani mjehur KOJI SE MORAO ispuhati… fond manageri su tu sporedne figure… kao drugo, poklopilo nas je gadno izvana, ovaj globalni val panike… i špekulanti imaju svoje prste u ovom padu, jer oni gledaju kak vani pada, pa svaki dan na početku na predtrgovanju ruše crobex izlaženjem iz loših pozicija… dakle, niko nije nevin…

zaključak: ovaj pad od nove nam se MORAO dogoditi, sa ili bez fond managera.

loše je kad se za sve probleme pronađe dežurni krivac i onda svi zajedno prstom pokazuju na njega. a problem je što se onda ne razumije situacija i ne možeš tako ni predvidjeti dalji razvoj… i samo potičeš daljnju paniku… jes da su fondovi najveći igrači, jes da imaju prilično utjecaja, jes da se tu svašta dešava ispod stola… ali daj, ajmo biti malo racionalni…

Pametan, ako to želiš.

Danas smo otvorili sa gapom na gore – ponavlja se 13. i 14. 10. 2008 (samo što je prvi dio rasta odrađen jučer, drugi dio danas). Vežite se, ova četvorka bi trebala biti vremenski kraća, jer je petica jaki impulsni sa dosta gapova na dolje. A možda se i varam
[smiley]

Ma da sad je samo nebo granica…. [yawn]

Otpor.


Geronimo hvala na 10min – one nam u ovim volatilnim vremenima otkrivaju puno više nego dnevne.
Zasada idemo po planu u podvalu IV petice. Prilažem kratku analizu – molim za komentare.

Pozdrav.

Ova analiza mi izgleda dosta realna . IMHO . Moderatori , otključajte opciju .

ova ewt varijanta je definitivno otpala, jer na 2134 sigurno nije počeo novi rast.
već prije rečeno: najoptimističnija varijanta je odrađivanje nepravilnog flata (sumnjam) s limitom i iznad 2847.

sumarno,
sigurno nas čeka pad ispod sadašnje razine ca 2200 (bez truncationa petice vala (5) ).

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@ocjena posta

1% [thumbsup]
dakle, graf i zaključak su vrlo realni. [smiley]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

ja ne znam di vi vidite mogucnost za rast?
u cetvrtak kad dodju izvjestaji (losi) o 3 kvartalu za USA imati cemo pad do oko 1700.

razlog je taj sto smo probili zadnji trokut,
a po TA bi probijanjem trokuta prema dole,
slijedeci pad trebao biti slicne jacine kao i prethodni.

zadji trokut je bio izmedu 2840 i 2130, tj 700 bodova.
pad (probijanje trokuta) je krenuo sa oko 2400,
a to znaci 2400 – 700 = 1700 bodova.

sretno.

Vlad, živio nam 100 godina.

Bez obzira na grobi Psiho je i dalje tu. Jedinice nam ne ginu! Psiho ako ti je lakše udri ti i dalje po aševima, samo nemoj pucat! [thumbsup]

Dajte mi avion - Idem dobrovoljno za avijatičara u Abesiniju!

New Report

Close