Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

DAX- potvrda zaključka za sp500

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Ovo cisto da se vidi zasto je DAX u plusu

Dax +10%
VW +85 % sa 520 eura na 964 eura uz promet 3 mil. komada dionica
ostali u minusu.

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..

Koja su prevara i manipulacija ove blokade,…
Tipično kontrolirano tržište,…… [cool]

Sve je stvar psihe.....

Dax je tako visoko jer VW narastao preko 100% dok su sve ostale dionice u minusu (osim Hypo R.E.)

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

@vlad
nisi izbacio target za VDKT ili sam propustila. Zadnji je bio 660

Pa kaj to nije normalno , rasprodaju se druge dionice da bi se kupio vw, pa kaj je vama !!!?????

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

@zlipror

mislim da veca aktiva od mcapa ne znaci da se lovom moze kupiti Mcap.
nesto si pomijesao..ili ja?aktiva je jedno, kapital drugo, cash na racunu trece.

htio si reci da ce imati dovoljno samo casha na racunu da kupe cijeli svoj Mcap na burzi?
ne znam koliko si u tijeku i kad si zadnji put gledao multiplikatore, ali neke firme su VEĆ na tim razinama!
brodari, npr!vec su obescijenjene toliko!ne obezvrijedjene, jer je to drugi pojam!
nisam pratio temeljito, ali siguran sam da ih ima jos!
IGH npr. najavljuje 50% vecu dobit. takva firma na NYSE bi se trzila na 2-3x vecim multiplama.
to je samo za primjer, o bankama necu trositi rijeci, kao i da nam se vecina firmi trzi ispod booka, a ne da nisu gubitasi nego im je P/Ecca7.
tako da sto se fundamenta tice, nema razloga za pad.

novaca se takodjer ima.OIFovi su iscijedjeni, ali su OMFovi puni casha, kapnula je i INA.

jedini razlog zbog kojeg smo tu di jesmo je pohlepa fond managera iz 3 mirovinska fonda (osim PBZa, oni su se jedini pokazali kao korektni igraci, zato klijenti prebacuju mirovinsku stednju iz Aza u PBZ-CO) i svjetska panika..

nista vise..

ali nadam se da ce se za koji tjedan ili mjesec i to ispraviti, pa cemo na zasluzene razine! [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM




@sveps

U Amibrokeru, ako mislis numeriranje rucni rad tu ti ne pomaze program. Ima Elwave ali on daje 5-6 kombinacija pa biraj. Ako ne znas EWT to ti nista ne znaci. Inace ono sto sam numerirao kao zadnju cetvorku je ispala 2 (u to doba mi je bilo tesko pomisliti da ce toliko pasti a palo je puuno vise nego sto sam se i usudio pomisliti) a dalje je sve jasno.

hvala, nisam mislio na numeriranje :-)) jasno je da je to uglavnom umjetnost, prepoznajem ovadje bloomberg, teletrader, excel grafove, a ovaj nisam znao kud smjestit. Pretpostavljam da podatke importiraš?
[/quote]
Bilo je vec rijeci o tome prije, prije teletradera sam koristio Amibroker ali moraju se rucno upisivati podaci, nema intraday i sl. tako da je teletrader puno laksi i jednostavniji.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Geronimo hvala na 10min – one nam u ovim volatilnim vremenima otkrivaju puno više nego dnevne.
Zasada idemo po planu u podvalu IV petice. Prilažem kratku analizu – molim za komentare.

Pozdrav.

uh, tolko sam bio zadovoljan ovim crobexom danas, da sam izostavio tehnički dio…

dakle, ako smo u petici, rast bi trebao biti ograničen na najvjerojatnije 2370… samo…

ako je flat i ako smo u C valu, imat ćemo otpor na cca 2450-2500… i to bi možda mogli probit…

Pametan, ako to želiš.

…Targeti???? [thumbsup]

New Report

Close