Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

LKPC analiza iz 7 meseca i sad.

@geronimo
pls, intra sp500 zadnji mjesec

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!





@zliprorok
, tony, abu-dhabi i ostali EWTovci

dosta sepam sa EWTom, pa imam dva pitanja za Vas naprednije..
ulazem u znanje i oprez!

1.ako cemo u TA klasicnoj imati H&S, to ce vjerojatno u EWT biti truncation, ok, ne mora, moze biti duplo dno, ili ovamo moze biti flat, ali ono sto me zbunjuje su "orthodox tops and bottoms" koji se razlikuju od "actual" top ili bottoma.u Prechteru ne pise detaljno, pa me zanima kako to raspoznati?
ili moram imati count od pocetka, iako bi i prosli vrh mogao biti price extreme, a ne pattern’s end.
to svaki count dovodi u pitanje, zar ne?

2.ne znam kako ostali broje crobex, ali meni se savrseno u pricu uklapa da je 4 val. 2005. bio na 1650pts.ako gledamo da korekcija ne bi trebala ici ispod 4. velikog vala, onda bi tu i trebalo biti apsolutno dno.ne kazem da to mora biti sada, ovisno jesmo imali ili nismo imali B.ali to bi onda trebala biti vrlo jaka potpora, koju ne bi ni pod kojim uvjeetima smjeli probiti.
dakle, 1.val tamo negdje 1999. do oko 2000, pa drugi odmah za njim, trzai se dno u US.
pa 3. do 2005. 4. skoro cijela 2005. i onda kraljevski 5.(overvaluation) 2006+2007.

nazalost, nisam doma, pa nemam na ovom kompu sliku i crteze, pisem iz glave, ali nadam se da se moze skuziti na sto ciljam.

[sad]



@mig
,
-mislim da je h&s u ewt obican preokret 3-5-B (frost&prechter)
-evo jedno brojanje povijesnih podataka crobexa gdje ciklicka cetvorka nije bila 2005 vec 2002-2003
[/quote]

OK, slazem se, ali moze i truncation.
nisam to procitao, sam sam zakljucio, moguce da grijesim.

1000pts???hmmm..

nego,

u III. valu 4orka ti nije overlapirala 1inicu, nego je direkt u njoj????
[shocked]

..ili sam ja nesto krivo????
[/quote]

ups, grda greska, djonom na elliota:), hvala na opazanju.
dakle III treba produziti, vjerojatno sve do 2005, ravnica iz 2002 dio je III, pa si u pravu.

Vlad jel to mi danas idemo u zeleno i dali stoji i dalje 2850 pa prema 3400

sp500-mogući pogled

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


@šipi

buraz, to je točno ono što sam si ja zamislio [pray] [pray]
dajboze da smo u pravu!

jos bih dodao da rijetko gledam crobex i ovaj interval od 2000-1650pts moze biti dno u svakom trenutku, ovisno o stanju vani.buduci da mi se cini da SP ima jos dio "kriznog puta za proci", moguce je da i mi odradimo cijelu turu.
iako, fundamenti na toj cijeni, pojedinim dionicama ce biti stvarno bolesno dobri!

znam da se Zloroku ovo nece svidjeti, da sve tako brzo zavrsava, pa mu nudim ruku pomirenja [lol] [lol]
dakle, kad se odbije od 1600-2000, ide do 2800, pa onda neka stagnacija uz lagani pad do 2400.
pristajem i da to bude 1.val bulla. [tongue]

u idealnom slučaju, ispast će tako kako se ti nadaš… [thumbsup] dakle, ako se uspijemo otkačit od amera…

mislim, meni je zapravo teško uopće i objašnjavati i tvrditi stvari koje izgledaju tako apsurdno i ludo, ali takva su vremena…

evo, baš sam jučer sa frendom razmatrao dugoročnu situaciju… naime, izvukao sam neke dugoročne targete, i reći da su smješni je preblago… vladovi targeti su srednjeročni, on računa targete na osnovi formacija u zadnjih par mjeseci i predviđa razvoj u sljedećih cca 2-3 mjeseca (najčešće)… ako su njegovi targeti smiješni, ovi koje sam ja dobio su apsurdni, izvan svih skala… a opet, za 2-3 od njih sam jebeno siguran da će se dogoditi…

tako će npr. vrijednost jedne dionice toliko pasti da će aktiva firme biti osjetno veća od njene tržišne kapitalizacije… da prevedem za one koji ne razumiju, tvrtka će sama imati dovoljno tekućeg keša od poslovanja da kupi SVE svoje dionice na tržištu samo tako… [undecid] ak to nije apsurdno, ne znam kaj je… a prilično sam uvjeren da će do toga doći…

dakle, ne želim ništa nikom kontrirati, ali situacija je sve samo ne logična…

da odgovorim na pitanje koje u zadnje vrijeme ćesto ponavljaju novinari na televiziji "ima li razloga za paniku?"… nedavno sam gledao neku kontakt emisiju na kojoj je gostovao Puhovski glede ubojstva Ivane Hodak i panike koja je time prouzročena… Puhovski je rekao da je panika PO DEFINICIJI bezrazložna! to je podsvjesna, automatska reakcija koja ide kontra racija, kontra logike, kontra svega…

e sad, svaka čast nekom ko se pouzda u par brojki i ko je dignuo ne znam kakav kredit i dugoročno uložio… [cool]

Pametan, ako to želiš.


Vlad jel to mi danas idemo u zeleno i dali stoji i dalje 2850 pa prema 3400

Ljudi moji daj se otrijeznite.
O čemu ti pričaš????
Kakvih 2850 bodova. Do tih treba 40% rasta. Znaš li šta je 40% rasta?
Ako je DAX pao 50% od ATH, a Crobex samo 60%, u čemu je vrlo mala razlika tih dvoje.
Koliko je njemačka ekonomija jača od hrvatske.

j e li moguče na sp500 drugačije brojanje
1. veči odbijanac na sp- da je vrh 4. -nakon toga počela petica-pa do sada traje/završava 3. podval 5. vala
ev. jučer počeo 4.ab od abc korekcije 4.pod vala 5. vala
dakle još uvijek slijedi 5.od 5.-koji nemora nužno biti ispod 3.



Vlad jel to mi danas idemo u zeleno i dali stoji i dalje 2850 pa prema 3400

Ljudi moji daj se otrijeznite.
O čemu ti pričaš????
Kakvih 2850 bodova. Do tih treba 40% rasta. Znaš li šta je 40% rasta?
Ako je DAX pao 50% od ATH, a Crobex samo 60%, u čemu je vrlo mala razlika tih dvoje.
Koliko je njemačka ekonomija jača od hrvatske.
[/quote]

Ali je njemačka ekonomija snažnije pogođena krizom, pogotovo banke… dok su naše banke neokrznute…
Ako su nijemci pali 50% mi smo morali pasti maksimalno 40% odnosno crobex bi trebao biti na razini 3000…

@zliprorok
baci oko vec sad na JDPL…pogledaj stanje racuna i vrijednost dionice

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


ako je ovo val (5), radi se o odbijancu.
val (5) trebao bi biti impuls.

ovisno o tome je li početak vala na 2847 ili na ca 2582, teoretski max ewt limit je ili na ca 2368 ili na 2582…
naravno da odbijanac može biti i značajno niži…


evo ponavljam jučerašnji post.

dodajem: ako se kojim slučajem radilo o nepravilnom flatu, limit rasta ( dakle, to nije razine do koje bi odbijanac sigurno išao) bi teoretski mogao bit čak i iznad 2847.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@uropa2


O čemu ti pričaš????
Kakvih 2850 bodova. Do tih treba 40% rasta. Znaš li šta je 40% rasta?
Ako je DAX pao 50% od ATH, a Crobex samo 60%, u čemu je vrlo mala razlika tih dvoje.
Koliko je njemačka ekonomija jača od hrvatske.

A o čemu ti pričaš? Ako malo bolje razmisliš, Njemački problem je baš u tome da je njihova izvozna ekonomija jača od Hrvatske. I vidim da tvoja tehnička analiza ide u smjeru – Crobex bi morao pasti barem duplo više od Daxa jer je Hrvatska ekonomija slabija od Njemačke. Svašta.

New Report

Close