Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovako ja to vidim krobeksa u nekoj bliskoj budućnosti.
Možda je malo zbrljano, al to je radni… pa kog interesira nek se muči.

Ili se popišajte na to.



@zliprorok
, tony, abu-dhabi i ostali EWTovci

dosta sepam sa EWTom, pa imam dva pitanja za Vas naprednije..
ulazem u znanje i oprez!

1.ako cemo u TA klasicnoj imati H&S, to ce vjerojatno u EWT biti truncation, ok, ne mora, moze biti duplo dno, ili ovamo moze biti flat, ali ono sto me zbunjuje su "orthodox tops and bottoms" koji se razlikuju od "actual" top ili bottoma.u Prechteru ne pise detaljno, pa me zanima kako to raspoznati?
ili moram imati count od pocetka, iako bi i prosli vrh mogao biti price extreme, a ne pattern’s end.
to svaki count dovodi u pitanje, zar ne?

2.ne znam kako ostali broje crobex, ali meni se savrseno u pricu uklapa da je 4 val. 2005. bio na 1650pts.ako gledamo da korekcija ne bi trebala ici ispod 4. velikog vala, onda bi tu i trebalo biti apsolutno dno.ne kazem da to mora biti sada, ovisno jesmo imali ili nismo imali B.ali to bi onda trebala biti vrlo jaka potpora, koju ne bi ni pod kojim uvjeetima smjeli probiti.
dakle, 1.val tamo negdje 1999. do oko 2000, pa drugi odmah za njim, trzai se dno u US.
pa 3. do 2005. 4. skoro cijela 2005. i onda kraljevski 5.(overvaluation) 2006+2007.

nazalost, nisam doma, pa nemam na ovom kompu sliku i crteze, pisem iz glave, ali nadam se da se moze skuziti na sto ciljam.

[sad]



@mig
,
-mislim da je h&s u ewt obican preokret 3-5-B (frost&prechter)
-evo jedno brojanje povijesnih podataka crobexa gdje ciklicka cetvorka nije bila 2005 vec 2002-2003

greška

ispravljeni dokument u prilogu (v od 5 u petom valu)

Stock Market Trend Analysis from brian shannon

Stock Market Video Trend Analysis 10/27/08

http://alphatrends.blogspot.com/2008/10/stock-market-video-trend-analysis_27.html

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham




@zliprorok
, tony, abu-dhabi i ostali EWTovci

dosta sepam sa EWTom, pa imam dva pitanja za Vas naprednije..
ulazem u znanje i oprez!

1.ako cemo u TA klasicnoj imati H&S, to ce vjerojatno u EWT biti truncation, ok, ne mora, moze biti duplo dno, ili ovamo moze biti flat, ali ono sto me zbunjuje su "orthodox tops and bottoms" koji se razlikuju od "actual" top ili bottoma.u Prechteru ne pise detaljno, pa me zanima kako to raspoznati?
ili moram imati count od pocetka, iako bi i prosli vrh mogao biti price extreme, a ne pattern’s end.
to svaki count dovodi u pitanje, zar ne?

2.ne znam kako ostali broje crobex, ali meni se savrseno u pricu uklapa da je 4 val. 2005. bio na 1650pts.ako gledamo da korekcija ne bi trebala ici ispod 4. velikog vala, onda bi tu i trebalo biti apsolutno dno.ne kazem da to mora biti sada, ovisno jesmo imali ili nismo imali B.ali to bi onda trebala biti vrlo jaka potpora, koju ne bi ni pod kojim uvjeetima smjeli probiti.
dakle, 1.val tamo negdje 1999. do oko 2000, pa drugi odmah za njim, trzai se dno u US.
pa 3. do 2005. 4. skoro cijela 2005. i onda kraljevski 5.(overvaluation) 2006+2007.

nazalost, nisam doma, pa nemam na ovom kompu sliku i crteze, pisem iz glave, ali nadam se da se moze skuziti na sto ciljam.

[sad]



@mig
,
-mislim da je h&s u ewt obican preokret 3-5-B (frost&prechter)
-evo jedno brojanje povijesnih podataka crobexa gdje ciklicka cetvorka nije bila 2005 vec 2002-2003
[/quote]

OK, slazem se, ali moze i truncation.
nisam to procitao, sam sam zakljucio, moguce da grijesim.

1000pts???hmmm..

nego,

u III. valu 4orka ti nije overlapirala 1inicu, nego je direkt u njoj????
[shocked]

..ili sam ja nesto krivo????

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

@šipi

buraz, to je točno ono što sam si ja zamislio [pray] [pray]
dajboze da smo u pravu!

jos bih dodao da rijetko gledam crobex i ovaj interval od 2000-1650pts moze biti dno u svakom trenutku, ovisno o stanju vani.buduci da mi se cini da SP ima jos dio "kriznog puta za proci", moguce je da i mi odradimo cijelu turu.
iako, fundamenti na toj cijeni, pojedinim dionicama ce biti stvarno bolesno dobri!

znam da se Zloroku ovo nece svidjeti, da sve tako brzo zavrsava, pa mu nudim ruku pomirenja [lol] [lol]
dakle, kad se odbije od 1600-2000, ide do 2800, pa onda neka stagnacija uz lagani pad do 2400.
pristajem i da to bude 1.val bulla. [tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


@Krpa
– ma jesam ti rekao da je, i da hoće

"Nymex Crude Future 62.81 -1.34 -2.09 15:23
Dated Brent Spot 59.50 -1.16 -1.92 15:52 "

i futures ugovori, a i nafta.

Prije par dana ovo si napisao:


Nafta. Probijeni svi kanali. Slijedeći otpor 50 USD/bbl-u.

Dakle, danas se nije dogodilo ništa novo. Ništa što već onda nisi napisao.

Usput, još uvijek nije sve palo ispod 60.

[img]http://slike.hr/slika/untitled9.png[/img]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

…svaka sličnost sa crobijem je slučajna?!


@Krpa
– ma jesam ti rekao da je, i da hoće

"Nymex Crude Future 62.81 -1.34 -2.09 15:23
Dated Brent Spot 59.50 -1.16 -1.92 15:52 "

i futures ugovori, a i nafta.

Evo, još malo o cijeni nafte:

[img]http://slike.hr/slika/untitled116.png[/img]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

@sveps
U Amibrokeru, ako mislis numeriranje rucni rad tu ti ne pomaze program. Ima Elwave ali on daje 5-6 kombinacija pa biraj. Ako ne znas EWT to ti nista ne znaci. Inace ono sto sam numerirao kao zadnju cetvorku je ispala 2 (u to doba mi je bilo tesko pomisliti da ce toliko pasti a palo je puuno vise nego sto sam se i usudio pomisliti) a dalje je sve jasno.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


Bas nesto gledam….usporedio sam indexe DAX , NIKEI, DJI i S&P500….
dali Vas interesira ko je najmanje pao???
Vrlo interesantno…
na ovom grafu crobex bi bio daleko na dnu….ipak mi Hrvati moramo biti prvi

Mislis li da ima neko logicno objasnjenje za toliko velike razlike u padovima? Evo mali hint: koliki je obrtaj na NYSE, koliki u Japanu a koliki kod nas? Koliko fizickih osoba naspram pravnih osoba trguje na svim tim burzama?

Odgovor: pogledaj suicide rate u Japanu nakon burzovne katastrofe pocetkom 90tih … pa jos par godina kasnije. Ringing bell?
Mi smo upravo izasli iz domovinskog rata pa nas gubici toliko ne pogadjaju [lol] Nama je sve ovo igra. Istina je da se u ovoj igri opasno gubi. Ali jos uvijek je igra

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd



@sveps

U Amibrokeru, ako mislis numeriranje rucni rad tu ti ne pomaze program. Ima Elwave ali on daje 5-6 kombinacija pa biraj. Ako ne znas EWT to ti nista ne znaci. Inace ono sto sam numerirao kao zadnju cetvorku je ispala 2 (u to doba mi je bilo tesko pomisliti da ce toliko pasti a palo je puuno vise nego sto sam se i usudio pomisliti) a dalje je sve jasno.

hvala, nisam mislio na numeriranje :-)) jasno je da je to uglavnom umjetnost, prepoznajem ovadje bloomberg, teletrader, excel grafove, a ovaj nisam znao kud smjestit. Pretpostavljam da podatke importiraš?

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

New Report

Close